Liga 2: Programul și rezultatele primei etape

Aug 29, 2020 11:00 CSM Slatina   – Dunărea Călărași
Aug 29, 2020 11:00 ACS Comuna Recea   – Csikszereda Miercurea Ciuc
Aug 29, 2020 11:00 ASU Politehnica Timișoara   – CS Mioveni
Aug 29, 2020 11:00 Unirea Slobozia   – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Aug 29, 2020 11:00 Metaloglobus Bucureşti   – Pandurii Lignitul Târgu Jiu
Aug 29, 2020 12:00 Gloria Buzău   – Concordia Chiajna
Aug 29, 2020 15:30 U Craiova 1948  Ripensia Timișoara
Aug 30, 2020 13:00 Viitorul Pandurii Târgu Jiu   –  Rapid
Aug 31, 2020 17:30 Aerostar Bacău   – FC Universitatea Cluj
Sep 1, 2020 19:30 Petrolul Ploieşti   – Farul Constanţa

Liga 1: Programul și rezultatele etapei a 2-a

Aug 28, 2020 18:00 Gaz Metan Mediaş   2-0 FC Argeş
Aug 28, 2020 21:00 UTA Arad   0-0  FC Voluntari
Aug 29, 2020 18:00 Hermannstadt   –  Academica Clinceni
Aug 29, 2020 21:00 CFR Cluj   – Sepsi OSK
Aug 30, 2020 15:30 FC Botoşani   – Politehnica Iaşi
Aug 30, 2020 18:00 Universitatea Craiova   –  Astra
Aug 30, 2020 21:00  FCSB   –  Viitorul Constanţa
Aug 31, 2020 21:00 Chindia Târgovişte   – Dinamo

Șomuz Fălticeni va juca în Cupa României pe data de 9 septembrie

Cupa României – Meciurile Etapei 1

Sep 9, 2020 16:30 ACS Minerul Costeşti   –   CS Viitorul Dăeşti Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Jiul Rovinari 2016   –   ACSO Filiaşi Info
Sep 9, 2020 16:30 CSM Jiul Petroşani   –   CS Gilortul Târgu Cărbuneşti Info
Sep 9, 2020 16:30 CSM Deva   –   CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Info
Sep 9, 2020 16:30 ACS Pobeda Stár Bisnov   –   ACS Fortuna Becicherecu Mic Info
Sep 9, 2020 16:30 ACS Poli Timişoara   –   CS Gloria Lunca-Teuz Cermei Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei   –   SCM Zalău Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Universitatea Alba Iulia   –   AFC Unirea 1924 Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca   –   FC Unirea Dej Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Arieşul Mihai Viteazu   –   ACS Industria Galda Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Unirea Ungheni 2018   –   ACS Sticla Arieşul Turda Info
Sep 9, 2020 16:30 AFC Odorheiu Secuiesc   –   CSM Avântul Reghin Info
Sep 9, 2020 16:30 ACS KSE Târgu Secuiesc   –   ACS SR Municipal Braşov Info
Sep 9, 2020 16:30 ASC Olimpic Zărneşti   –   ACS Olimpic Cetate Râşnov Info
Sep 9, 2020 16:30 AS Gloria 2015 Corneşti   –   AS FC Pucioasa Info
Sep 9, 2020 16:30 SCM Dunărea 2020 Giurgiu   –   CS Sporting Roşiori 2008 Info
Sep 9, 2020 16:30 CSA Steaua Bucureşti   –   CS Baloteşti Info
Sep 9, 2020 16:30 ACSM Olteniţa   –   AS FC Agricola Borcea Info
Sep 9, 2020 16:30 AS Înfrăţirea Jilavele   –   ACS Recolta Gheorghe Doja Info
Sep 9, 2020 16:30 CSM Râmnicu Sărat   –   AFC Metalul Buzău Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Victoria Cumpăna   –   CS Poseidon Limanu-2 Mai Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Medgidia   –   CSA Axiopolis Sport Cernavodă Info
Sep 9, 2020 16:30 ACS Flacăra Mihail Kogălniceanu   –   ACS Dacia Unirea Brăila Info
Sep 9, 2020 16:30 ACS Victoria Traian   –   CS Făurei Info
Sep 9, 2020 16:30 CSM Vaslui   –   ACS Hușana Huși Info
Sep 9, 2020 16:30 CSL Victoria Gugeşti   –   CS Sporting Lieşti Info
Sep 9, 2020 16:30 AFCS Viitorul Curiţa   –   CSM Bacău Info
Sep 9, 2020 16:30 CSM Paşcani   –   FC Ozana Târgu Neamț Info
Sep 9, 2020 16:30 CS Dante Botoşani   –   ACS Şomuz Fălticeni Info
Sep 9, 2020 16:30 SC Olimpia MCMXXI Satu Mare   –   CSM Sighetu Marmaţiei Info

Liga 1: Rezultatele primei etape

Aug 21, 2020 18:15 FC Argeş 2 – 3 FC Botoşani
Aug 22, 2020 15:30 Viitorul Constanţa  1 – 1 UTA Arad
Aug 22, 2020 18:00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe 0 – 1 Universitatea Craiova
Aug 22, 2020 21:00 AFC Astra 0 – 3 FCSB 
Aug 23, 2020 16:00 Politehnica Iaşi 1 – 0 Chindia Târgovişte
Aug 23, 2020 18:00 Academica Clinceni 1 – 2 CFR Cluj
Aug 24, 2020 18:00 FC Voluntari 2 – 1 Gaz Metan Mediaş
Aug 24, 2020 21:00 Dinamo 1 – 1 FC Hermannstadt

Primul gol in Liga 1: Ionuţ Năstăsie (FC Argeş), Andrei Chindriş (FC Botoşani), Valentin Buhăcianu (UTA), Claudiu Petrila (CFR Cluj), Sergiu Ciocan (Gaz Metan);

– Golul marcat de Mihai Roman I a fost al 1800-lea primit de FC Argeş în Liga 1;

– Golul marcat de Valentin Buhăcianu a fost al 1600-lea înscris de UTA Arad în Liga 1;

– Gabi Iancu – golul 40 în Liga 1, Elvir Koljic – golul 20 în Liga 1, Valentin Costache – golul 10 în Liga 1.

– Valentin Creţu – meciul 200 în Liga 1;

Jucători debutanţi (12 străini / 6 eligibili U 21 / 23 debutanţi): Popescu Nini Adrian, Turda Grigore Ioan, Mirică Andrei Cristian, Meza Colli Derlis David, Matiş Răzvan Bogdan (FC Argeş), Fernandez Satue Victor (Viitorul) / Moldovan Horaţiu, Bustea Sorin Cristian, Tescan Dragoş Sebastian, Buhăcianu Valentin, Roumpoulakou Simo (UTA), Deligiannidis Panagiotis, Mitrea Vlad Nicolae (Sepsi OSK), Atska Donaldo (Poli Iaşi), Pashov Georgi Velikov, Jutrić Mladen, Chandarov Asen,  Chunchucov Tsvetelin, Gliga Ciprian Gheorghe (Academica), Pambou Loembet Yves Simon, Alceus Bryan (Gaz Metan), Voinescu Adelin Valentin (FC Voluntari), Fortes Moreira Fabio (FC Hermannstadt).

Antrenori debutanţi: Ruben de la Barrera (Viitorul), Laszlo Balint (UTA Arad, FOTO).

Sursa: lpf.ro

Ligue 1: Rezultatele primei etape

vineri 21/08/2020
FT
Bordeaux 0 – 0 Nantes Vezi evenimente
sâmbătă 22/08/2020
FT
Dijon 0 – 1 Angers Vezi evenimente
FT
Lille 1 – 1 Rennes Vezi evenimente
duminică 23/08/2020
FT
Monaco 2 – 2 Reims Vezi evenimente
FT
Lorient 3 – 1 Strasbourg Vezi evenimente
FT
Nîmes 4 – 0 Brest Vezi evenimente
FT
Nice 2 – 1 Lens Vezi evenimente
marți 15/09/2020
22:00
Montpellier  –  Lyon
miercuri 16/09/2020
22:00
Paris SG  –  Metz
joi 17/09/2020
22:00
Marseille  –  Saint-Etienne
# Echipa MJ V E Î GM GP GV P Ultimele 5 meciuri H2H
1 1 1 0 0 4 0 +4 3 W
2 1 1 0 0 3 1 +2 3 W
3 1 1 0 0 2 1 +1 3 W
4 1 1 0 0 1 0 +1 3 W
5 1 0 1 0 2 2 +0 1 D
6 1 0 1 0 2 2 +0 1 D
7 1 0 1 0 1 1 +0 1 D
8 1 0 1 0 1 1 +0 1 D
9 1 0 1 0 0 0 +0 1 D
10 1 0 1 0 0 0 +0 1 D
11 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 0 0 0 0 0 0 +0 0
17 1 0 0 1 1 2 -1 0 L
18 1 0 0 1 0 1 -1 0 L
19 1 0 0 1 1 3 -2 0 L
20 1 0 0 1 0 4 -4 0 L