Cinci medalii obținute de sportivii secției de tenis ACS Nada Florilor în turneele de la Iași, Brașov și Mamaia

Încă cinci medalii și-au adăugat în palmares micii tenismeni care se pregătesc în cadrul secției de tenis a clubului „Nada Florilor” Fălticeni.

Premiile au fost obținute în turnee organizate la Iași, Brașov și Mamaia, turnee organizate atât în sistemul Tenis10 FRT cât și Tenis10 MPG.

La Iași, fălticenenii au ocupat podiumul la Nivelul Roșu (copii de 8 ani): Locul 1 – Dumitru Ana Maria, Locul 2 – Andrei Iustin, Locul 3 – Dumitru David.

Pe primul loc s-a clasat și Arcip David, într-un turneu organizat la Brașov.

O clasare pe locul 2 a obținut și Avrămia Darius, la un turneu organizat la Mamaia (Nivelul portocaliu).

“Mare bucurie pentru clubul nostru, să avem, până acum, doi copii calificați la Turneul Campionilor (Dumitru Ana Maria și Arcip David). Sperăm să avem și mai mulți, pentru că nivelul de pregătire la care au ajuns acesți minunați copii îi recomandă pentru rezultate și mai bune. Dăruirea și ambiția cu care se pregătesc la antrenamente îmi dau speranțe că în următorii ani vom avea plăcerea să urmărim tenis de calitate superioară oferit de micuțele talente fălticenene”, ne-a declarat instructorul Marcel Dascălu.

Sportivii din Fălticeni vor fi prezenți în următoarele zile la alte trei turnee: Bacău (29 iulie), Iași (30 iulie), Comănești (5 august).

Turneul AmaTur „Cupa Zilele Municipiului Fălticeni”

Zilele Municipiului Fălticeni 2017 s-au încheiat sâmbătă, 22 iulie, cu un important eveniment sportiv organizat anual la Fălticeni, înscris în calendarul național al Circuitului AmaTur.

Secția de tenis ACS Șomuz Fălticeni, prin implicarea directă a coordonatorului Cătălin Cozma, a organizat, cu sprijinul Primăriei Fălticeni, a șasea ediție a turneului de vară Cupa “Zilele Municipiului Fălticeni”.

Competiția s-a bucurat de participarea a peste 140 de pasionați ai tenisului de masă, de la copii până la persoane trecute de mult de prima tinerețe. În premieră, tradiționalul concurs de la Fălticeni s-a bucurat de prezența unor sportivi din Ucraina ( și Republica Moldova.

Turneul a fost organizat în Sala de sport “Gabriel Udișteanu”, pe patru categorii: Începători, Avansați, Open și Elite. Pentru copiii cu vârsta până în 14 ani a fost organizat un turneu separat.

Concursul a durat mai bine de 12 ore însă participanții s-au arătat foarte mulțumiți de condițiile de organizare și de calitatea jocurilor. Mulți dintre ei au făcut eforturi considerabile pentru a fi prezenți la Fălticeni.

Clasament Elite

1.  Rosca Mihai – Galanesti
2.  Mosneagu Marius – Falticeni
3 – 4 
 Hasna Cosmin – Straja
 Ilies Ioan – Radauti
5 – 8 
Valeanu Vlad – Bacau
Valeanu Cosmin – Bacau
Georgiu Dragos – Vatra Dornei
Onufrei Ciprian – Botosani
9 – 2v gr.sup.
Orza Catalin – Suceava
10 – 13 1v gr.sup.
Ditu Daniel – Onesti
Toporas Cosmin – Suceava
Rojnita Sebastian – Bacau
Calenciuc Dumitru – Radauti
14 – 16 0v gr.sup.
Irimia Sorin Jr – Moinesti
Rusti Catalin – Suceava
Sengoz Mehmet – Botosani
17 – 19 2v gr.inf.
Polocoser Cristian – Suceava
Bujoreanu Neculai – Falticeni
Carpovici Sergiu – Falticeni
20 – 21 1v gr.inf.
Blanariu Dionisie – Baisesti
Crutarciuc Alexandru – Chisinau
22 – 23 0v gr.inf.
Firu Marian – Vatra Dornei
Carpovici Boris – Falticeni

Clasament Open

1.  Ticu Dorin – Bacau
2.  Ciubotariu Ioan – Preutesti
3 – 4 
 Valcu Alin – Botosani
 Zamfiroaia Sorin – Dolhestii Mari
5 – 8 
Braniste George – Bacau
Colesniuc Romeo – Botosani
Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian – Iasi
Mironescu Adrian – Botosani
9 – 10 
Ursulescu Ioan – Bacau
Baisan Paul – Roman
11 – 13 2v gr.sup.
Albu Catalin – Pascani
Purdila Dan – Falticeni
Atomei Armand – Piatra Neamt
14 – 16 1v gr.sup.
Marcu Vasile – Vatra Dornei
Rosca Niculai – Galanesti
Cebotari Alexandru – Iasi
17 – 20 0v gr.sup.
Vlaisan Vasile – Vicovu de Jos
Condur Iulian – Suceava
Leteanu Marius – Bacau
Stroe Ionel – Bacau
21 – 23 2v gr.inf.
Ivanov Sorin – Piatra Neamt
Corocaescu Cristian – Suceava
Bogza Dragos – Iasi
24 – 27 1v gr.inf.
Ciortescu Cristi – Iasi
Sofian Corneliu – Suceava
Morosan Marian – Suceava
Munteanu Silviu – Suceava
28 – 30 0v gr.inf.
Aldea Iulian – Falticeni
Miculescu Alexandru – Piatra Neamt
Morar Artur – Ucraina

Clasament Avansati

1.  Mahu Bogdan – Pascani
2.  Corneanu Sorin – Botosani
3 – 4 
 Plamada Lucian – Iasi
 Turcu Viorel – Piatra Neamt
5 – 8 
Pralea Marius Dan – Botosani
Butnaru Madalina – Vatra Dornei
Ailioaie Gheorghe – Comanesti
Burghelea Florin – Piatra Neamt
9 – 16 
Muraru Ioana – Vatra Dornei
Rosu Gabriel – Comanesti
Filip Dan – Comanesti
Bubulac Cristi – Piatra Neamt
Lovin Eusebiu – Comanesti
Vieru Costica – Botosani
Robu Valentin – Botosani
Pinzar Alin – Suceava
17 – 20 
Vaculisteanu Ionut – Suceava
Macovei Cristi – Iasi
Ignatescu Bogdan Ionut – Siret
Cazanel Gheorghe – Comanesti
21 – 2v gr.sup.
Zepciuc Marius – Granicesti
22 – 32 1v gr.sup.
Cazacu Florin – Vatra Dornei
Aldea Nelu – Falticeni
Nemaciuc Ovidiu – Suceava
Fotia Iulian – Bacau
Maftei Catalin Doru – Comanesti
Palamaru Emil – Vatra Dornei
Simionese Sorin Gabriel – Granicesti
Volostiuc Catalin – Suceava
Robu Mihai – Mogosesti
Donisan Costel – Pascani
Ghita Andrei Danut – Targu Neamt
33 – 40 0v gr.sup.
Petrescu Claudel – Putna
Mihaila Gabriel – Radauti
Chiriac Marius – Botosani
Balau Laurentiu – Falticeni
Plamada Iulian – Putna
Cibotariu Bogdan – Piatra Neamt
Morosan Ionel – Granicesti
Zamfirache Ioan – Botosani
41 – 42 2v gr.inf.
Aparaschivei Marcel – Botosani
Pacuraru Cristian – Suceava
43 – 53 1v gr.inf.
Lucic Corneliu – Suceava
Dior Dorin – Iasi
Morosan Mihai – Granicesti
Lupu Cristian – Botosani
Ujeniuc Dan – Suceava
Pavlenko Iustina – Ucraina
Bejinariu Constantin – Siret
Darie Gabriel – Comanesti
Tanase Gabi – Suceava
Mihut Benone – Pascani
Duman Iulian – Halaucesti
54 – 60 0v gr.inf.
Mosneagu Mihnea – Falticeni
Mesinschi Radu – Botosani
Foca Ciprian – Radauti
Buzila Ioan – Botosani
Anastasiu Constantin – Comanesti
Purdila Andrei – Falticeni
Baluta Tyty – Targu Neamt

 

Clasament începători

1. Cracana Lucian – Vatra Dornei
2.  Mirt Alexandru – Pascani
3 – 4 
Margineanu Florin – Botosani
Calancea Dragos – Siret
5 – 8 
Vacariuc Mariana – Vatra Dornei
Albu Iulian – Comanesti
Sisca Nicusor – Comanesti
Tkaciuk Mihail – Ucraina
9 – 2v gr.sup.
Simionese Ovidiu – Granicesti
10 – 12 1v gr.sup.
Mita Augustin – Dorohoi
Babiuc Nicusor Ionel – Siret
Cirsmar Catalin – Siret
13 – 16 0v gr.sup.
Bordianu Bogdan – Falticeni
Filip Cristi – Comanesti
Grusca Narcis – Gura Humorului
Pintescu Teodora – Vatra Dornei
17 – 19 3v gr.inf.
Pohaci Claudiu – Dorohoi
Oghinciuc Cristi – Tisauti
Mihai Adrian – Botosani
20 – 21 2v gr.inf.
Capra Claudiu – Suceava
Iordache Catalin – Comanesti
22 – 24 1v gr.inf.
Buzila Robert – Vatra Dornei
Petrescu Vlad – Fratauti
Lita Constantin – Putna
25 – 28 0v gr.inf.
Husarciuc Beniamin – Suceava
Vaculisteanu Ana – Suceava
Olariu Vasile – Brusturi
Buzila Tamara – Botosani

Foresta Suceava s-a înscris în noul sezon al Ligii a 2-a

Noul campionat al eşalonului secund ar putea avea la start 20 de cluburi, situaţia Forestei Suceava şi a Metalului Reşiţa urmând a fi clarificată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv al FRF, ce va avea loc pe 1 august, a scris siteul Liga2.ro

Până atunci, în Adunarea Generală Extraordinară a Cluburilor din Liga 2, care a avut loc marți, 25 iulie, la Mogoşoaia, s-au inclus în calcul cele 19 cluburi înscrise până la 20 iulie, cât şi Metalul Reşiţa, echipă care solicită să joace în noul sezon în locul echipei FC Braşov, cea care avea drept de participare, însă nu s-a înscris, fiindcă va intra în faliment.

Programul competiţional al noului sezon al Ligii 2, ediţia 2017/2018 – TUR:

ETAPA 1 – 5 august 2017

Luceafărul Oradea – Metalul Reşiţa
Ripensia Timişoara – Foresta Suceava
ASA Târgu Mureş – Ştiinţa Miroslava
Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara
SCM Piteşti – Pandurii Târgu Jiu
Chindia Târgovişte – UTA Bătrâna Doamnă
Metaloglobus Bucureşti – Olimpia Satu Mare
Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi
CS Mioveni – CS Afumaţi
AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

ETAPA 2 – 12 august 2017

Metalul Reşiţa – CS Baloteşti
CS Afumaţi – AFC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi – CS Mioveni
Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni
UTA Bătrâna Doamnă – Metaloglobus Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte
ASU Politehnica Timişoara – SCM Piteşti
Ştiinţa Miroslava – Dacia Unirea Brăila
Foresta Suceava – ASA Târgu Mureş
Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

ETAPA 3 – 19 august 2017

Ripensia Timişoara – Metalul Reşiţa
ASA Târgu Mureş – Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila – Foresta Suceava
SCM Piteşti – Ştiinţa Miroslava
Chindia Târgovişte – ASU Politehnica Timişoara
Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
Academica Clinceni – UTA Bătrâna Doamnă
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi
CS Baloteşti – CS Afumaţi

ETAPA 4 – 23 august 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa – CS Afumaţi
Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti
Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt
UTA Bătrâna Doamnă – CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu – Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti
Ştiinţa Miroslava – Chindia Târgovişte
Foresta Suceava – SCM Piteşti
Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila
Ripensia Timişoara – ASA Târgu Mureş

ETAPA 5 – 26 august 2017

ASA Târgu Mureş – Metalul Reşiţa
Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara
SCM Piteşti – Luceafărul Oradea
Chindia Târgovişte – Foresta Suceava
Metaloglobus Bucureşti – Ştiinţa Miroslava
Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu
AFC Hermannstadt – UTA Bătrâna Doamnă
CS Baloteşti – Olimpia Satu Mare
CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi

ETAPA 6 – 2 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – Dunărea Călăraşi
Olimpia Satu Mare – CS Afumaţi
UTA Bătrâna Doamnă – CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu – AFC Hermannstadt
ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni
Ştiinţa Miroslava – Academica Clinceni
Foresta Suceava – Metaloglobus Bucureşti
Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara – SCM Piteşti
ASA Târgu Mureş – Dacia Unirea Brăila

ETAPA 7 – 9 septembrie 2017

Dacia Unirea Brăila – Metalul Reşiţa
SCM Piteşti – ASA Târgu Mureş
Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara
Metaloglobus Bucureşti – Luceafărul Oradea
Academica Clinceni – Foresta Suceava
CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava
AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timişoara
CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu
CS Afumaţi – UTA Bătrâna Doamnă
Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare

ETAPA 8 – 16 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – Olimpia Satu Mare
UTA Bătrâna Doamnă – Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu – CS Afumaţi
ASU Politehnica Timişoara – CS Baloteşti
Ştiinţa Miroslava – AFC Hermannstadt
Foresta Suceava – CS Mioveni
Luceafărul Oradea – Academica Clinceni
Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti
ASA Târgu Mureş – Chindia Târgovişte
Dacia Unirea Brăila – SCM Piteşti

ETAPA 9 – 23 septembrie 2017

SCM Piteşti – Metalul Reşiţa
Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila
Metaloglobus Bucureşti – ASA Târgu Mureş
Academica Clinceni – Ripensia Timişoara
CS Mioveni – Luceafărul Oradea
AFC Hermannstadt – Foresta Suceava
CS Baloteşti – Ştiinţa Miroslava
CS Afumaţi – ASU Politehnica Timişoara
Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu
Olimpia Satu Mare – UTA Bătrâna Doamnă

ETAPA 10 – 30 septembrie 2017

Metalul Reşiţa – UTA Bătrâna Doamnă
Pandurii Târgu Jiu – Olimpia Satu Mare
ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi
Ştiinţa Miroslava – CS Afumaţi
Foresta Suceava – CS Baloteşti
Luceafărul Oradea – AFC Hermannstadt
Ripensia Timişoara – CS Mioveni
ASA Târgu Mureş – Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus Bucureşti
SCM Piteşti – Chindia Târgovişte

ETAPA 11 – 7 octombrie 2017

Chindia Târgovişte – Metalul Reşiţa
Metaloglobus Bucureşti – SCM Piteşti
Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila
CS Mioveni – ASA Târgu Mureş
AFC Hermannstadt – Ripensia Timişoara
CS Baloteşti – Luceafărul Oradea
CS Afumaţi – Foresta Suceava
Dunărea Călăraşi – Ştiinţa Miroslava
Olimpia Satu Mare – ASU Politehnica Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă – Pandurii Târgu Jiu

ETAPA 12 – 14 octombrie 2017

Metalul Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă
Ştiinţa Miroslava – Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava – Dunărea Călăraşi
Luceafărul Oradea – CS Afumaţi
Ripensia Timişoara – CS Baloteşti
ASA Târgu Mureş – AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Brăila – CS Mioveni
SCM Piteşti – Academica Clinceni
Chindia Târgovişte – Metaloglobus Bucureşti

ETAPA 13 – 21 octombrie 2017

Metaloglobus Bucureşti – Metalul Reşiţa
Academica Clinceni – Chindia Târgovişte
CS Mioveni – SCM Piteşti
AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila
CS Baloteşti – ASA Târgu Mureş
CS Afumaţi – Ripensia Timişoara
Dunărea Călăraşi – Luceafărul Oradea
Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava
UTA Bătrâna Doamnă – Ştiinţa Miroslava
Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara

ETAPA 14 – 28 octombrie 2017

Metalul Reşiţa – ASU Politehnica Timişoara
Ştiinţa Miroslava – Pandurii Târgu Jiu
Foresta Suceava – UTA Bătrâna Doamnă
Luceafărul Oradea – Olimpia Satu Mare
Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi
ASA Târgu Mureş – CS Afumaţi
Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti
SCM Piteşti – AFC Hermannstadt
Chindia Târgovişte – CS Mioveni
Metaloglobus Bucureşti – Academica Clinceni

ETAPA 15 – 4 noiembrie 2017

Academica Clinceni – Metalul Reşiţa
CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti
AFC Hermannstadt – Chindia Târgovişte
CS Baloteşti – SCM Piteşti
CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila
Dunărea Călăraşi – ASA Târgu Mureş
Olimpia Satu Mare – Ripensia Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă – Luceafărul Oradea
Pandurii Târgu Jiu – Foresta Suceava
ASU Politehnica Timişoara – Ştiinţa Miroslava

ETAPA 16 – 8 noiembrie 2017 – intermediară

Metalul Reşiţa – Ştiinţa Miroslava
Foresta Suceava – ASU Politehnica Timişoara
Luceafărul Oradea – Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara – UTA Bătrâna Doamnă
ASA Târgu Mureş – Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Brăila – Dunărea Călăraşi
SCM Piteşti – CS Afumaţi
Chindia Târgovişte – CS Baloteşti
Metaloglobus Bucureşti – AFC Hermannstadt
Academica Clinceni – CS Mioveni

ETAPA 17 – 11 noiembrie 2017

CS Mioveni – Metalul Reşiţa
AFC Hermannstadt – Academica Clinceni
CS Baloteşti – Metaloglobus Bucureşti
CS Afumaţi – Chindia Târgovişte
Dunărea Călăraşi – SCM Piteşti
Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Brăila
UTA Bătrâna Doamnă – ASA Târgu Mureş
Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara
ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea
Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava

ETAPA 18 – 18 noiembrie 2017

Metalul Reşiţa – Foresta Suceava
Luceafărul Oradea – Ştiinţa Miroslava
Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara
ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu
Dacia Unirea Brăila – UTA Bătrâna Doamnă
SCM Piteşti – Olimpia Satu Mare
Chindia Târgovişte – Dunărea Călăraşi
Metaloglobus Bucureşti – CS Afumaţi
Academica Clinceni – CS Baloteşti
CS Mioveni – AFC Hermannstadt

ETAPA 19 – 25 noiembrie 2017

AFC Hermannstadt – Metalul Reşiţa
CS Baloteşti – CS Mioveni
CS Afumaţi – Academica Clinceni
Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti
Olimpia Satu Mare – Chindia Târgovişte
UTA Bătrâna Doamnă – SCM Piteşti
Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila
ASU Politehnica Timişoara – ASA Târgu Mureş
Ştiinţa Miroslava – Ripensia Timişoara
Foresta Suceava – Luceafărul Oradea

 

Peste 70 de copii au participat la turneele de tenis de câmp organizate de Zilele Fălticeniului

În cadrul programului Zilele Municipiului Fălticeni, sâmbătă și duminică, 15-16 iulie, au avut loc două competiții de tenis de câmp dedicate celor mici.

Concursul “Cupa Nada Florilor” s-a bucurat de o participare numeroasă a copiilor cu vârste între 4-12 ani, desfășurându-se și în funcție de nivelul de pregătire.

Punctul de atracție a fost însă concursul Tenis10 FRT, organizat sub egida Federației Române de Tenis. Au participat copii din Iași, Roman, Neamț, Botoșani și Fălticeni.

Clasamente finale:

Nivelul Roșu: 1. Strugariu Matei / 2. Arcip David / 3. Vîrna Matei

Nivelul Portocaliu: 1 Ciobanu Filip / 2. Toma Miruna / 3. Dumitru Ana

Nivelul Verde: Moșneguțu Matei / 2. Percă Luminița / 3. Cojocaru Nora

Pe lângă cupele, diplomele și medaliile cuvenite învingătorilor, Primăria și Consiliul Local Fălticeni au oferit tuturor copiilor premii constând tricouri și dulciuri.

“Mare bucurie să vezi peste 70 de copii jucând tenis, pe parcursul a două zile, cu meciuri spectaculoase, pline de suspans, cu lacrimi de tristețe dar și de bucurie. Trebuie să remarcăm buna pregătire a copiilor de la Clubul Nada Florilor, care a făcut ca majoritatea medaliilor puse în joc să râmână la Fălticeni. Mulțumesc familiilor Arcip, Dumitru și Andrei, care au avut grijă ca oaspeții noștri să se simtă bine bine la Fălticeni. Mulțumesc domnului primar Cătălin Coman, societăților Raitar, Botușanu, copiilor, părinților și bunicilor prezenți la festivitatea de premiere”, a precizat instructorul Marcel Dascălu.

Turneu de fotbal pentru copii cu participare interjudețeană în premieră la Fălticeni

Zilele Municipiului Fălticeni, ediția 2017, au debutat cu o serie de competiții sportive dedicate deopotrivă adulților și copiilor.

În premieră s-a desfășurat și prima ediție a unui turneu de fotbal pentru copii “Cupa Municipiului Fălticeni”, organizată de Primaria Municipiului Falticeni, în parteneriat cu Asociația Județeană de Fotbal Suceava, respectiv cluburile locale CSS “Nicu Gane”, ACS Foresta Falticeni 2016 și ACS “Nada Florilor”.

Desfășurarea evenimentului, pe durata a două zile, nu ar fi fost posibilă fără sprijinul inimoșilor profesori coordonatori la nivelul echipelor de juniori: Iulian Darabă, Anton Cornel, Dăscălescu Dan, Aileni Andrei, Hreamata Lucian si Ailenei Florin.

Sâmbătă 15 iulie, s-a dat startul primei ediții a  Cupei Municipiului  Fălticeni. Jocurile s-au disputat pe Stadionul Tineretului și pe terenul sintetic al Bazei de Agrement „Nada Florilor”.

Competiția a adus la start 31 de echipe, la nivelul copiilor născuți în anii 2005, 2006, 2009 si 2010.

“Am avut la fluierul de început  31 de echipe, care s-au întrecut in spiritul fair- play-ului, cei mai buni adjudecându-și trofeul. Organizatorii au asigurat buna desfășurare a turneului și au contribuit cu premii pentru toți copii.

Le mulțumesc sponsorilor ,,CEZ TRANS COMPANY”, Dezmembrări ,,ROBY ALEX AUTO”, partenerilor  media, pentru că ne-au fost alături la buna desfășurare a competiției. Reușită turneului nu ar fi fost posibilă fără implicarea domnilor profesori Anton Cornel, Dăscălescu Dan, Aileni Andrei, Hreamată Lucian și Ailenei Florin cu care am colaborat și cu care am pus bazele acestui turneu.
Sperăm că participanții au plecat cu amintiri frumoase și vor reveni la următoarea ediție. Ne vom mobiliza și mai bine pentru următoarele ediții, pentru că dorim ca acest turneu să devină permanent și să-și creeze un istoric în lumea fotbalului juvenil.”,
 ne-a declarat profesorul Iulian Darabă.

Rezultatele turneului:

2010
1. Juniorul Suceava
2.CSS CN Nicu Gane Fălticeni
3.Real Junior Vaslui
4. Prosport Focșani

Finala mare: Juniorul – Css Nicu Gane 4-1
Finala mică:  Real junior Vaslui – Prosport Focșani 3-0
2009

1.Didi Iasi
2.Real Junior Vaslui
3. Foresta Falticeni
4. Play Bacău

Finala mare: Didi Iași – Real Junior Vaslui 4-0
Finala mică: Foresta Fălticeni – Play Bacău 4-1
Spînu Ionică – cel mai bun portar (Real Junior Vaslui)

Darius Nedelcu – golgheter (Foresta Fălticeni)
Ianis  (Didi Iași) – cel mai tehnic jucător

2006
1. Juniorul Suceava
2. Prosport Focșani
3. Juniorii Bacău
4. Foresta Fălticeni

Tolescu Alexandru – golgheter  (CSS Nicu Gane)
Cel mai bun portar  (Prosport Focșani)
Cel mai tehnic jucător  (Juniorii Bacău)
Finala mare: Juniorul – Prosport Focșani 3-2

Finala mică Juniorii Bacău – Foresta Fălticeni 3-1

2005
1. Juniorul Suceava
2. Prosport Focșani
3. Junior Cîmpulung Moldovenesc
4. Didi Iasi

Finala mare: Juniorul Suceava – Prosport Focșani 3-2
Finala mică: Juniorul Câmpulung  – Didi Iasi 4-2
Manolache Andrei – golgheter  (Foresta Fălticeni)
Damache Dragoș – cel mai tehnic jucător (Didi Iasi)
Grigoraș Ionu Juniorul – cel mai bun portar (Juniorul Suceava)

Galerie foto: