Arhive etichetă: liga 5 bunesti

Liga 5: Înfrângeri suferite de Sporting Bunești și Șomuz II Baia

Rezultatele etapei a 13-a (Seria 1)

Sporting Bunești – Unirea Horodnic de Sus 0-2

Concordia Grămești – Bucovina Frătăuții Noi 5-1

Polul Nord Falcău – Steaua Dumbrăveni 3-6

Viitorul Negostina – Academica Gălănești 4-0

Viitorul Adâncata – Voința Zvoriștea 2-2

Locomotiva Dornești – Releul Mihoveni 0-3

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 AS VOINȚA ZVORIȘTEA 32 13 10 2 1 52 28 24
2 AS VIITORUL NEGOSTINA 31 13 10 1 2 41 15 26
3 AS UNIREA HORODNIC DE SUS 29 13 9 2 2 51 27 24
4 AS CONCORDIA GRĂMEȘTI 28 13 9 1 3 49 20 29
5 ACS RELEUL MIHOVENI SCHEIA 25 13 8 1 4 35 28 7
6 AS STEAUA DUMBRĂVENI 19 13 6 1 6 33 34 -1
7 AS VIITORUL ADÂNCATA 14 13 4 2 7 29 32 -3
8 CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI 14 13 4 2 7 25 32 -7
9 AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI 13 13 4 1 8 39 43 -4
10 AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI 12 13 3 3 7 25 41 -16
11 AS POLUL NORD BRODINA 9 13 3 0 10 22 41 -19
12 AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI 0 13 0 0 13 7 67 -60

*AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI s-a retras din campionatul ligii a V-a seria I. In consecință toate rezultatele din retur vor fi omologate cu 3-0 pentru echipa adversă.

Rezultatele etapei a 11-a (Seria a 2-a):

Viitorul Stroiești – Șomuz II Baia 3-1

Balada Ciprian Porumbescu – Minerul Iacobeni 3-1

Bistrița Broșteni – Viitorul Valea Suhei 2-1

Bradul Vama – Forestierul Frumosu

*jocul a fost întrerupt în minutul în minutul 75, în urma unei agresiuni asupra arbitului de centru. În acel moment, echipa vizitatoare avea avantaj de 2 goluri (0-2).

Avantul Frasin a stat in aceasta runda.

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 ACS FORESTIERUL FRUMOSU 19 9 6 1 2 24 16 8
2 AS BRADUL VAMA 18 9 6 0 3 25 12 13
3 ACS SOMUZ FALTICENI (BAIA) 17 9 5 2 2 26 15 11
4 AS VIITORUL STROIEȘTI 17 9 5 2 2 29 19 10
5 AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU 14 9 4 2 3 24 17 7
6 AS MINERUL IACOBENI 13 8 4 1 3 23 15 8
7 AS BISTRIȚA BROȘTENI 12 9 3 3 3 19 19 0
8 AS VIITORUL VALEA SUHEI 3 9 1 0 8 15 32 -17
9 AS AVÂNTUL FRASIN 1 9 0 1 8 8 48 -40
10 STA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Liga 5: Rezultatele etapei a 12-a în Seria I. Remiză cu 4 goluri la Bunești

ETAPA 12 – 24 MARTIE 2019

Unirea Horodnic de Sus – Releul Mihoveni Șcheia 5-0

Voința Zvoriștea – Locomotiva Dornești 3-0 (nu s-a disputat)

Academica Gălănești – Viitorul Adâncata 3-1

Steaua Dumbrăveni – Viitorul Negostina 2-0

Bucovina Frătăuții Vechi – Polul Nord Brodina 2-0

Sporting Voința Bunești – Concordia Grămești 2-2

CLASAMENT:

1 AS VOINȚA ZVORIȘTEA 31 12 10 1 1 50 26 24
2 AS VIITORUL NEGOSTINA 28 12 9 1 2 37 15 22
3 AS UNIREA HORODNIC DE SUS 26 12 8 2 2 49 27 22
4 AS CONCORDIA GRĂMEȘTI 25 12 8 1 3 44 19 25
5 ACS RELEUL MIHOVENI SCHEIA 22 12 7 1 4 32 28 4
6 AS STEAUA DUMBRĂVENI 16 12 5 1 6 27 31 -4
7 CS SPORTING VOINȚA BUNEȘTI 14 12 4 2 6 25 30 -5
8 AS ACADEMICA GĂLĂNEȘTI 13 12 4 1 7 39 39 0
9 AS VIITORUL ADÂNCATA 13 12 4 1 7 27 30 -3
10 AS BUCOVINA 2016 FRĂTĂUȚII NOI 12 12 3 3 6 24 36 -12
11 AS POLUL NORD BRODINA 9 12 3 0 9 19 35 -16
12 AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI 0 12 0 0 12 7 64 -57

 

*AS LOCOMOTIVA DORNEȘTI s-a retras din campionatul ligii a V-a seria I. Toate rezultatele din retur vor fi omologate cu 3-0 pentru echipa adversă.

Liga 5: Programul celor două serii județene (27 octombrie 2018)

SERIA EST – ETAPA A 8 – A (28.10.2018)

AS UNIREA HORODNIC DE SUS – AS ACADEMICA GALANESTI

TEREN: HORODNIC DE SUS (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: HAZI VLADUT – VOLOVAT (RADAUTI)

A1: MOSTOFLEI ALEX – COSTANA (RADAUTI)

A2: GROSARIU ANDREI – SUCEAVA

OBSERVATOR: BOSAC NECULAI – SUCEAVA

 AS VOINTA ZVORISTEA – AS STEAUA DUMBRĂVENI

TEREN:ZVORISTEA (ORA 11:00)

ARBITRI:

A: SAVU ADRIAN – BILCA (RADAUTI)

A1: SAVU IONUT – BILCA (RADAUTI)

A2: STIUBIANU VLAD – SIRET

OBSERVATOR: MURARITA PETRU – SUCEAVA

ACS RELEUL MIHOVENI SCHEIA  – AS BUCOVINA FRĂTĂUȚII NOI 

TEREN: MIHOVENI (ORA 11:00)

ARBITRI:

A: CORNILA BOGDAN – IPOTESTI (SUCEAVA)

A1: PLANTOS GEORGE – FALTICENI

A2:  RAUS RAMONA – SUCEAVA

OBSERVATOR: VEZETEU MIRCEA – SUCEAVA

 AS LOCOMOTIVA DORNESTI – CS SPORTING VOINTA BUNEȘTI

TEREN: DORNESTI (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: GEOSU IONUT – SUCEAVA

A1: BLANARIU FLORIN – SUCEAVA

A2: GALAN ALEXANDRU – COROCAESTI (SUCEAVA)

OBSERVATOR: RADASANU ADRIAN – SUCEAVA

 ACS VIITORUL ADÂNCATA – AS CONCORDIA GRĂMEȘTI

TEREN: ADANCATA (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: SAVU ADRIAN – BILCA (RADAUTI)

A1: SAVU IONUT – BILCA (RADAUTI)

A2: STIUBIANU VLAD – SIRET

OBSERVATOR: MURARITA PETRU – SUCEAVA

 AS VIITORUL NEGOSTINA – AS POLUL NORD BRODINA 

TEREN: NEGOSTINA (ORA 11:00)

ARBITRI:

A: HAZI VLADUT – VOLOVAT (RADAUTI)

A1: MOSTOFLEI ALEX – COSTANA (RADAUTI)

A2: GROSARIU ANDREI – SUCEAVA

OBSERVATOR: BOSAC NECULAI – SUCEAVA

 

SERIA VEST – ETAPA A 7– A (28.10.2018)

AS BISTRITA BROSTENI – STA

AS VIITORUL STROESTI  – AS BRADUL VAMA

TEREN:STROESTI  (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: PLANTOS GEORGE – FALTICENI

A1: CORNILA BOGDAN – IPOTESTI – SUCEAVA

A2: COVA INGRID – BUNESTI (SUCEAVA)

OBSERVATOR: VEZETEU MIRCEA – SUCEAVA

 AS AVANTUL FRASIN  – AS BALADA CIPRIAN PORUMBESCU

TEREN: FRASIN (ORA 11:00)

ARBITRI:

A: IRIMIE MARCEL – BUNESTI(SUCEAVA)

A1: CIURSA ANDREI – DOLHASCA (FALTICENI)

A2:  GRIGORIU PETRICA – GURA HUMORULUI

OBSERVATOR: SUTEA DUMITRU – IACOBENI

ACS SOMUZ FALTICENI (BAIA)  – AS MINERUL IACOBENI

TEREN: BAIA (ORA 14:30)

ARBITRI:

A: NEAMTU CONSTANTIN – LITENI(SUCEAVA)

A1: LUNGU COSMIN – FALTICENI

A2: MONORANU GABRIEL -SUCEAVA

OBSERVATOR: COSEREANU GHEORGHE – SUCEAVA

AS VIITORUL VALEA SUHEI –  ACS FORESTIERUL FRUMOSU

TEREN: STULPICANI  (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: PRODAN DORIN – GURA HUMORULUI

A1: COJOCARU DORU – GURA HUMORULUI

A2: GRIGORIU PETRICA – GURA HUMORULUI

OBSERVATOR: SUTEA DUMITRU – IACOBENI