Arhive etichetă: under 15

Fotbal U15 / U13: Meciurile juniorilor din Fălticeni în competițiile județene

Fotbal Under 15

Etapa a 7-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 11.00

Șomuz Fălticeni – Șomuzul Preutești (Stadionul Tineretului)

Fotbal Under 13

Etapa a 15-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 13.00

Șomuz Fălticeni – Juniorul Suceava (Stadionul Tineretului)

Foresta Moldovița – CN Nicu Gane Fălticeni

CSM Bucovina Rădăuți – Foresta Fălticeni

Juniori U15 – Rezultatele etapei a 12-a

Rezultatele etapei:

CN “Nicu Gane” Fălticeni – Juniorul Suceava 1-10
LPS Suceava – Bucovina Rădăuți 10-1
Dorna Vatra Dornei – Juniorul II Suceava 0-2
Zimbrul Siret – Foresta Suceava 3-0 (neprezentare)

Clasament: 1. Juniorul Suceava – 36p./ 2. LPS Suceava – 27p./ 3. Juniorul II Suceava – 27p./ 4. Bucovina Rădăuți – 19p./ 5. Dorna Vatra Dornei – 10p./ 6. Foresta Suceava – 10p./ 7. Zimbrul Siret – 9p./ 8. CN Nicu Gane Fălticeni – 4p.

Vineri începe Campionatul de Juniori Under 15. CN Nicu Gane debutează la Vatra Dornei

Asociația Județeană de Fotbal Suceava a anunțat programul ediției 2017-2018 în Campionatul Național de Fotbal – Juniori Under 15.

În competiție s-au înscris opt echipe. Fălticeniul este reprezentat de echipa Colegiului Național „Nicu Gane”, pregătită de antrenorul Dan Dăscălescu.

Fălticenenii încep sezonul vineri, 15 septembrie, în deplasare, la Vatra Dornei.

Programarea jocurilor din campionat:

ET DATA ORA JOC
E01 15.09 17:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – CN NICU GANE FĂLTICENI
  16.09 16:00 LPS SUCEAVA – CS ZIMBRU SIRET
  16.09 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1  – ACS FORESTA SUCEAVA
  16.09 11:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI  – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2
E02 23.09 11:00 CN NICU GANE FĂLTICENI – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2
  23.09 11:00 ACS FORESTA SUCEAVA – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  23.09 11:00 CS ZIMBRU SIRET – ACS JUNIORUL SUCEAVA 1
  22.09 17:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – LPS SUCEAVA
E03 30.09 11:00 LPS SUCEAVA – CN NICU GANE FĂLTICENI
  30.09 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1  – CSM DORNA VATRA DORNEI
  30.09 11:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI  – CS ZIMBRU SIRET
  30.09 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 – ACS FORESTA SUCEAVA
E04 07.10 11:00 CN NICU GANE FĂLTICENI – ACS FORESTA SUCEAVA
  07.10 11:00 CS ZIMBRU SIRET – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2
  06.10 17:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  07.10 11:00 LPS SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA 1
E05 14.10 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1  – CN NICU GANE FĂLTICENI
  14.10 11:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI  – LPS SUCEAVA
  14.10 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 – CSM DORNA VATRA DORNEI
  14.10 11:00 ACS FORESTA SUCEAVA – CS ZIMBRU SIRET
E06 21.10 11:00 CN NICU GANE FĂLTICENI – CS ZIMBRU SIRET
  20.10 17:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – ACS FORESTA SUCEAVA
  21.10 11:00 LPS SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2
  21.10 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1  – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
E07 28.10 11:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI  – CN NICU GANE FĂLTICENI
  28.10 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 – ACS JUNIORUL SUCEAVA 1
  28.10 11:00 ACS FORESTA SUCEAVA – LPS SUCEAVA
  28.10 11:00 CS ZIMBRU SIRET – CSM DORNA VATRA DORNEI
RETUR
E08 04.11 11:00 CN NICU GANE FĂLTICENI – CSM DORNA VATRA DORNEI
  04.11 11:00 CS ZIMBRU SIRET – LPS SUCEAVA
  04.11 11:00 ACS FORESTA SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA 1
  04.11 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
E09 11.11 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 – CN NICU GANE FĂLTICENI
  11.11 11:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI  – ACS FORESTA SUCEAVA
  11.11 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1  – CS ZIMBRU SIRET
  11.11 11:00 LPS SUCEAVA – CSM DORNA VATRA DORNEI
E10 18.11 11:00 CN NICU GANE FĂLTICENI – LPS SUCEAVA
  17.11 17:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – ACS JUNIORUL SUCEAVA 1
  18.11 11:00 CS ZIMBRU SIRET – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  18.11 11:00 ACS FORESTA SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2
E11 25.11 11:00 ACS FORESTA SUCEAVA – CN NICU GANE FĂLTICENI
  25.11 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 – CS ZIMBRU SIRET
  25.11 11:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI  – CSM DORNA VATRA DORNEI
  25.11 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1  – LPS SUCEAVA
E12 17.03 11:00 CN NICU GANE FĂLTICENI – ACS JUNIORUL SUCEAVA 1
  17.03 11:00 LPS SUCEAVA – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  16.03 17:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2
  17.03 11:00 CS ZIMBRU SIRET – ACS FORESTA SUCEAVA
E13 24.03 11:00 CS ZIMBRU SIRET – CN NICU GANE FĂLTICENI
  24.03 11:00 ACS FORESTA SUCEAVA – CSM DORNA VATRA DORNEI
  24.03 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 – LPS SUCEAVA
  24.03 11:00 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI  – ACS JUNIORUL SUCEAVA 1
E14 31.03 11:00 CN NICU GANE FĂLTICENI – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI
  31.03 11:00 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1  – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2
  31.03 11:00 LPS SUCEAVA – ACS FORESTA SUCEAVA
  30.03 17:00 CSM DORNA VATRA DORNEI – CS ZIMBRU SIRET
PLAYOFF
E01 07.04 11:00 1 – 3
    11:00 2 – 4
E02 14.04 11:00 1 – 2
    11:00 3 – 4
E03 21.04 11:00 1 – 4
    11:00 2 – 3
PLAYOUT
E01 07.04 11:00 5 – 7
    11:00 6 – 8
E02 14.04 11:00 5 – 6
    11:00 7 – 8
E03 21.04 11:00 5 – 8
    11:00 6 – 7
PLAYOFF
E01 28.04 11:00 3 – 1
    11:00 4 – 2
E02 05.05 11:00 2 – 1
    11:00 4 – 3
E03 12.05 11:00 4 – 1
    11:00 3 – 2
PLAYOUT
E01 28.04 11:00 7 – 5
    11:00 8 – 6
E02 05.05 11:00 6 – 5
    11:00 8 – 7
E03 12.05 11:00 8 – 5
    11:00 7 – 6

Cosmina Roşu a fost convocată la lotul naţional Under 15

Antrenorul Armoniei Fălticeni, Marcel irimie, are la început de an un motiv de satisfacţie personală.

Coordonatorii lotului naţional Under 15 au transmis clubului din Fălticeni o convocare pentru jucătoarea Cosmina Roşu, în vârstă de 15 ani, din Bogdăneşti. Cosmina a debutat pe postul de portar dar în timp a ajuns să acopere cu succes şi postul de mijlocaş stânga.

Acesta se va participa în perioada 1-10 februarie 2016 la activităţile de selecţie ale lotului naţional, în cantonamentul de la Mogoşoaia. Este prima jucătoare convocată la lot direct de la echipa din Fălticeni. Anterior, Lidia Havriştiuc, acum jucătoare de bază în echipa naţională, a ajuns la lot după ce s-a transferat de la Armonia.

Alex Săvescu