Under 15: Rezultatele primei etape

Etapa 1 – 27 octombrie 2018

Seria I

ACS SOMUZUL PREUTESTI – CSO VIITORUL LITENI (AMANAT)

ACS SOMUZ FALTICENI – AS MOLDOVA DRAGUSENI 4-1

Teren: Tineretului / Arbitri: A: Pintilii Bogdan – Suceava; A1: Iftode Silviu – Falticeni; A2: Vasiliu Andra – Preutesti (Fălticeni)

CSO SIRETUL DOLHASCA – ACS RECOLTA FINTINELE 2-2

Seria 2

CSS RADAUTI  – AS STEJARUL CAJVANA 7-3

CS OMNIA SUCEAVA – AS SPORTING POIENI SOLCA 20-0

ACS VIITORUL VERESTI  – AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI (8 noiembrie)

Seria 3

CSM DORNA  VATRA DORNEI – AS AMATORII RARAU 9-1

AS VANATORUL DORNA CANDRENI – FC POJORITA 6-1

CSM DORNA VATRA DORNEI – AS VICTORIA VATRA MOLDOVITEI 7-3

Under 11: Rezultatele etapei a 6-a

Etapa a 6-a (27 octombrie 2018)

AS STEJARUL CAJVANA – ACS JUNIOR CIMPULUNG 2-3

LPS SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA 1-3

ACS FORESTA FALTICENI – ACS LUCEAFARUL BUCOVINA SUCEAVA 0-1

Teren : Nada Florilor / Arbitri: A: Plantos George – Falticeni; A: Ciobanu Bianca – Petia (Falticeni)

ACS FORESTA SUCEAVA – CSM BUCOVINA RADAUTI 2-4

Clasament:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 ACS JUNIORUL SUCEAVA 18 6 6 0 0 51 5 46
2 ACS LUCEAFĂRUL BUCOVINA SUCEAVA 12 6 4 0 2 24 9 15
3 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 12 5 4 0 1 22 14 8
4 LPS SUCEAVA 9 5 3 0 2 30 10 20
5 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 9 6 3 0 3 13 20 -7
6 ACS FORESTA SUCEAVA 4 6 1 1 4 20 39 -19
7 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 3 6 1 0 5 9 40 -31
8 AS STEJARUL CAJVANA 1 6 0 1 5 14 46 -32

Under 13: Rezultatele etapei a 6-a

Etapa a 6-a (27 octombrie 2018)

CN NICU GANE FALTICENI –  ACS FORESTA FALTICENI 1-5

Teren: Tineretului / Arbitri: A: Plantos George – Falticeni / A: Ciobanu Bianca – Petia (Falticeni)

ACS JUNIORUL SUCEAVA – ACS FORESTA MOLDOVITA 8-0

CS GURA HUMORULUI – CSM BUCOVINA RADAUTI

ACS JUNIOR CIMPULUNG -ACS ȘOMUZ  FĂLTICENI 1-1

CS ZIMBRU SIRET – ACS FORESTA SUCEAVA 8-0

CSM DORNA VATRA DORNEI – LPS SUCEAVA 1-5

CLASAMENT: 

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 LPS SUCEAVA 18 6 6 0 0 33 2 31
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 15 6 5 0 1 27 8 19
3 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 15 6 5 0 1 23 10 13
4 CSM DORNA VATRA DORNEI 12 6 4 0 2 28 11 17
5 CS GURA HUMORULUI 12 6 4 0 2 19 15 4
6 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 10 6 3 1 2 28 10 18
7 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 6 6 2 0 4 22 22 0
8 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 6 6 2 0 4 9 18 -9
9 CS ZIMBRU SIRET 6 6 2 0 4 17 27 -10
10 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 4 6 1 1 4 7 17 -10
11 ACS FORESTA SUCEAVA 3 6 1 0 5 3 30 -27
12 CN NICU GANE FĂLTICENI 0 6 0 0 6 4 50 -46

Liga 4: Șomuzul Preutești și Siretul Dolhasca au remizat în derby-ul zonei Fălticeni

La sfârșitul săptămânii au fost programate meciurile etapei a 9-a, în Liga a 4-a.

O rundă cu doar 3 victorii ale gazdelor, 4 remize, și un singur suscces al echipelor vizitatoare.

Remiza a fost la ordinea zilei și în meciurile echipelod din zona Fălticeni. S-au marcat 4 goluri în derby-ul zonei Fălticeni, în confruntarea dintre Șomuzul Preutești și Siretul Dolhasca. Drăgușeniul și Juniorul Suceava au terminat fără gol marcat, iar Viitorul Liteni nu a fost egala noului lider.

Știrea integrală în Cronica de Fălticeni

Foto: facebook Siretul Dolhasca

Liga 5: Șomuz II Baia a făcut scor cu Minerul Iacobeni. Sporting Bunești s-a întors cu toate punctele de la Dornești

Seria I Est – Rezultatele etapei a 8-a

Unirea Horodnic de Sus – Academica Gălănești 5-4
Voința Zvoriștea – Steaua Dumbrăveni 4-3
Releul Mihoveni – Bucovina Frătăuții Noi 4-4
Locomotiva Dornești – Sporting Bunești 0-3
Viitorul Adâncata – Concordia Grămești 1-2
Viitorul Negostina – Polul Nord Brodina 3-0

Clasament: 1. Viitorul Negostina – 21p./ 2. Voința Zvoriștea – 21p./ 3. Unirea Horodnic de Sus – 19p./ 4. Releul Mihoveni – 16p./ 5. Concordia Grămești – 15p./ 6. Steaua Dumbrăveni – 13p./ 7. Sporting Bunești – 12p./ 8. Academica Gălănești – 7p./ 9. Viitorul Adâncata – 6p./ 10. Polul Nord Brodina – 6p./ 11. Bucovina Frătăuții Noi – 5p. / 12p. Locomotiva Dornești – 0p.

Seria a II-a Vest – Rezultatele etapei a 7-a
Viitorul Stroiești – Bradul Vama 3-2
Avântul Frasin – Balada Ciprian Porumbescu 0-3
Viitorul Valea Suhei – Forestierul Frumosu 2-3
Bistrița Broșteni a stat

Șomuz II Baia – Minerul Iacobeni 5-1 (1-1)

Pentru gazde au marcat: Eduard Julei – 3 goluri, Vadim Podgorodețchi și Cătălin Nechitoaia.

La meci au asistat 100 spectatori. Oaspeții au deschis scorul din penalty, iar până la pauză gazdele au egalat prin Eduard Julei.

Șomuz II Baia: Vameșu Adelin, Ursache octavian, Ilie Paul, Nechitoaia Cătălin, Cazacu Andrei, Spinare Cristian, Julei Eduard, Stanca Geo, Rusu Cristian. Podgorodețchi Vadim, Obreja Mihai.  Au mai intrat: Oniga Ilie, Amariei Bogdan, Lița Marian, Zegleanu Florin.

Clasament: 1.  Forestierul Frumosu – 16p./ 2. Viitorul Stroiești – 14p./ 3.   Bradul Vama – 12p./ 4. Minerul Iacobeni – 10p./ 5. Șomuz II Baia – 10p./ 6. Balada Ciprian Porumbescu – 8p./ 7. Bistrița Broșteni – 5p./ 8.  Viitorul Valea Suhei – 3p./ 9. Avantul Frasin – 1p.

Liga 3: Prima victorie în deplasare pentru Șomuz Fălticeni

La Darabani, echipa a reușit un nou joc bun, axat pe ofensivă permanentă, iar avantajul putea fi mult mai consistent după prima repriză.

După același scenariu, Șomuz și-a creat ocazii de poartă, a condus la pauză, dar, după reluarea jocului, a primit 2 goluri în interval 8 minute.

Șocul a fost pozitiv de această dată. Jucătorii pregătiți de profesorii Dan Dăscălescu și Iulian Darabă s-au restartat la timp și au reușit să revină în avantaj cu un sfert de oră înainte de finalul jocului.

Știrea integrală în Cronica de Fălticeni

Liga 3: Șomuz Fălticeni se deplasează sâmbătă la Darabani

O nouă deplasare și pentru Șomuz Fălticeni, care are posibilitatea să-și reabiliteze situația în clasament.

Sănătatea Darabani poate fi considerată o adversară accesibilă în acest moment, dar Șomuz a mai avut evoluții bune în deplasare care, din păcate, nu au adus puncte.

Rămâne de văzut în ce măsură jocul de sâmbătă va schimba ceva în această privință.

Știrea integrală în Cronica de Fălticeni

Începe noul sezon al Campionatului de Juniori U15

ETAPA 1 / 27 OCTOMBRIE 2018

SERIA I

ACS SOMUZUL PREUTESTI – CSO VIITORUL LITENI (AMANAT)

TEREN: PREUTESTI

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP(FALTICENI)

A1: COVA INGRID – BUNESTI (SUCEAVA)

A2: CIURSA ALEXANDRU – DOLHASCA(FALTICENI)

 

ACS SOMUZ FALTICENI – AS MOLDOVA DRAGUSENI

TEREN: TINERETULUI (ORA 12:00)

ARBITRI:

A: PINTILII BOGDAN – SUCEAVA

A1: IFTODE SILVIU – FALTICENI

A2: VASILIU ANDRA – PREUTESTI( FALTICENI)

 

CSO SIRETUL DOLHASCA –  ACS RECOLTA FINTINELE

TEREN: DOLHASCA (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP(FALTICENI)

A1: COVA INGRID – BUNESTI (SUCEAVA)

A2: CIURSA ALEXANDRU – DOLHASCA(FALTICENI)

SERIA A 2-A

CSS RADAUTI – AS STEJARUL CAJVANA

TEREN: RADAUTI (ORA 15:00)

ARBITRI:

A: SAVU ADRIAN – BILCA (RADAUTI)

A1:  APETREI CONSTANTIN – RADAUTI

A2: SAVU IONUT – BILCA (RADAUTI)

 

CS OMNIA SUCEAVA – AS SPORTING POIENI SOLCA

TEREN: MOARA

ARBITRI:

A: IRICIUC GEORGE – SUCEAVA

A1: GROSARIU ANDREI – SUCEAVA

A2: RAUS RAMONA – SUCEAVA

 

ACS VIITORUL VERESTI  – AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI

TEREN: FRATAUTII VECHI (DATA 08.11, ORA 15:00)

 

SERIA A III-A

CSM DORNA  VATRA DORNEI – AS AMATORII RARAU

TEREN: VATRA DORNEI (ORA 12:30)

ARBITRI:

A: GALAN ALEXANDRU – COROCAESTI (SUCEAVA)

A: LUNGU COSMIN – FALTICENI

 

AS VANATORUL DORNA CANDRENI   – FC POJORITA

TEREN: DORNA CANDRENILOR

ARBITRI:

A: PRODAN DORIN – GURA HUMORULUI

A1: PRODAN ADRIAN – GURA HUMORULUI

A2: GRIGORIU PETRICA – GURA HUMORULUI

 

CSM DORNA VATRA DORNEI 2 – AS VICTORIA VATRA MOLDOVITEI

TEREN: VATRA DORNEI (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: LUNGU COSMIN – FALTICENI

A: GALAN ALEXANDRU – COROCAESTI (SUCEAVA)