Arhive etichetă: juniori B1

Juniori B1: Şomuz Fălticeni revine pe locul 2

Rezultatele etapei a 19-a:

Progresul Frătăuții Vechi – Viitorul Verești 1-4

CS Gura Humorului – Bradul Putna 0-3

Șomuzul Preutești – Dorna Vatra Dornei 1-3

Rapid CFR II Siret – Victoria Vatra Moldoviței 3-1

Moldova Drăgușeni – Bucovina 2 Rădăuți 2-2

Recolta Fântânele – Șomuz Fălticeni 0-5

Viitorul Liteni – Știința Vicovu de Sus* 3-0 (echipă retrasă din campionat)

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 44p./ 2. Şomuz Fălticeni – 41p./ 3. Progresul Fr. Vechi – 38p./ 4. Viitorul Liteni – 34p./ 5. Viitorul Vereşti – 32p./ 6. Rapid II Siret – 30p./ 7. Ştiinţa Vic. de Sus – 25p./ 8. Şomuzul Preuteşti – 24p./ 9. Recolta Fîntînele – 23p./ 10. Bucovina 2 Rădăuţi – 21p./ 11. Moldova Drăguşeni – 20p./ 12. Bradul Putna – 16p./ 13. CS Gura Humorului – 15p./ 14.  Vict. Vatra Moldoviţei – 9p.

Juniori B1 – Rezultatele etapei a 12-a

Şomuz Fălticeni – Viitorul Vereşti 2-0

Victoria Vatra Moldoviței – Dorna Vatra Dornei 0-10

Bucovina II Rădăuți – Bradul Putna 13-0

Viitorul Liteni – Progresul Frătăuții Vechi 2-1

Recolta Fântânele – CS Gura Humorului 1-0

Moldova Drăgușeni – Șomuzul Preutești 1-3

Rapid CFR II (Siret) – Știința Vicovu de Sus 0-0

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 34p./ 2. Rapid CFR – 23p/ 3. Progresul Fr. Vechi – 22p./ 4. Ştiinţa Vic. de Sus – 22p./ 5. Şomuz Fălticeni – 22p./ 6. Viitorul Liteni – 21p./ 7. Recolta Fântânele – 20p./ 8. Şomuzul Preuteşti – 17p./ 9. Viitorul Vereşti – 16p./ 10. CS Gura Humorului – 12p./ 11. Moldova Drăguşeni – 12p./ 12. Bucovina II Rădăuţi – 10p./ 13. vatra Moldoviţei – 6p./ 14. Bradul Putna – 0p. 

Campionatul Juniorilor B1 | Rezultate etapa a 9-a

Fotbal3Rezultatele etapei a 9-a în Campionatul de Juniori B1

Știința Vicovu de Sus – Bradul Putna 2-0

Viitorul Verești – CSM Dorna Vatra Dornei 0-4

Progresul Frătăuții Vechi – Victoria Vatra Moldoviței 18-0

CS Gura Humorului – Bucovina II Rădăuți 3-3

Rapid CFR II (Siret) – Viitorul Liteni 0-2

Moldova Drăgușeni – Recolta Fântânele 4-1

Șomuzul Preutești – Șomuz Fălticeni 1-2

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 25p./ 2. Progresul Fr. Vechi – 21p./ 4. Știința Vic. de Sus – 18p./ 5. Viitorul Liteni – 16p./ 6. Șomuz Fălticeni – 15p./ 7. Șomuzul Preutești – 13p./ 8. Recolta Fântânele – 13p./ 9. Moldova Drăgușeni – 12p./ 10. CS Gura Humorului – 11p./ 11. Viitorul Verești – 10p./ 12. Bucovina II Rădăuți – 4p./ 13. Vatra Moldoviței – 3p./ 14. Bradul Putna – 3p.

Liga Juniori B1 | Rezultate etapa a 8-a

liteni-falticeni_jB1 Rezultate etapa a 8-a (11 octombrie 2015)

Şomuz Fălticeni – Rapid CFR II Siret 4-2

Bucovina II Rădăuți – Șomuzul Preutești 0-6

Bradul Putna – Viitorul Verești 0-11

Dorna Vatra Dornei – Progresul Frătăuții Vechi 3-1

Victoria Vatra Moldoviței – CS Gura Humorului 1-12

Viitorul Liteni – Moldova Drăgușeni 10-3

Recolta Fîntînele – Știința Vicovu de Sus 1-0

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 22p./ 2. Progresul Fr. Vechi – 18p./ 3. Rapid CFR II – 18p./ 4. Ştiinţa Vic. de Sus – 15p./ 5. Viitorul Liteni – 13p./ 6. Şomuzul Preuteşti – 13p./ 7. Recolta Fântânele – 13p./ 8. Şomuz Fălticeni – 12p./ 9. CS Gura Humorului – 10p./ 10. Viitorul Vereşti – 10p./ 11. Moldova Drăguşeni – 9p./ 12. Bucovina II Rădăuţi – 3p./ 13. Victoria Vatra Moldoviţei – 3p./ 14. Bradul Putna – 3p.

Campionatul Juniori B1| Rezultate etapa a 7-a

Foto: Moldova Drăgușeni - Șomuz Făllticeni
Foto: Moldova Drăgușeni – Șomuz Făllticeni

Etapa a 7-a în Campionatul județean al Juniorilor B1, programată în zilele de 3 – 4 octombrie 2015, s-a închieiat cu următoarele rezultate:

Moldova Drăgușeni – Șomuz Fălticeni 4-5

Știința Vicovu de Sus –Viitorul Verești 1-0

Progresul Frătăuții Vechi – Bradul Putna 16-0

Șomuzul Preutești – Victoria Vatra Moldoviței 6-1

Rapid CFR II Siret – Bucovina II Rădăuți 4-0

Recolta Fântânele – Viitorul Liteni 0-2

CS Gura Humorului – CSM Dorna Vatra Dornei 2-3

Clasament: 1.Dorna Vatra Dornei – 19p./ 2. Progresul Fr. Vechi – 18p./ 3. Rapid CFR II Siret – 18p./ 4. Știința Vicovu de Sus – 15p./ 5. Viitorul Liteni – 12p./ 6. Șomuzul Preutești – 10p./ 7. Moldova Drăgușeni – 9p./ 8. Recolta Fântânele – 9p./ 9. Șomuz Fălticeni – 9p./ 10. CS Gura Humorului – 7p./ 11. Viitoru Verești – 7p./ 12. Bucovina II Rădăuți – 3p./ 13. Vatra Moldoviței– 3p./ 14. Bradul Putna – 3p.