Fălticeniul a câștigat Turneul de volei old boys “Prietenia” de la Bacău

Vineri și sâmbătă, 7-8 octombrie 2016, Bacăul a găzduit ediția a VI-a a Turneului Internațional de Volei Old Boys “Prietenia”.

Competiția a fost organizată de Clubul Sportiv Volei Carpați, Primăria și Consiliul Local Bacău.

Turneul a reunit 8 echipe, din Cernăuți, Brașov, Bacău, Brăila, Suceava și Fălticeni.

În prima fază, s-au disputat partide în trei grupe.

Echipa “Nada Florilor” Fălticeni a câștigat partidele din Grupa C, cu echipa Sucevei și Legenda Chișinău, și s-a calificat în grupa finală, etapă în care a cedat un singur set în fața Cernăuțiului (2-1) și a învins Bacăul cu 2-0. Cele două rezultate le-au adus fălticenenilor primul loc. Podiumul a fost completat de Bacău (locul 2) și Cernăuți (locul 3).

Echipa Fălticeniului i-a avut în componență pe: Marius Moșneagu, Gabriel Bouariu, Marius Stan, Călin Paşcu, Mercore Cosmin, Bogdan Bîlbă și Andrei Tănase.