CSS Nicu Gane câștigă derbiul cu LPS Suceava din Campionatul național de volei al cadeților

CSS „Nicu Gane” a obținut în această dimineață o victorie importantă în actualul sezon al Campionatului național de volei al cadeților- faza grupelor.

Echipa pregătită de antrenorul Marius Stan a câștigat cu 3-2 partida disputată în deplasare, pe terenul echipei LPS Suceava, joc care a contat pentru a doua etapă a returului.

Pentru fălticeneni a fost primul meci oficial din acest an. A fost practic o revanșă luată de fălticeneni în fața sucevenilor, după ce aceștia s-au impus la Fălticeni, în toamna anului trecut, cu același scor.

Evoluția scorului în partida de astăzi a fost în oglindă cu ceea ce s-a întâmplat în tur la Fălticeni. LPS Suceava a condus cu 2-0 iar băieții lui Marius Stan au reușit o revenire dramatică. Scor final: LPS Suceava – CSS Nicu Gane 2-3 (25-22/ 25-14/ 26-28/ 21-25/ 6-15)

În urma acestui rezultat, CSS „Nicu Gane” se menține pe primul loc în Seria A, cu avans de 2 puncte în fața echipei LPS Suceava. Fălticenenii au și un meci mai puțin disputat decât celelalte competitoare.

„O victorie nesperată până la urmă. Am avut un început de meci dezastruos, în care băieților noștri nu le-a prea ieșit nimic. Suceava a avut atuul unor jucători înalți care au evoluat foarte bine. Lucrurile au evouat însă în bine și am reușit să reintrăm în joc la finalul setului trei, un set dramatic în care LPS a avut minge de meci la scorul de 24-22. Mă bucur pentru acest rezultat care ne menține pe primul loc al Seriei A”, a declarat antrenorul Marius Stan pentru Cronica de Fălticeni.

Al doilea meci al etapei se dispută între LPS VCM Piatra Neamț și CSS Râmnicu Sărat.

În etapa a treia din retur, pe 12 februarie, CSS Nicu Gane va întâlni pe teren propriu echipa din Piatra Neamț, Râmnicu Sărat primește vizita Botoșaniului, iar LPS Suceava va sta.

S-au reluat jocurile în Campionatul Național de Volei – Divizia Speranțe

La sfârșitul săptămânii s-au reluat jocurile în Campionatul Național de Volei – Divizia Speranțe, ediția 2016-2017.

Echipa Clubului Sportiv Școlar „Nicu Gane” a evoluat la Botoșani, în al patrulea turneu al Seriei A.

Echipa pregătită de antrenoarea Diana Floriștean a obținut două victorii, cu LPS Piatra Neamț (3-0) și CSS Bacău (3-1).

În disputa directă pentru primul loc, fălticenenii au fost învinși cu 3-0 de echipa gazdă, CSS Botoșani.

Înaintea ultimului turneu, programat în perioada 3-5 februarie, la Piatra Neamț, echipele din Botoșani și Fălticeni se află pe primele două poziții ale clasamentului, care asigură calificarea la turneul semifinal.

Șomuz Fălticeni s-a calificat în barajul pentru Divizia A la tenis de masă

Buzăul a găzduit la sfârșitul acestei săptămâni partidele din returul Campionatului național de seniori, pe echipe, Divizia B, tenis de masă, ediția 2016-2017.

În Seria I, echipa clubului sportiv Șomuz Fălticeni a confirmat forma foarte bună din acest sezon. Clasați pe primul loc la sfârșitul turului, cu 7 victorii în tot atâtea partide, fălticenenii au avut prestații bune și în retur, obținând a doua calificare în faza play-off în istoria participărilor în Divizia B.

Echipa Șomuz Fălticeni i-a avut în componență pe: Cocinschi Emanuel, Moșneagu Marius, Nemaciuc Mihai, Cozma Cătălin – coordonator.

Ierarhia finală a sezonului și promovarea în Divizia A se vor juca între cele mai bune patru echipe ale sezonului: Șomuz Fălticeni și CSM Slatina (din Seria I), respectiv Steaua București și Pristavu Câmpulung (din Seria a II-a).

“În returul disputat la Buzău am avut 6 victorii și o înfrângere la CSM Slatina cu 5-3. Cu aceste rezultate am terminat returul pe locul 2. Dat fiind faptul că în tur am avut 7 victorii și am învins Slatina cu 5-2, echipa noastră s-a clasat pe primul loc în Seria I. Primele meciuri din play-off le avem cu echipa din Câmpulung la începutul lunii martie”, ne-a informat Cătălin Cozma, coordonatorul echipei din Fălticeni.

Seria I

Reuniunea 1 (19 ianuarie)

CS TTA Topoloveni – ACS Șomuz Fălticeni 2-5

Banescu-Cocinschi 0-3, Toma – Moșneagu 3-0, Wischeg – Nemaciuc 0-3, Toma – Cocinschi 3-1, Banescu – Nemaciuc 1-3, Wischeg – Moșneagu 2-3, Toma – Nemaciuc 0-3

CS Unirea Alba Iulia – CSM Slatina 0-5

ACS DSA Cluj Napoca – CS TTT București 3-5

CS Raris Timișoara – ACSM Dunărea Giurgiu 3-5

Reuniunea 2

ACS DSA Cluj Napoca – ACS Șomuz Fălticeni 0-5

Mocean – Cocinschi 1-3, Marinescu – Moșneagu 1-3, Simion – Nemaciuc 1-3, Marinescu – Cocinschi 0-3, Mocean – Nemaciuc 0-3

CS TTA Topoloveni – CS Unirea Alba Iulia 1-5

CSM Slatina – ACSM Dunărea Giurgiu 5-1

CS Raris Timișoara – CS TTT București 3-5

Reuniunea 3

CS TTT București – ACS Șomuz Fălticeni 2-5

Macarenco A. – Cocinschi 1-3, Stoica – Moșneagu 3-0,  Macarenco M. – Nemaciuc 0-3, Stoica – Cocinschi 3-0, Macarenco A. – Nemaciuc 0-3,, Macarenco M. – Moșneagu 1-3, Stoica – Nemaciuc 2-3

 ACS DSA Cluj Napoca – CS Unirea Alba Iulia 2-5

CS TTA Topoloveni – ACSM Dunărea Giurgiu 2-5

CSM Slatina – CS Raris Timișoara 5-1

Reuniunea 4 (20 ianuarie)

ACS Șomuz Fălticeni – CS Raris Timișoara 5-2

Moșneagu – Lazici 3-1, Nemaciuc – Beca 3-0, Cocinschi – Cristanus 2-3, Nemaciuc – Lazici 3-1, Moșneagu – Cristanus 0-3, Cocinschi – Beca 3-1, Nemaciuc – Cristanus 3-1

ACS DSA Cluj Napoca – ACSM Dunărea Giurgiu 4-5

CS Unirea Alba Iulia – CS TTT București 5-3

CSM Slatina – CS TTA Topoloveni 5-0

Reuniunea 5

CS Unirea Alba Iulia – ACS Șomuz Fălticeni 3-5

Corburean – Cocinschi 2-3, Sorescu – Moșneagu 3-1, Rus – Nemaciuc 3-2, Sorescu – Cocinschi 1-3, Corburean – Nemaciuc 1-3, Rus – Moșneagu 3-0, Sorescu – Nemaciuc 1-3, Rus – Cocinschi 1-3

ACSM Dunărea Giurgiu – CS TTT București 5-3

ACS DSA Cluj Napoca – CSM Slatina 0-5

CS Raris Timișoara – CS TTA Topoloveni 4-5

Reuniunea 6

ACSM Dunărea Giurgiu – ACS Șomuz Fălticeni 1-5

Patulean – Cocinschi 0-3, Enciu – Moșneagu 3-0, Anghel – Nemaciuc 0-3, Enciu – Cocinschi 1-3, Patulean – Nemaciuc 0-3, Anghel – Moșneagu 1-3

CSM Slatina – CS TTT București 5-0

ACS DSA Cluj Napoca – CS TTA Topoloveni W-O

CS Unirea Alba Iulia – CS Raris Timișoara 5-1

Reuniunea 7 (21 ianuarie)

CSM Slatina – ACS Șomuz Fălticeni 5-3

Manescu – Cocinschi 3-0, Neacșu – Moșneagu 2-3, Rădoi – Nemaciuc 3-1, Neacșu – Cocinschi 1-3, Manescu – Nemaciuc 3-0, Rădoi – Moșneagu 3-1, Neacșu – Nemaciuc 0-3

 CS TTT București – CS TTA Topoloveni 1-5

ACSM Dunărea Giurgiu – CS Unirea Alba Iulia 5-3

CS Raris Timișoara – ACS DSA Cluj Napoca 3-5

 

Seria a II-a

Reuniunea 1 (19 ianuarie)

LTNM Tg. Secuiesc – CSA Steaua București 0-5

CS TT Pristavu Câmpulung – ACTT București 5-3

CS Proaktiv Focșani – CSS Od. Secuiesc II 5-2

ACS Mureșul Luduș – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-0

Reuniunea 2

LTNM Tg. Secuiesc – ACTT București 3-5

CS Proaktiv Focșani – CSA Steaua București 2-5

CS TT Pristavu Câmpulung – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-1

CSS Od. Secuiesc II – ACS Mureșul Luduș 5-0

Reuniunea 3

ACTT București – CS Proaktiv Focșani 2-5

CS Electrica Sf. Gheorghe II – LTNM Tg. Secuiesc 5-4

CSS Od. Secuiesc II – CSA Steaua București 0-5

CS TT Pristavu Câmpulung – ACS Mureșul Luduș 5-0

Reuniunea 4 (20 ianuarie)

CS Electrica Sf. Gheorghe II – CS Proaktiv Focșani 0-5

CSS Od. Secuiesc II – ACTT București 5-2

LTNM Tg. Secuiesc – CS TT Pristavu Câmpulung 1-5

ACS Mureșul Luduș – CSA Steaua București 0-5

Reuniunea 5

CSS Od. Secuiesc II – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-0

CS TT Pristavu Câmpulung – CS Proaktiv Focșani 5-3

ACTT București – CSA Steaua București 0-5

LTNM Tg. Secuiesc – ACS Mureșul Luduș 5-3

Reuniunea 6

CSS Od. Secuiesc II – CS TT Pristavu Câmpulung 0-5

CSA Steaua București – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-0

CS Proaktiv Focșani – LTNM Tg. Secuiesc 5-2

ACTT București – ACS Mureșul Luduș 5-0

Reuniunea 7 (21 ianuarie)

CS TT Pristavu Câmpulung – CSA Steaua București 2-5

CSS Od. Secuiesc II – LTNM Tg. Secuiesc 5-2

CS Electrica Sf. Gheorghe II – ACTT București 1-5

ACS Mureșul Luduș – CS Proaktiv Focșani 0-5

Meciuri pentru clasamentul general:

Locurile 5-6: CSS Od. Secuiesc II – ACSM Dunărea Giurgiu 4-5

Locurile 7-8: CS TTT București – CS Proaktiv Focșani 0-5

Locurile 9-10: CS Unirea Alba Iulia – ACTT București 2-5

Locurile 11-12: CSTA Topoloveni – CS Electrica Sf. Gheorghe II 5-0

Clasament general Divizia B 2016-2017:

 Play-off: 1-4 ACS Șomuz Fălticeni / CSA Steaua București /  CSM Slatina / CS TT Pristavu Câmpulung

  1. ACSM Dunărea Giurgiu
  2. CSS Od. Secuiesc II
  3. CS Proaktiv Focșani
  4. CS TTT București
  5. ACTT București
  6. CS Unirea Alba Iulia
  7. CSTA Topoloveni
  8. CS Electrica Sf. Gheorghe

 

Programul returului Ligii a 4-a, ediția 2016-2017

PROGRAM

ET. DATA ORA MECI
E14 12.03.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTIERUL FRUMOSU – AS STEJARUL CAJVANA
  12.03.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI – AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI
  12.03.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  12.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS BRADUL PUTNA – AS MOLDOVA DRĂGUȘENI
  12.03.2017 J:11:00/S:13:00 CSO VIITORUL LITENI – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
  12.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
  12.03.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET) – CS GURA HUMORULUI
E15 19.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS STEJARUL CAJVANA – ACS ȘOMUZ FĂLTICENI
  19.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI – ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI
  19.03.2017 J:11:00/S:13:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – AS BRADUL PUTNA
  19.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI – CSO VIITORUL LITENI
  19.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS RECOLTA FÂNTÂNELE – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
  19.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET)
  19.03.2017 J:11:00/S:13:00 CS GURA HUMORULUI – ACS FORESTIERUL FRUMOSU
E16 26.03.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTIERUL FRUMOSU – ACS ȘOMUZ FĂLTICENI
  26.03.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI – AS STEJARUL CAJVANA
  26.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS BRADUL PUTNA – AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI
  26.03.2017 J:11:00/S:13:00 CSO VIITORUL LITENI – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  26.03.2017 J:11:00/S:13:00 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – AS MOLDOVA DRĂGUȘENI
  26.03.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET) – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
  26.03.2017 J:11:00/S:13:00 CS GURA HUMORULUI – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
E17 02.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI – ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI
  02.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS STEJARUL CAJVANA – AS BRADUL PUTNA
  02.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI – CSO VIITORUL LITENI
  02.04.2017 J:11:00/S:13:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
  02.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI – ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET)
  02.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS RECOLTA FÂNTÂNELE – CS GURA HUMORULUI
  02.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – ACS FORESTIERUL FRUMOSU
E18 09.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTIERUL FRUMOSU – ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI
  09.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS BRADUL PUTNA – ACS ȘOMUZ FĂLTICENI
  09.04.2017 J:11:00/S:13:00 CSO VIITORUL LITENI – AS STEJARUL CAJVANA
  09.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI
  09.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET) – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  09.04.2017 J:11:00/S:13:00 CS GURA HUMORULUI – AS MOLDOVA DRĂGUȘENI
  09.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
E19 17.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI – AS BRADUL PUTNA
  17.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI – CSO VIITORUL LITENI
  17.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS STEJARUL CAJVANA – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
  17.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI – ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET)
  17.04.2017 J:11:00/S:13:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – CS GURA HUMORULUI
  17.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
  17.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS RECOLTA FÂNTÂNELE – ACS FORESTIERUL FRUMOSU
E20 23.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS BRADUL PUTNA ACS FORESTIERUL FRUMOSU
  23.04.2017 J:11:00/S:13:00 CSO VIITORUL LITENI – ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI
  23.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – ACS ȘOMUZ FĂLTICENI
  23.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET) – AS STEJARUL CAJVANA
  23.04.2017 J:11:00/S:13:00 CS GURA HUMORULUI – AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI
  23.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  23.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS RECOLTA FÂNTÂNELE – AS MOLDOVA DRĂGUȘENI
E21 30.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS BRADUL PUTNA – CSO VIITORUL LITENI
  30.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
  30.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI – ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET)
  30.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS STEJARUL CAJVANA – CS GURA HUMORULUI
  30.04.2017 J:11:00/S:13:00 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
  30.04.2017 J:11:00/S:13:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
  30.04.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTIERUL FRUMOSU – AS MOLDOVA DRĂGUȘENI
E22 07.05.2017 J:11:00/S:13:00 CSO VIITORUL LITENI – ACS FORESTIERUL FRUMOSU
  07.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – AS BRADUL PUTNA
  07.05.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET) – ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI
  07.05.2017 J:11:00/S:13:00 CS GURA HUMORULUI – ACS ȘOMUZ FĂLTICENI
  07.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – AS STEJARUL CAJVANA
  07.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS RECOLTA FÂNTÂNELE – AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI
  07.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
E23 14.05.2017 J:11:00/S:13:00 CSO VIITORUL LITENI – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
  14.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS BRADUL PUTNA – ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET)
  14.05.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI – CS GURA HUMORULUI
  14.05.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
  14.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS STEJARUL CAJVANA – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
  14.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI – AS MOLDOVA DRĂGUȘENI
  14.05.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTIERUL FRUMOSU – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
E24 21.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – ACS FORESTIERUL FRUMOSU
  21.05.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET) – CSO VIITORUL LITENI
  21.05.2017 J:11:00/S:13:00 CS GURA HUMORULUI – AS BRADUL PUTNA
  21.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI
  21.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS RECOLTA FÂNTÂNELE – ACS ȘOMUZ FĂLTICENI
  21.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI – AS STEJARUL CAJVANA
  21.05.2017 J:11:00/S:13:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI
E25 28.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI – ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET)
  28.05.2017 J:11:00/S:13:00 CSO VIITORUL LITENI – CS GURA HUMORULUI
  28.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS BRADUL PUTNA – AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ
  28.05.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI – AS RECOLTA FÂNTÂNELE
  28.05.2017 J:11:00/S:13:00 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI – AS MOLDOVA DRĂGUȘENI
  28.05.2017 J:11:00/S:13:00 AS STEJARUL CAJVANA – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  28.05.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTIERUL FRUMOSU – AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI
E26 04.06.2017 J:11:00/S:13:00 ACS FORESTA II SUCEAVA (SIRET) – ACS FORESTIERUL FRUMOSU
  04.06.2017 J:11:00/S:13:00 CS GURA HUMORULUI – AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI
  04.06.2017 J:11:00/S:13:00 AS AVÂNTUL VOLOVĂȚ – CSO VIITORUL LITENI
  04.06.2017 J:11:00/S:13:00 AS RECOLTA FÂNTÂNELE – AS BRADUL PUTNA
  04.06.2017 J:11:00/S:13:00 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI – ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI
  04.06.2017 J:11:00/S:13:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI – ACS ȘOMUZ FĂLTICENI
  04.06.2017 J:11:00/S:13:00 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI – AS STEJARUL CAJVANA

Programul returului Liga 1 Feminin, Seria 1, ediția 2016-2017

Clasamentul turului:

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. Universitatea Alexandria 7 7 0 0 25-2 23 21
2. Armonia Fălticeni 7 5 0 2 23-9 14 15
3. FCM Viitorul Reghin 7 4 0 3 28-9 19 12
4. Selena SN Constanta 7 6 0 1 24-9 15 12
5. Universitatea Galati 7 2 1 4 26-21 5 7
6. Real 2 Craiova 7 2 0 5 7-31 -24 6
7. Magura 2012 Bacau 7 1 1 5 8-21 -13 4
8. CSM Pascani 7 0 0 7 2-41 -39 0

Etapa a 8-a

Mar 12, 2017 11:00 Armonia Fălticeni   –   Selena SN Constanta
Mar 12, 2017 11:00 CSM Pascani   –   Real 2 Craiova
Mar 12, 2017 11:00 Universitatea Galati   –   Universitatea Alexandria
Mar 12, 2017 11:00 FCM Viitorul Reghin   –   Magura 2012 Bacau

Etapa a 9-a

Apr 2, 2017 11:00 Universitatea Alexandria   –   Magura 2012 Bacau
Apr 2, 2017 11:00 Real 2 Craiova   –   Universitatea Galati
Apr 2, 2017 11:00 Selena SN Constanta   –   CSM Pascani
Apr 2, 2017 11:00 Armonia Fălticeni   –   FCM Viitorul Reghin

Etapa a 10-a

Apr 9, 2017 11:00 CSM Pascani   –   Armonia Fălticeni
Apr 9, 2017 11:00 Universitatea Galati   –   Selena SN Constanta
Apr 9, 2017 11:00 Magura 2012 Bacau   –   Real 2 Craiova
Apr 9, 2017 11:00 FCM Viitorul Reghin   –   Universitatea Alexandria

Etapa a 11-a

Apr 23, 2017 11:00 Real 2 Craiova   –   Universitatea Alexandria
Apr 23, 2017 11:00 Selena SN Constanta   –   Magura 2012 Bacau
Apr 23, 2017 11:00 Armonia Fălticeni   –   Universitatea Galati
Apr 23, 2017 11:00 CSM Pascani   –   FCM Viitorul Reghin

Etapa a 12-a

May 7, 2017 11:00 Universitatea Galati   –   CSM Pascani
May 7, 2017 11:00 Magura 2012 Bacau   –   Armonia Fălticeni
May 7, 2017 11:00 Universitatea Alexandria   –   Selena SN Constanta
May 7, 2017 11:00 FCM Viitorul Reghin   –   Real 2 Craiova

Etapa a 13-a

May 14, 2017 11:00 Selena SN Constanta   –   Real 2 Craiova
May 14, 2017 11:00 Armonia Fălticeni   –   Universitatea Alexandria
May 14, 2017 11:00 CSM Pascani   –   Magura 2012 Bacau
May 14, 2017 11:00 Universitatea Galati   –   FCM Viitorul Reghin

Etapa a 14-a

May 28, 2017 11:00 Magura 2012 Bacau   –   Universitatea Galati
May 28, 2017 11:00 Universitatea Alexandria   –   CSM Pascani
May 28, 2017 11:00 Real 2 Craiova   –   Armonia Fălticeni
May 28, 2017 11:00 FCM Viitorul Reghin   –   Selena SN Constanta

Programul returului Ligii a V-a, ediția 2016-2017

Seria 1

ET. DATA ORA MECI
E10 26.03.2017 14:00 AS CFR MOARA – AS VIITORUL STROIEȘTI
26.03.2017 14:00 AS VIITORUL VEREȘTI – CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI
26.03.2017 14:00 AS RELEUL MIHOVENI – AS SIRETUL DOLHASCA
26.03.2017 14:00 AS STEAUA DUMBRĂVENI – AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU
26.03.2017 14:00 AS SILVA UDEȘTI – AS VOINȚA HÂRTOP
E11 02.04.2017 14:00 AS SILVA UDEȘTI – AS CFR MOARA
02.04.2017 14:00 AS VOINȚA HÂRTOP – AS STEAUA DUMBRĂVENI
02.04.2017 14:00 AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU – AS RELEUL MIHOVENI
02.04.2017 14:00 AS SIRETUL DOLHASCA AS VIITORUL VEREȘTI
02.04.2017 14:00 CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI – AS VIITORUL STROIEȘTI
E12 09.04.2017 14:00 AS CFR MOARA – CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI
09.04.2017 14:00 AS VIITORUL STROIEȘTI – AS SIRETUL DOLHASCA
09.04.2017 14:00 AS VIITORUL VEREȘTI – AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU
09.04.2017 14:00 AS RELEUL MIHOVENI – AS VOINȚA HÂRTOP
09.04.2017 14:00 AS STEAUA DUMBRĂVENI – AS SILVA UDEȘTI
E13 23.04.2017 14:00 AS STEAUA DUMBRĂVENI – AS CFR MOARA
23.04.2017 14:00 AS SILVA UDEȘTI – AS RELEUL MIHOVENI
23.04.2017 14:00 AS VOINȚA HÂRTOP – AS VIITORUL VEREȘTI
23.04.2017 14:00 AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU – AS VIITORUL STROIEȘTI
23.04.2017 14:00 AS SIRETUL DOLHASCA – CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI
E14 30.04.2017 14:00 AS CFR MOARA – AS SIRETUL DOLHASCA
30.04.2017 14:00 CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI – AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU
30.04.2017 14:00 AS VIITORUL STROIEȘTI – AS VOINȚA HÂRTOP
30.04.2017 14:00 AS VIITORUL VEREȘTI – AS SILVA UDEȘTI
30.04.2017 14:00 AS RELEUL MIHOVENI  – AS STEAUA DUMBRĂVENI
E15 07.05.2017 14:00 AS RELEUL MIHOVENI – AS CFR MOARA
07.05.2017 14:00 AS STEAUA DUMBRĂVENI – AS VIITORUL VEREȘTI
07.05.2017 14:00 AS SILVA UDEȘTI  – AS VIITORUL STROIEȘTI
07.05.2017 14:00 AS VOINȚA HÂRTOP – CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI
07.05.2017 14:00 AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU – AS SIRETUL DOLHASCA
E16 14.05.2017 14:00 AS CFR MOARA – AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU
14.05.2017 14:00 AS SIRETUL DOLHASCA – AS VOINȚA HÂRTOP
14.05.2017 14:00 CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI – AS SILVA UDEȘTI
14.05.2017 14:00 AS VIITORUL STROIEȘTI – AS STEAUA DUMBRĂVENI
14.05.2017 14:00 AS VIITORUL VEREȘTI – AS RELEUL MIHOVENI
E17 21.05.2017 14:00 AS VIITORUL VEREȘTI – AS CFR MOARA
21.05.2017 14:00 AS RELEUL MIHOVENI – AS VIITORUL STROIEȘTI
21.05.2017 14:00 AS STEAUA DUMBRĂVENI – CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI
21.05.2017 14:00 AS SILVA UDEȘTI – AS SIRETUL DOLHASCA
21.05.2017 14:00 AS VOINȚA HÂRTOP – AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU
E18 28.05.2017 14:00 AS CFR MOARA – AS VOINȚA HÂRTOP
28.05.2017 14:00 AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU – AS SILVA UDEȘTI
28.05.2017 14:00 AS SIRETUL DOLHASCA – AS STEAUA DUMBRĂVENI
28.05.2017 14:00 CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI – AS RELEUL MIHOVENI
28.05.2017 14:00 AS VIITORUL STROIEȘTI – AS VIITORUL VEREȘTI

Seria 2

ET. DATA ORA MECI
E10 26.03.2017 14:00 AS VOINȚA ZVORIȘTEA – AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI
  26.03.2017 14:00 AS SPORTING POIENI SOLCA  – AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI
  26.03.2017 14:00 AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI – AS VIITORUL ARBORE
  26.03.2017 14:00 AS ȘTIINȚA MITOC – AS CONCORDIA GRĂMEȘTI
  26.03.2017 14:00 AS VIITORUL HORODNIC DE SUS – AS VIITORUL ADÂNCATA
E11 02.04.2017 14:00 AS VIITORUL HORODNIC DE SUS – AS VOINȚA ZVORIȘTEA
  02.04.2017 14:00 AS VIITORUL ADÂNCATA – AS ȘTIINȚA MITOC
  02.04.2017 14:00 AS CONCORDIA GRĂMEȘTI – AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI
  02.04.2017 14:00 AS VIITORUL ARBORE – AS SPORTING POIENI SOLCA
  02.04.2017 14:00 AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI – AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI
E12 09.04.2017 14:00 AS VOINȚA ZVORIȘTEA – AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI
  09.04.2017 14:00 AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI – AS VIITORUL ARBORE
  09.04.2017 14:00 AS SPORTING POIENI SOLCA  – AS CONCORDIA GRĂMEȘTI
  09.04.2017 14:00 AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI – AS VIITORUL ADÂNCATA
  09.04.2017 14:00 AS ȘTIINȚA MITOC – AS VIITORUL HORODNIC DE SUS
E13 23.04.2017 14:00 AS ȘTIINȚA MITOC – AS VOINȚA ZVORIȘTEA
  23.04.2017 14:00 AS VIITORUL HORODNIC DE SUS – AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI
  23.04.2017 14:00 AS VIITORUL ADÂNCATA – AS SPORTING POIENI SOLCA
  23.04.2017 14:00 AS CONCORDIA GRĂMEȘTI – AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI
  23.04.2017 14:00 AS VIITORUL ARBORE – AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI
E14 30.04.2017 14:00 AS VOINȚA ZVORIȘTEA – AS VIITORUL ARBORE
  30.04.2017 14:00 AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI  – AS CONCORDIA GRĂMEȘTI
  30.04.2017 14:00 AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI – AS VIITORUL ADÂNCATA
  30.04.2017 14:00 AS SPORTING POIENI SOLCA  – AS VIITORUL HORODNIC DE SUS
  30.04.2017 14:00 AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI  – AS ȘTIINȚA MITOC
E15 07.05.2017 14:00 AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI – AS VOINȚA ZVORIȘTEA
  07.05.2017 14:00 AS ȘTIINȚA MITOC – AS SPORTING POIENI SOLCA
  07.05.2017 14:00 AS VIITORUL HORODNIC DE SUS  – AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI
  07.05.2017 14:00 AS VIITORUL ADÂNCATA – AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI
  07.05.2017 14:00 AS CONCORDIA GRĂMEȘTI  – AS VIITORUL ARBORE
E16 14.05.2017 14:00 AS VOINȚA ZVORIȘTEA – AS CONCORDIA GRĂMEȘTI
  14.05.2017 14:00 AS VIITORUL ARBORE – AS VIITORUL ADÂNCATA
  14.05.2017 14:00 AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI – AS VIITORUL HORODNIC DE SUS
  14.05.2017 14:00 AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI – AS ȘTIINȚA MITOC
  14.05.2017 14:00 AS SPORTING POIENI SOLCA  – AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI
E17 21.05.2017 14:00 AS SPORTING POIENI SOLCA  – AS VOINȚA ZVORIȘTEA
  21.05.2017 14:00 AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI – AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI
  21.05.2017 14:00 AS ȘTIINȚA MITOC – AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI
  21.05.2017 14:00 AS VIITORUL HORODNIC DE SUS – AS VIITORUL ARBORE
  21.05.2017 14:00 AS VIITORUL ADÂNCATA – AS CONCORDIA GRĂMEȘTI
E18 28.05.2017 14:00 AS VOINȚA ZVORIȘTEA – AS VIITORUL ADÂNCATA
  28.05.2017 14:00 AS CONCORDIA GRĂMEȘTI – AS VIITORUL HORODNIC DE SUS
  28.05.2017 14:00 AS VIITORUL ARBORE – AS ȘTIINȚA MITOC
  28.05.2017 14:00 AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI – AS BUCOVINA ȘERBĂUȚI
  28.05.2017 14:00 AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI – AS SPORTING POIENI SOLCA

Seria 3

ET. DATA ORA MECI
E10 26.03.2017 14:00 STĂ – CSM DORNA VATRA DORNEI
  26.03.2017 14:00 AS PLEȘUL RÂȘCA – AS BRADUL VAMA
  26.03.2017 14:00 AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 – ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA
  26.03.2017 14:00 AS BISTRIȚA BROȘTENI – AS LARIX DORNIȘOARA
  26.03.2017 14:00 AS AVÂNTUL FRASIN – AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI
E11 02.04.2017 14:00 AS AVÂNTUL FRASIN – STĂ
  02.04.2017 14:00 AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI – AS BISTRIȚA BROȘTENI
  02.04.2017 14:00 AS LARIX DORNIȘOARA – AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947
  02.04.2017 14:00 ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA – AS PLEȘUL RÂȘCA
  02.04.2017 14:00 AS BRADUL VAMA – CSM DORNA VATRA DORNEI
E12 09.04.2017 14:00 STĂ – AS BRADUL VAMA
  09.04.2017 14:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA
  09.04.2017 14:00 AS PLEȘUL RÂȘCA – AS LARIX DORNIȘOARA
  09.04.2017 14:00 AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 – AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI
  09.04.2017 14:00 AS BISTRIȚA BROȘTENI – AS AVÂNTUL FRASIN
E13 23.04.2017 14:00 AS BISTRIȚA BROȘTENI – STĂ
  23.04.2017 14:00 AS AVÂNTUL FRASIN – AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947
  23.04.2017 14:00 AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI  – AS PLEȘUL RÂȘCA
  23.04.2017 14:00 AS LARIX DORNIȘOARA – CSM DORNA VATRA DORNEI
  23.04.2017 14:00 ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA – AS BRADUL VAMA
E14 30.04.2017 14:00 STĂ  – ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA
  30.04.2017 14:00 AS BRADUL VAMA  – AS LARIX DORNIȘOARA
  30.04.2017 14:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI
  30.04.2017 14:00 AS PLEȘUL RÂȘCA – AS AVÂNTUL FRASIN
  30.04.2017 14:00 AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947  – AS BISTRIȚA BROȘTENI
E15 07.05.2017 14:00 AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 – STĂ
  07.05.2017 14:00 AS BISTRIȚA BROȘTENI – AS PLEȘUL RÂȘCA
  07.05.2017 14:00 AS AVÂNTUL FRASIN  – CSM DORNA VATRA DORNEI
  07.05.2017 14:00 AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI – AS BRADUL VAMA
  07.05.2017 14:00 AS LARIX DORNIȘOARA  – ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA
E16 14.05.2017 14:00 STĂ – AS LARIX DORNIȘOARA
  14.05.2017 14:00 ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA  – AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI
  14.05.2017 14:00 AS BRADUL VAMA – AS AVÂNTUL FRASIN
  14.05.2017 14:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – AS BISTRIȚA BROȘTENI
  14.05.2017 14:00 AS PLEȘUL RÂȘCA – AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947
E17 21.05.2017 14:00 AS PLEȘUL RÂȘCA – STĂ
  21.05.2017 14:00 AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947  – CSM DORNA VATRA DORNEI
  21.05.2017 14:00 AS BISTRIȚA BROȘTENI – AS BRADUL VAMA
  21.05.2017 14:00 AS AVÂNTUL FRASIN – ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA
  21.05.2017 14:00 AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI – AS LARIX DORNIȘOARA
E18 28.05.2017 14:00 STĂ – AS VÂNĂTORUL DORNA CANDRENI
  28.05.2017 14:00 AS LARIX DORNIȘOARA – AS AVÂNTUL FRASIN
  28.05.2017 14:00 ACS FORESTIERUL FALCĂU BRODINA – AS BISTRIȚA BROȘTENI
  28.05.2017 14:00 AS BRADUL VAMA – AS FORESTA MOLDOVIȚA 1947
  28.05.2017 14:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – AS PLEȘUL RÂȘCA

Șomuz Fălticeni revine în Campionatul de Futsal

Asociația Județeană de Fotbal a anunțat calendarul Campionatului de Futsal, ajuns la treia ediție.

În competiție s-au înscris 20 de echipe, din Liga a 4-a și Liga a 5-a, care vor participa în prima fază la patru turnee zonale.

Primul turneu zonal este programat la sfârșitul acestei săptămâni, duminică, 22 ianuarie, la Gura Humorului. Vor urma apoi turneele de la Bosanci (12 februarie), Fălticeni (19 februarie) și Milișăuți (26 februarie).

Primele două clasate la fiecare turneu zonal se vor califica la turneul final, care va avea loc pe data de 3 martie la Suceava, în Sala LPS.

Fălticeniul revine în competiția de futsal după ce a lipsit la ediția anterioară.

Organizarea acestui campionat de fotbal în sală este văzută de AJF Suceava un prilej pentru cluburile afiliate de a se pregăti pentru sezonul de primăvară, care va debuta în luna martie: Liga a 4-a (12 martie) și Liga a 5-a (26 martie).

Turneul 1Gura Humorului:  CS Gura Humorului, Balada Ciprian Porumbescu, Victoria Vatra Moldoviței, Stejarul Cajvana, Sporting Poieni Solca.

Turneul 2 – Bosanci: Viitorul Liteni, Viitorul Verești, Recolta Fântânele, Silva Udești, Viitorul Adâncata.

Turneul 3 – Fălticeni: Șomuz Fălticeni, Șomuzul Preutești, Sporting Voința Bunești, Siretul Dolhasca, Știința Mitoc. (Sala de sport „Gabriel Udișteanu” – de la ora 10.00). 

Turneul 4 – Milișăuți: Bucovina Frătăuții Noi, Avântul Volovăț, Bucovina Rădăuți, Foresta 2 Suceava, Progresul Frătăuții Vechi.

David Miron s-a calificat cu echipa națională la turneul final al Campionatului European U19

La Ploiești s-a încheiat, în această seară, Turneul Preliminar al Campionatului European de Volei Under 19.

Naționala de volei a României, cu fălticeneanul David Miron în lot, s-a calificat la turneul final din Ungaria și Slovacia. Din echipa pregătită de botoșeneanul Stelian Ghitun a făcut parte și Alexandru Rață de la LPS Suceava.

Calificarea cadeților români a venit după succesul în fața Portugaliei, în ultimul meci al Grupei preliminare E. Înaintea jocului din această seară pe primul loc se afla Belgia, echipă învinsă la limită de România în prima zi a competiției.

Rezultate grupa E:

12 ianuarie 2017
Islanda – Portugalia 0-3 (11-25/16-25/14-25)
România – Belgia 3-2 (18-25/25-22/25-23/21-25/15-13)

13 ianuarie 2017
Belgia – Islanda 3-0 (25-15/25-14/25-15)

14 ianuarie 2017
Portugalia – Belgia 0-3 (17-25/13-25/22-25)
România – Islanda 3-0 (25-14/25-6/25-10)

15 ianuarie 2017
Portugalia – România 0-3 (17-25 / 19-25 / 19-25)

Clasament final: 1. România – 8p. / 2. Belgia – 7p. / 3. Portugalia – 3p. / 4. Islanda – 0p.

Ridicatori:
-Dragomir Alexandru CTF Bucuresti
-Bojor Sergiu LAPI Dej
Universali:
-Pop Radu LAPI Dej
-Rata Alexandru LPS Suceava
Extreme:
– Darlaczi Ovidiu CSS BEGA Timisoara
– Curuia Vlad LAPI Dej
– Miron David CSS Nicu Gane Falticeni
– Baiculescu Mihail CSS Buzau
 Centri:
– Bartha Bela LAPI Dej
– Ana Andrei CTF Bucuresti
– Calin Robet CN NT Craiova
 Libero:
– Teglas Cristian LAPI Dej
– Tudor Andrei CTF Bucuresti
Ghitun Stelian – Antrenor Principal
Itt Mircea – Antrenor Secund
Lazarescu Dan – Metodist
Casagrande Claudiu – Maseur

Șase copii din Fălticeni au fost premiați pentru performanțele obținute în competițiile de natație

Vineri, 13 ianuarie, în cadrul unei ceremonii organizate la Universitatea ”Ștefan cel Mare”, au fost premiați cei mai buni înotători ai județului Suceava în anul 2016.

Un moment aparte în cadrul galei a fost și cel în care au fost premiate și cele mai tinere speranțe.

Printre cei premiați s-au numărat și juniorii de la Aqua Club Fălticeni, patru fete și doi băieți, toți din Fălticeni: Alecsia Tenciu (7 ani), Yannis Nechita (7 ani), Daria Silișteanu (7 ani), Rianna Amariei (8 ani), Aissia Prisecariu (8ani) și Maximilian Marchidan (8 ani).

Juniorii fac parte din grupa de performanță și sunt antrenați de Andrei Pinticanu și Luis Lăcătuș.

Performerii înotului sucevean:

Locul 1

Calin Moscaliuc ( SVU ) – de 6 ori campion national , de 8 ori campion national scolar ( de 6 ori la probe individuale : 50 si 100 Liber , Spate si Fluture si de 2 ori cu echipa de baieti 12 ani la 4×50 Liber si 4×50 Mixt ) si 3 medalii de aur  la campionatele nationale de poliatlon ; desemnat cel mai bun sportiv din tara la baieti 12 ani de 2 ori in 2016 ,  4 noi recorduri nationale ( 100 Liber  de 2 ori , 200 Liber si 100 Spate , care dateaza de 31 ani din 1985 )

Locul 2

Serban Cotos ( SVU ) – 4 titluri de campion national , 2 titluri de campion national scolar si 2 medalii de aur la campionatele nationale de poliatlon ; desemnat cel mai bun sportiv din tara la baieti 14 ani in vara acestui an

Locul 3

Ioana Nastaca ( SVU ) – componenta a lotului national de juniori al Romaniei , 3 titluri de vicecampion national al Romaniei , locul 5 cu echipa Romaniei la Concursul Tarilor Europei Centrale

Diana Lissov ( SSV ) – campioana nationala a Romaniei la tineret la 50 Bras , locul 3 la categoria seniori  

Locul 4

Daria Lucan ( SSV ) – dubla campioana nationala in probele de 50 si 100 Bras , medalie de aur la campionatele nationale de poliatlon , a stabilit un nou record national in proba de 50 bras fete 11 ani , 5 medalii de aur la campionatele nationale etapa regionala

Ioana Ursu ( SSV ) – campioana nationala la 50 spate si un nou record national in proba de 50 spate fete 10 ani , dubla campioana nationala cu echipa de stafeta a CSS Suceava la 4×50 Liber si 4×50 Mixt , echipa care a stabilit 2 noi recorduri nationale in acest an la 4×50 Liber , 3 medalii de aur si 2 de argint la campionatele nationale etapa regionala

Locul 5

Maria Verciuc ( SSV ) – campioana nationala in proba de 50 liber fete 11 ani , de 3 ori vicecampioana nationala la 100 Liber , 50 Bras si 100 Bras  , 2 medalii de argint si 2 de bronz  la campionatele nationale etapa regionala

Antonia Nitu ( SSV ) – medalie de bronz la 200 Spate junioare , la Campionatele Nationale ale Romaniei

Teodor Marchitan ( SSV ) – medalie de bronz cu stafeta de baieti tineret a CSS Suceava la 4×100 Liber si 4×100 Mixt , 2 locuri 4 la 100 si 200 Bras tineret la Campionatele Internationale ale Romaniei si 2 locuri 4 tot la 100 si 200 Bras la Campionatele Nationale ale Romaniei

Locul 6

Delia Ostafi ( SSV ) – dubla campioana nationala cu echipa de stafeta a CSS Suceava la 4×50 Liber si 4×50 Mixt echipa care a stabilit 2 noi recorduri nationale in acest an la 4×50 Liber, 1 medalie de aur 1 de argint si 3 de bronz la campionatele nationale etapa regionala , si in Germania la un concurs international – Ratisbona CUP a obtinut : 1 medalie de aur la 200 Liber , 2 medalii de argint la 50 bras si 100 Liber si 4 medalii de bronz la 50 Liber , 50 Fluture , 100 Bras si 200 Mixt

Locul 7

Oana Sauciuc ( SSV ) – dubla campioana nationala cu echipa de stafeta a CSS Suceava la 4×50 Liber si 4×50 Mixt echipa care a stabilit 2 noi recorduri nationale in acest an la 4×50 Liber, medalie de bronz la campionatele nationale ale romaniei la 50 spate fete 10 ani , 1 medalie de argint si 1 de bronz la campionatele nationale etapa regionala

Sebastian Croitor ( SSV ) – 2 medalii de argint la campionatele nationale scolare  cu stafeta de 4×50 mixt si 4×50 liber baieti 14 ani , medalie de bronz la 100 spate ; 3 medalii de bronz la campionatele nationale etapa regionala ; locul 4 si 5 la campionatele nationale de poliatlon

Locul 8

Aurora Chitac ( SGH ) – medalie de bronz la campionatele nationale ale romaniei la 50 fluture fete 10 ani , 1 medalie de aur si 1 de bronz la campionatele nationale etapa regional

Petriana Popovici ( SSV ) – dubla campioana nationala cu echipa de stafeta a CSS Suceava la 4×50 Liber si 4×50 Mixt echipa care a stabilit 2 noi recorduri nationale in acest an la 4×50 Liber

Ioan Socoliuc ( SVU ) – campion national cu stafeta de 4×50 Liber baieti 12 ani , dublu campion national scolar cu echipa de baieti 12 ani la 4×50 Liber si 4×50 Mixt ; 1 medalie de argint la campionatele nationale etapa regionala

 

Locul 9

Claudiu Timofte ( SSV ) – medaliat cu bronz la Campionatele Nationale de seniori ale Romaniei cu stafeta de 4×100 Liber si 4×100 Mixt

Mircea Nistor ( SSV ) – medaliat cu bronz la Campionatele Nationale de seniori ale Romaniei cu stafeta de 4×100 Liber si 4×100 Mixt

Calin Stafie ( SSV ) – medaliat cu bronz la Campionatele Nationale de seniori ale Romaniei cu stafeta de 4×100 Liber si 4×100 Mixt

Ioan Onesim ( SSV ) – medaliat cu bronz la Campionatele Nationale de seniori ale Romaniei cu stafeta de 4×100 Liber si 4×100 Mixt

Locul 10

Teodor Fotciuc ( SVU ) – medalie de bronz cu stafeta de 4×50 mixt baieti 12 ani a Campionatele Nationale de Poliatlon cadeti

Mihai Luca ( SVU ) – medalie de bronz cu stafeta de 4×50 mixt baieti 12 ani a Campionatele Nationale de Poliatlon cadeti

Fălticeneanul David Miron joacă pentru echipa națională în Preliminariile Campionatului European de Volei – Under 19

Actualizare: Naționala de cadeți U19 a obținut o victorie muncită în fața Belgiei, în primul joc al preliminariilor de la Ploiești. România s-a impus cu 3-2, după 114 minute de joc. În urma acestui rezultat, România a acumulat 2 puncte. Pe primul loc după prima etapă se află Portugalia, care și-a adjudecat 3 puncte după victoria categorică în fața Islandei. 

Sala Sporturilor Olimpia din Ploiești găzduiește începând de joi, 12 ianuarie 2017, partidele Grupei E a Preliminariilor Campionatului European de Volei (Under 19 Cadeți și Under 18 Cadete).

Din Grupa E, în competiția rezervată cadeților, fac parte echipele naționale ale României, Belgiei, Islandei și Portugaliei.

Miza o reprezintă calificarea la turneul final care va fi organizat în Ungaria și Slovacia. Pentru a fi siguri de prezența la turneul final,  voleibaliștii români trebuie să câștige preliminariile de la Ploiești, acolo unde merg direct câștigătoarele grupelor preliminare, plus cele mai bune două formații de pe locurile secunde din cele 8 grupe.

Din lotul României, pregătit de antrenorii Stelian Ghițun (prinicpal),  Mircea Itt și Dan Lăzărescu (secunzi), face parte și unul dintre cei mai promițători jucători pe care i-a lansat secția de volei de la CSS Nicu Gane Fălticeni. Este vorba despre David Miron, elevul antrenorului Marius Stan.

România:

Ridicatori: Dragomir Alexandru, Bojor Sergiu
Universali: Pop Radu, Rata Alexandru
Extreme: Darlaczi Ovidiu, Coruia Vlad, Miron David, Baiculescu Mihail
Centri: Bartha Bela, Ana Andrei, Calin Robet
Libero: Teglas Cristian, Tudor Andrei

Program Grupa E

12 ianuarie 2017

Islanda – Portugalia 0-3 (11-25 / 16-25 / 14-25)

România – Belgia (ora 17.30)

13 ianuarie 2017

Belgia – Islanda (ora 20.00)

14 ianuarie 2017

Portugalia – Belgia (ora 17.30)

România – Islanda (ora 20.00)

15 ianuarie 2017

Portugalia – România (ora 20.00)

Clasament: 1. Portugalia – 3p./ 2. România  – 2p./ 3. Belgia – 1p./ 4. Islanda – 0p.