Juniorii de la Foresta Fălticeni și CSS Nicu Gane Fălticeni au participat la Memorialul „Sandrino Gherine”

La sfârșitul săptămânii trecute, la Câmpulung Moldovenesc s-a desfășurat a 3-a ediție a Memorialului „Sandrino Gherine”. O competiție care a adunat la start zeci de echipe de juniori din România.

Fălticeniul a fost reprezentat în competiție de cluburile Foresta Fălticeni 2016 (la categoriile 2006 – antrenor prof. Andrei Aileni, 2011 – antrenor Dumitru Hreamătă) și CSS Nicu Gane (categoriile 2009 și 2010, antrenor Iulian Darabă).

Cea mai bună clasare a fost obținută de grupa 2011 de la Foresta Fălticeni. Copiii pregătiți de profesorul Dumitru Hreamătă au jucat finala mare, pierdură în fața echipei Sporting Cluj (citește mai multe informații despre parcursul echipei din Fălticeni) 

 

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2006 – Program turneu

SAMBATA – 26.05.2018 – Teren 1A

10:30 – B – ACS JUNIOR Clg Mold. 2 – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 3
11:20 – A – ACS JUNIOR Clg Mold. 1 – FORESTA Falticeni 3 – 0
12:10 – A – MAGIC Iasi – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt 1 – 1
13:00 – B – AFC JUNIOR Botosani – JUNIORII Bacau 1 – 0
13:50 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ACS SPARTANII Iasi 6 – 0
14:40 – C – ASC CORONA Brasov – ACS SPORTING Galati 13 – 0
15:30 – A – FORESTA Falticeni – MAGIC Iasi 5 – 1
16:20 – A – ACS JUNIOR Clg M. 1 – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt 2 – 1
17:10 – B – ACS JUNIOR Clg Mold. 2 – JUNIORII Bacau 0 – 3
18:00 – B – ACS JUNIORUL Sv. – AFC JUNIOR Botosani 6 – 2
18:50 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ACS SPORTING Galati 6 – 0
19:40 – C – ACS SPARTANII Iasi – ASC CORONA Brasov 0 – 19

DUMINICA – 27.05.2018 – Teren 1A

09:00 – A – ACS JUNIOR Clg M. 1 – MAGIC Iasi 0 – 1
09:50 – A – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt – FORESTA Falticeni 1 – 2
10:40 – B – ACS JUNIOR Clg M. 2 – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
11:30 – B – ACS JUNIORUL Sv. – JUNIORII Bacau 4 – 2
12:20 – C – SPORTING Galati – ACS SPARTANII Iasi 10 – 0
13:10 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ASC CORONA Brasov

16:30 LOC 9/12 – MECI 1 – LOC 9 – 12 ACS Sporting Galați – CSM Ceahlau Piatra Neamț 0 – 3
17:20 LOC 9/12 – MECI 2 – ACS Spartanii Iași – ACS Junior C-lung 3 – 0
18:10 LOC 5/8 – MECI 3 – LOC 5 – 8 AS Foresta Fălticeni – AFC Junior Botoșani 0 – 2
19:00 LOC 5/8 – MECI 4 – LOC 5 – 8 Magic Iasi – Juniorii Bacău 0 – 5

LUNI – 28.05.2018 – Teren 1A

08:50 LOC 1/4 – MECI 5 – LOC 1 – 4 ACS Junior C-Lung – Corona Brașov 0 – 3
09:40 LOC 1/4 – MECI 6 – LOC 1 – 4 ACS Juniorul Sv – ACS Stejarul Cajvana 5 – 0
10:30 LOC 11/12 – MECI 7 – LOC 7 – 8 Foresta Fălticeni – Magic Iasi 6 – 0
11:20 LOC 9/10 – MECI 8 – LOC 9 – 10 CSM Ceahlău Piatra Neamț – ACS Spartanii Iași 8 – 0
12:10 LOC 7/8 – MECI 9 – LOC 11 – ACS Sporting Galați – ACS Junior C lung 2 0 – 3
13:00 LOC 5/6 – MECI 10 – LOC 5 – 6 AFC Junior Botoșani – Juniorii Bacău 0 – 0 ( 1 – 3)
13:50 FINALA MICA – MECI 11 – LOC 3 – 4 ACS Junior C Lung 1 – ACS Stejarul Cajvana 2 – 1
14:40 FINALA MARE – MECI 12 – LOC 1 – 2 Corona Brasov – ACS Juniorul Suceava 3 – 4
15:45 FESTIVITATEA DE PREMIERE – Stadion „RARAUL”

Clasament final 2006
1. ACS JUNIORUL SUCEAVA
2. CORONA BRAȘOV
3. ACS JUNIOR C – LUNG 1
4. ACS STEJARUL CAJVANA

……

7. FORESTA FĂLTICENI

 

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2009 – Program turneu

SAMBATA – 26.05.2018 – Teren iarba BTT

10:30 – A – CSS NICU GANE Falticeni – LPS Suceava 2 – 1
11:10 – B – ACS JUNIORUL Sv. – FC CENIZIA Radauti 3 – 4
11:50 – C – LUCEAFARUL BUCOVINA Sv. – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
12:30 – A – FC Botosani – PROFY – DIDI JUNIOR Iasi 0 – 8
13:10 – C – LPS Iasi – POLI MOLDOVA Iasi 1 – 2
13:50 – B – ARDEALUL Bistrita – CSMS Iasi 1 – 6
14:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – NICU GANE Falticeni (contestație)
15:10 – B – ARTYS Botosani – ACS JUNIORUL Sv. 2 – 0
15:50 – C – ACS SPORTING Galati – LUC. BUC. Sv. 3 – 2
16:30 – A – FC Botosani – PROFY – LPS Sv. 0 – 5
17:10 – B – ARDEALUL Bistrita – CENIZIA Radauti 0 – 0
17:50 – C – LPS Iasi – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
18:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – DIDI JUNIOR Iasi 0 – 2
19:10 – B – ARTYS Botosani – CSMS Iasi 0 – 2
19:50 – C – ACS SPORTING Galati – POLI MOLDOVA Iasi 3 – 1

DUMINICA – 27.05.2018 – Teren iarba BTT

08:00 – A – FC Botosani – PROFY – REAL JUNIOR Vaslui 5 – 1
08:40 – B – ARDEALUL Bistrita – ARTYS Botosani 1 – 0
09:20 – C – LPS Iasi – SPORTING Galati 1 – 3
10:00 – A – DIDI JUNIOR Iasi – LPS Sv. 5 – 1
10:40 – B – CSMS Iasi – CENIZIA Radauti 3 – 1
11:20 – C – POLI MOLDOVA Iasi – AFC JUNIOR Botosani 0 – 1
12:00 – A – NICU GANE Falticeni – FC Botosani – PROFY 4 – 0
12:40 – B – ACS JUNIORUL Sv. – ARDEALUL Bistrita 0 – 2
13:20 – C – LUC. BUC. Sv. – LPS Iasi

16:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – LPS Sv. 1 – 1
17:10 – B – ARTYS Botosani – CENIZIA Radauti 1 – 2
17:50 – C – SPORTING Galati – AFC JUNIOR Botosani 1 – 0
18:30 – A – NICU GANE Falticeni – DIDI JUNIOR Iasi 1 – 4
19:10 – B – ACS JUNIORUL Sv. – CSMS Iasi 2 – 1
19:50 – C – LUC. BUC. Sv. – POLI MOLDOVA Iasi

LUNI – 28.05.2018 – Teren iarba BTT

08:00 – LOC 1 – 4- CSMS Poli Iasi – Sporting Galați 4 – 0
08:40 – LOC 13 – 15 MECI 2 Real Junior Vaslui – Juniorul Suceava 0 – 2
09:20 – LOC 1 – 4 – MECI 3 Didi Iași – AFC Juniorul Botoșani 1 – 1 ( 2 – 1)
10:00 – LOC 13 – 15 – MECI 4 Juniorul Suceava – Luceafărul Buc Sv 3 – 0
10:40 – LOC 11 – 12 – MECI 5 LPS Iasi – Profy Botosani 2 – 2 ( 4 – 5)
11:20 – LOC 9 – 10 – MECI 6 LPS Suceava – Artys Botoșani 2 – 0
12:00 – LOC 7 – 8 – MECI 7 Ardealul Bistrița – Poli Moldova Iasi 0 – 0 ( 3 – 2)
12:40 – LOC 5 – 6 – MECI 8 Nicu Gane Fălticeni – Cenzura Rădăuți 0 – 1
13:20 – LOC 13 – 15 – MECI 9 Real Junior Vaslui – Luceafărul Buc. SV. 3 – 1
14:00 – FINALA MICA – MECI 10 Sporting Galați – Junior Botosani 0 – 0 ( 2 – 1)
14:40 – FINALA MARE – MECI 11 Poli Iasi – Didi Iasi 0 – 1
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – Stadion „RARAUL”

Clasament final 2009
1. AS DIDI JUNIOR IASI
2. CSMS POLI IASI
3. SPORTING GALAȚI
4. JUNIOR BOTOȘANI

……………………………………

6. CSS NICU GANE FĂLTICENI

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2010 – Program turneu

Sambata 26.05.2018 – Teren 2 Raraul

10:00 – A – CSM Vatra Dornei – CSS NICU GANE Falticeni 1 – 3
10:40 – B – LUC. BUC. Sv. – ARTYS Botosani 1 – 3
11:20 – C – ACS JUNIORUL Sv. – FC LPS Botosani 4 – 0
12:00 – D – LPS Sv. – AFC JUNIOR Botosani 0 – 1
12:40 – A – KINDER Tg. Mures – DIDI JUNIOR Iasi 1 0 – 3
13:20 – C – FAV KIDS Bacau – DIDI JUNIOR Iasi 2 1 – 2
14:00 – B – MAGIC Iasi – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 2
14:40 – D – LPS Sv. – ACS JUNIOR C-lg Mold. 4 – 1
15:20 – A – CSM Vatra Dornei – KINDER Tg. Mures 2 – 1
16:00 – C – ACS JUNIORUL Sv. – FAV KIDS Bacau 3 – 0
16:40 – B – LUC. BUC. Sv. – MAGIC Iasi 3 – 2
17:20 – D – SPORTING Galati – ACS JUNIOR C-lg Mold. 4 – 0
18:00 – A – NICU GANE Falticeni – DIDI JUNIOR Iasi 1. 0 – 1
18:40 – B – ARTYS Botosani – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 2
19:20 – C – FC LPS Botosani – DIDI JUNIOR Iasi 2 0 – 2
20:00 – D – AFC JUNIOR Botosani – SPORTING Galati 0 – 2

Duminica 27.05.2018 – Terenul 2 Raraul

08:30 – B – LUC. BUC. Sv. – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 3
09:10 – A – CSM Vatra Dornei – DIDI JUNIOR Iasi 1 0 – 7
09:50 – C – ACS JUNIORUL Sv. – DIDI JUNIOR Iasi 2 5 – 0
10:30 – D – AFC JUNIOR BT. – ACS JUNIOR C-lg Mold. 2 – 0
11:10 – A – NICU GANE Falticeni – KINDER Tg. Mures 0 – 1
11:50 – B – ARTYS Botosani – MAGIC Iasi 0 – 3
12:30 – C – FC LPS Botosani – FAV KIDS Bacau 1 – 1
13:10 – D – LPS Sv. – SPORTING Galati 0 – 2

15:20 – LOC 9 – 16 – MECI 1 CSM Dorna Vatra Dornei – Artys Botosani 0 – 3
16:00 – LOC 9 – 16 – MECI 2 Luceafărul Buc Sv – Kinder Tg Mureș 1 – 2
16:40 – LOC 9 – 16 – MECI 3 FC Lps Botoșani – ACS Junior C-lung 2 – 0
17:20 – LOC 9 – 16 – MECI 4 LPS Suceava – AS Fav Kids Bacău 1 – 0
18:00 – LOC 1 – 8 – MECI 5 AS Didi Junior Iasi 1 – Magic Iași 0 – 0 ( 2 – 0 d.p.)
18:40 – LOC 1 – 8 – MECI 6 Real Junior Vaslui – CSS Nicu Gane Fălticeni 5 – 0
19:20 – LOC 1 – 8 – MECI 7 ACS Juniorul Suceava – AFC Junior Botoșani 5 – 0
20:00 – LOC 1 – 8 – MECI 8 ACS Sporting Galați – AS Didi Junior Iasi 2

Luni 28.05.2018

08:00 – LOC 9 – 12 – MECI 9 LPS Botosani – Artys Botoșani 0 – 4
08:30 – LOC 13 – 16 – MECI 13 CSM Dorna – ACS Junior C Lung 3 – 0
08:40 – LOC 9 – 12 – MECI 10 Kinder Tg Mureș – LPS Suceava 1 – 3
09:10 – LOC 13 – 16 – MECI 14 Luc Buc. Sv – Kids Bacău 0 – 2
09:20 – LOC 1 – 4 – MECI 11 Didi Iasi 1 – Juniorul Suceava 0 – 1
09:50 – LOC 5 – 8 – MECI 15 Magic Iasi – Junior Botosani 1 – 0
10:00 – LOC 1 – 4 – MECI 12 Real Junior Vaslui – Sporting Galați 4 – 1
10:30 – LOC 15 – 16 – MECI 16 ACS Junior C Lung – Luc. Buc. SV 0 – 1
10:40 – LOC 13 – 14 – MECI 17 CSM Dorna Vatra Dornei – Kids Bacău 1 – 3
11:10 – LOC 11 – 12 – MECI 18 LPS Botoșani – Kinder Tg Mureș 1 – 0
11:20 – LOC 5 – 8 – MECI 19 Nicu Gane Fălticeni – Didi Iasi 2. 0 – 2
12:00 – LOC 9 – 10 – MECI 20 Artys Botoșani – LPS Suceava 3 – 2
12:40 – LOC 7 – 8 – MECI 21 Junior Botosani – Nicu Gane Fălticeni 5 – 0
13:20 – LOC 5 – 6 – MECI 22 Magic Iasi – Didi Iași 2 0 – 3
14:00 – FINALA MICA – MECI 23 Didi Iasi 1 – Sporting Galați 1 – 1( 1 – 3)
14:40 – FINALA MARE – MECI 24 Juniorul Suceava – Real Junior Vaslui 0 – 3
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – STADION „RARAUL”

Clasament final 2010
1. AS Real Junior Vaslui
2. Juniorul Suceava
3. Sporting Galați
4. Didi Iasi 1

…………………………………………..

8. CSS Nicu Gane Fălticeni

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2011 – Program turneu

Sambata 26.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

12:00 – A – ACS JUNIOR Clg Mold. – AS FORESTA Falticeni. 0 – 0
12:40 – B – CSM Vatra Dornei – ACS JUNIORUL Sv. 1 – 0
13:20 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – VIITORUL Nasaud 0 – 4
14:00 – B – ARTYS Botosani – VIVA Buhusi Galben 8 – 0
14:40 – A – FC PIETRICICA P. N. – ACS JUNIOR Clg M. 0 – 4
15:20 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – FORESTA Falticeni 0 – 3
16:00 – B – SPORTING Cluj – CSM Vatra Dornei 3 – 1
16:40 – B – ARTYS Botosani – ACS JUNIORUL Sv. 3 – 3
17:20 – A – FC PIETRICICA P.N. – VIITORUL Nasaud 0 – 8
18:00 – A – ACS JUNIOR Clg M. – VIVA AKTIV Buhusi Alb 1 – 2
18:40 – B – ARTYS Botosani – SPORTING Cluj 1 – 5
19:20 – B – VIVA Buhusi Galben – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 7

Duminica 27.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

09:30 – A – FORESTA Falticeni – VIITORUL Nasaud 3 – 1
10:10 – B – SPORTING Cluj – VIVA Buhusi Galben 4 – 0
10:50 – B – CSM Vatra Dornei – ARTYS Botosani 1 – 0
11:30 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – FC PIETRICICA P.N. 5 – 0
12:10 – A – ACS JUNIOR Clg M. – VIITORUL Nasaud 0 – 2
12:50 – B – SPORTING Cluj – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 2
13:30 – A – FC PIETRICICA P.N. – FORESTA Falticeni 0 – 2
14:10 – B – CSM Vatra Dornei – VIVA Buhusi Galben

14:50-17:30 PAUZA DE MASA

17:30 – LOC 5 – 8 – MECI 1 Viva Aktiv Buhuși – Artys Botoșani 2 – 1
18:10 – LOC 5 – 8 – MECI 2 ACS Juniorul Sv – ACS Junior C – Lung 2 – 1
18:50 – LOC 1 – 4 – MECI 3 AS Foresta Fălticeni – CSM Vatra Dornei 3 – 1
19:30 – LOC 1 – 4 – MECI 4 Sporting Cluj – Viitorul Năsăud 2 – 0

Luni 28.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

12:00 – LOC 9 – 10 – MECI 5 Viva Aktiv Buhuși Galben – FC Pietricica Piatra Neamț 2 – 0
12:40 – LOC 7 – 8 – MECI 6 Viva Buhuși Alb – ACS Junior C Lung 2 – 3
13:20 – LOC 5 – 6 – MECI 7 Artys Botoșani – ACS Juniorul Sv 2 – 4
14:00 – FINALA MICA – MECI 8 CSM Dorna – Viitorul Năsăud 0 – 2
14:40 – FINALA MARE – MECI 9 AS Foresta Fălticeni – Sporting Cluj 0 – 4
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – STADION „RARAUL”

Clasament final 2011
1. SPORTING CLUJ
2. AS FORESTA FATICENI
3. VIITORUL NĂSĂUD
4. CSM VATRA DORNEI

 

Șomuz Fălticeni și Viitorul Liteni în finala Cupei României – Faza județeană

Adversare în lupta pentru titlul de campioană a județului Suceava, Liga a 4-a, echipele Șomuz Fălticeni și Viitorul Liteni vor disputa și finala fazei județene în Cupa României.

Meciurile retur din semifinalele competiției s-au disputat la mijlocul acestei săptămâni, miercuri, 23 mai 2018.

Pentru Șomuz Fălticeni, meciul retur cu Balada Ciprian Porumbescu, disputat pe Stadionul „Tineretului”, a constituit un bun antrenament cu public în perspectiva meciului pe care echipa îl va disputa duminică, în campionat, la Cajvana.

Antrenorul Radu Anania a utilizat în acest joc mai puțini titulari și a avut ocazia să urmărească câțiva tineri jucători de la echipa de juniori (Pintilei Andrei, Lupescu Andrei și Mihai Ilie).

Fălticenenii au câștigat cu 3-0 și s-au calificat în finală cu scorul general de 7-0. Cele 3 goluri au fost marcate de Theodor Lelcu, în minutul 13, respectiv Răzvan Bîgu, în minutele 57 și 69.

Jocul a fost condus de o brigadă de arbitri formată din: Ignătescu Gheorghiță, Pista Andrei și Bostan Daniel.

Șomuz: Pascal C. (Nour B.) – Kuruc N., Șandru N., Țigănașu G. (Lupescu D.), Obreja M., Simion M., Nechitoaia I. (Mihai I.), Bîgu R., Șorodoc E., Lelcu T., Luțac R.

Viitorul Liteni s-a calificat în finală abia după executarea loviturilor de departajare, scor 7-6. În timpul regulamentar, echipa pregătită de Demis Maranda a reușit să anuleze avantajul luat Pojorâta în prima manșă (1-4).

Finala Cupei României va fi organizată pe data de 17 iunie 2018, pe Stadionul „Areni” din Suceava.

GALERIE  FOTO: ȘOMUZ FĂLTICENI – BALADA CIPRIAN PORUMBESCU

BOX: 13 medalii pentru Șomuz Fălticeni la Memorialul “Dumitru Bardă”

La sfârșitul săptămânii trecute, sâmbătă, 19 mai 2018, secția de box a Clubului Sportiv Șomuz Fălticeni a participat la Memorialul “Dumitru Bardă” (Ediția a IX-a) organizat în municipiul Roman.

Competiția, organizată de Box Club Municipal Roman în memoria unui cunoscut tehnician și arbitru AIBA, a reunit pugiliști din Iași, Piatra Neamț, Suceava, Fălticeni, Roman și Botoșani.

De la Fălticeni, antrenorul Vasile Nistor a înscris în competiție un număr de 14 sportivi, 13 dintre aceștia reușind clasări pe podium.

Cele mai bune rezultate, clasări pe primul loc, au fost obținute de pugiliștii Alex Maftei (categoria 91 kg.) și Sergiu Străjeriu (categoria 32 kg.). Alți 11 pugiliști din Fălticeni s-au clasat pe locul al doilea.

“Pentru secția noastră de box a fost un nou prilej să verificăm sportivii într-o competiție bine cotată în zona Moldovei. Băieții au avut o prestație foarte bună, dovadă fiind și numărul medaliilor obținute, ceea ce reprezintă un impuls pentru fiecare. Ținând cont că încă nu avem un ring al nostru și este mai greu să organizăm sparringuri, astfel de rezultate nu fac decât să ne dea încredere pentru următoarele competiții”, ne-a declarat antrenorul Vasile Nistor.

Juniori A1: Șomuz Fălticeni – Recolta Fântânele 4-0

Liga 4 Interconti – Etapa a 22-a

19 mai 2018

CS Gura Humorului – Moldova Drăgușeni 2-4

20 mai 2018

Viitorul Liteni – Zimbrul Siret 2-1

Progresul Frătăuții Vechi – Șomuzul Preutești 2-3

FC Pojorâta – Stejarul Cajvana 9-3

Siretul Dolhasca – Victoria Vatra Moldoviței 3-2

Șomuz Fălticeni – Recolta Fântânele 4-0

23 mai 2018

Juniorul Suceava – Foresta 2 Omnia

Clasament: 1. Viitorul Liteni – 56p./ 2. Foresta II Omnia – 47p./ 3. Juniorul Suceava – 42p./ 4. CS Gura Humorului – 41p./ 5. Șomuzul Preutești – 34p./ 6. Progresul Frătăuții Vechi – 32p. / 7. FC Pojorâta – 31p./ 8. Șomuz Fălticeni – 30p./ 9. Victoria Vatra Moldoviței – 29p./ 10. Stejarul Cajvana – 29p./ 11. Zimbrul Siret – 23p./ 12. Siretul Dolhasca – 17p. / 13. Recolta Fântânele – 16p./ 14. Moldova Drăgușeni – 6p.

Șomuz Fălticeni – Recolta Fântânele 4-0

Marcatori: Costaș (2), Pîslariu, Pandelea.

Șomuz: Bălăneasa, Croitoru, Diaconu, Artenie, Pintilei, Lupescu, Mihai A., Mihai C., Simion, Pîslariu, Costaș. Au mai intrat: Manolache, Agafiței, Pandelea, Rusu, Murărița. Antrenori: Cristian Rusu și Eduard Lichtenstein.

Fălticenenii Doroftei și Oniceanu au încheiat în primii 30 proba de semimaraton de la Brașov

Peste 3700 de alergători au luat startul în probele Maratonului Internațional Brașov, eveniment ajuns în acest an la ediția a 4-a.

Potrivit organizatorilor, au participat sportivi din 32 de țări, din America, Rusia, până în Nigeria.

Duminică, 20 mai, în proba de semimaraton, au alergat și fălticenenii Radu Doroftei (48 de ani) și Sorinel Oniceanu (50 de ani).

Cei doi au încheiat competiția mai bine decât și-au propus inițial (clasare în primii 100). Alergătorii și-au îmbunățit cu aproape 10 minute timpii de concurs, la categoria masculin peste 35 de ani, față de participarea la Maratonul Clujului.

Astfel, Sorinel Oniceanu a încheiat cursa pe locul 18 (în 01.45.23.7), iar Radu Onofrei a trecut linia de sosire pe locul 26 (în 01.46.33.7).

După participările de a Cluj și Brașov, atleții din Fălticeni se pregătesc pentru o nouă provocare. Este vorba despre participarea la proba de semimaraton a unui concurs internațional care va fi organizat în această vară la Budapesta.

Juniori A1: Rezultatele etapei a 20-a

J/3.05 / Șomuz Fălticeni – Siretul Dolhasca 0-1
S/5.05 / CS Gura Humorului – Stejarul Cajvana 2-2
D/6.05 / Juniorul Suceava – Moldova Drăgușeni 7-1
Zimbrul Siret – Foresta II Omnia 0-2
Viitorul Liteni – Șomuzul Preutești 3-3
Progresul Frătăuții Vechi – Recolta Fântânele 2-4
FC Pojorâta – Victoria Vatra Moldoviței 2-2

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 CSO VIITORUL LITENI 50 20 16 2 2 93 28 65
2 ACS FORESTA II OMNIA SUCEAVA 44 20 14 2 4 58 15 43
3 CS GURA HUMORULUI 41 20 13 2 5 71 39 32
4 ACS JUNIORUL SUCEAVA 39 20 11 6 3 53 30 23
5 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI 29 20 10 2 8 63 45 18
6 AS STEJARUL CAJVANA 29 20 8 5 7 57 42 15
7 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI 28 20 8 4 8 57 50 7
8 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 28 20 8 4 8 51 47 4
9 FC POJORÂTA 27 20 8 3 9 64 60 4
10 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 26 20 8 2 10 36 48 -12
11 CS ZIMBRU SIRET 23 20 7 2 11 40 55 -15
12 AS RECOLTA FÂNTÂNELE 15 20 6 0 14 57 82 -25
13 CSO SIRETUL DOLHASCA 14 20 4 2 14 38 86 -48
14 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI 3 20 1 0 19 23 134 -111