Arhive etichetă: fotbal juniori fălticeni

Foresta Făltieni – Grupa 2012 s-a clasat pe locul 3 la Cupa CSO Buhuși

Echipa pregătită de profesorul Dumitru Hreamătă s-a clasat pe locul 3 în urma participării la Cupa CSO Buhuși

Competiția a avut loc duminică, 15 septembrie 2019.

Rezultatele Forestei:

Foresta Fălticeni – LPS Piatra Neamț 1-0

Foresta Fălticeni – Viva Buhuși 2-0

Foresta Fălticeni – Aripile Bacău 0-1

Foresta Fălticeni – CSO Buhuși 4-0

Foresta Fălticeni – FC Joy Bacău 0-5

Foresta: Iustina Ciubotariu, Luciana Turnea, Andi Monoranu, Mihai Caciuc, Răzvan Slabu, Denis Florea, Ianis Postică, Alex Păduraru, Victor Grigoraș și Izabela Țugui.

Fotbal U15 / U13: Meciurile juniorilor din Fălticeni în competițiile județene

Fotbal Under 15

Etapa a 7-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 11.00

Șomuz Fălticeni – Șomuzul Preutești (Stadionul Tineretului)

Fotbal Under 13

Etapa a 15-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 13.00

Șomuz Fălticeni – Juniorul Suceava (Stadionul Tineretului)

Foresta Moldovița – CN Nicu Gane Fălticeni

CSM Bucovina Rădăuți – Foresta Fălticeni

Under 13: Șomuz Fălticeni salvează onoarea fălticenenilor în etapa a 12-a

Rezultatele etapei a 12-a (30 aprilie 2019):

CN Nicu Gane Fălticeni – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc 0-3

CS Gura Humorului –  Zimbru Siret 8-1

ACS Juniorul Suceava – CSM Dorna Vatra Dornei 9-0

Foresta Fălticeni – LPS Suceava 0-3

Foresta Moldovița – Foresta Suceava 1-1

Bucovina Rădăuți – ACS Șomuz Fălticeni 0-1

cn_nicu_gane_1.JPG

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 LPS SUCEAVA 36 12 12 0 0 81 3 78
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 33 12 11 0 1 71 11 60
3 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 25 12 8 1 3 40 22 18
4 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 23 12 7 2 3 43 17 26
5 CSM DORNA VATRA DORNEI 21 12 7 0 5 47 27 20
6 CS GURA HUMORULUI 21 12 7 0 5 34 31 3
7 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 14 12 4 2 6 13 31 -18
8 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 12 12 4 0 8 28 40 -12
9 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 10 12 3 1 8 19 40 -21
10 CS ZIMBRU SIRET 7 12 2 1 9 20 52 -32
11 ACS FORESTA SUCEAVA 7 11 2 1 8 9 53 -44
12 CN NICU GANE FĂLTICENI 0 11 0 0 11 5 83 -78

Foresta Fălticeni pe locul 4 la turneul ENJOY SPORTS WINTER CUP

Grupa 2009 a clubului Foresta Fălticeni 2016 a participat, la sfârșitul săptămânii trecute, la ENJOY SPORTS WINTER CUP, cel mai important turneu de fotbal indoor al începutului de an, organizat la Brașov.

Evenimentul sportiv, ajuns la cea de-a zecea ediție, se desfășoară pe durata mai multor săptămâni, pe categorii de vârstă, atât pentru băieți cât și pentru fete,

La Grupa 2009, competiția a dus la start 27 de echipe.

Foresta Fălticeni, echipă pregătită de antrenorul Andrei Aileni, a început turneul în Grupa A, alături de echipele Dinamo București și NN Făgărași.

Spectatorii au avut parte de meciuri pline de suspans și de fotbal bun, cu jucători talentați și galerii gălăgioase.

Spre cinstea lor, fălticenenii au avut o prestație foarte bună. Echipa s-a calificat de pe primul loc în faza grupelor, cu două victorii, apoi a avut un parcurs la fel de bun până în semifinale, unde a fost învinsă după executarea loviturilor de departajare.

La final Foresta a fost nevoită să se mulțumească cu locul 4, o clasare meritorie pentru echipele de juniori ale clubului din Fălticeni.

Pe primele 3 poziții s-au clasat: C.S. Petrosport Ploiesti, Junior Brașov și Celta Vigo Brașov.

Rezultatele grupei 2009 – Foresta Fălticeni:
Foresta-NN Făgăraș 2-1
Foresta – Dinamo București 4-0
Foresta – Stars Brăila 1-1
Foresta-Luceafărul Cluj 1-0
Foresta-Junior Brașov 1-1(1-3 la penalty – semifinală)
Foresta-Celta Vigo Brașov 1-5 (finala mică)

Din lotul de jucatori au făcut parte: Zegleanu Bogdan, Cornea David, Onofrei Lucian, Bernaschi Gabi, Fîntânariu Ștefan, Sofronea Andrei, Armanu Răzvan, Nedelcu Darius, Ursachi Alberto, Blanaru Jason.

Sursa: Cronica de Fălticeni

Campionatul de juniori Under 15 – Faza turneelor zonale

Asociația Județeană de Fotbal organizează Campionatul de juniori Under 15, destinat jucătorilor născuți după 1 ianuarie 2004, după un nou format.

În etapele judetene organizate de AJF-uri participă obligatoriu echipele de juniori apartinând cluburilor din liga I, a II-a, a III-a, liga a IV-a; Cluburile cu activitate exclusivă de juniori, cluburile aparținând M.E.C. și pe baza de înscriere și alte cluburi și asociații din județe, afiliate la F.R.F. sau A.J.F.

La nivelul AJF Suceava s-au înscris în competiție un număr de 21 de echipe.

Au fost organizate 3 turnee zonale: Turneul 1, la Fălticeni (30 septembrie) și Dolhasca (6 octombrie); Turneul 2, la Suceava (29 septembrie) și Rădăuți, Turneul 3, la Câmpulung Moldovenesc (7 octombrie) și Vatra Dornei (29 septembrie).

Câștigătoarele celor 3 turnee vor juca ulterior într-un campionat al elitelor Under 15.

acs_somuz_falticeni_under15.JPG

Rezultatele primului turneu, organizat la Fălticeni și Dolhasca.

Fălticeni

Juniorul Suceava – Recolta Fintinele 13-0

Moldova Draguseni – Somuz Falticeni 0-7

Recolta Fintinele – Somuz Falticeni 0-6

Juniorul Suceava – Moldova Draguseni 15-0

Moldova Draguseni – Recolta Fintinele 2-2

Somuz Falticeni – Juniorul Suceava 0-7

Dolhasca

Siretul Dolhasca – Șomuzul Preutesti 2 – 6
Șomuzul Preutesti – Viitorul Liteni 6 – 2
Viitorul Liteni – Siretul Dolhasca 1 – 4

Câștigătoarea turneului se va stabili după jocul dintre Juniorul Suceava și Șomuzul Preutești, pe data de 13 octombrie. Meciul decisiv se va disputa la Suceava.

Micii fotbaliști din Fălticeni se pregătesc pentru noul sezon la nivel județean

În așteptarea debutului în competițiile oficiale organizate de Asociația Județeană de Fotbal Suceava, micii fotbaliști din Fălticeni au participat la turneele organizate la Botoșani și Bacău.

În perioada 31 august – 2 septembrie, în județul Botoșani s-a desfășurat Cupa Artys, turneu ajuns la ediția a 2-a.

La Grupa 2010, echipa CSS Nicu Gane Fălticeni, pregătită de Iulian Darabă, s-a clasat pe locul 3, iar Foresta Fălticeni, pregătită de profesorul Dumitru Hreamătă, s-a clasat pe locul 6. Cele două cluburi au avut echipe înscrise și la Grupa 2009.

CSS Nicu Gane (Grupa 2010): Corduneanu Ștefan, Bucan Gabriel, Dulap Giovani, Lupuleasa Vlad, Mogârzan Narcis, Ciobanu Alexandru, Anița Ciprian, Stan Matei, Doroftei Ștefan, Herlea Daniel, Bolohan Alin.

La sfârșitul acestei săptămâni, sâmbătă, 8 septembrie, Grupa 2011 a clubului Foresta Fălticeni a participat la turneul “Bubu Junior Cup” – Bacău. Un turneu puternic, cu participare a 16 echipe. Un nou turneu reușit, care i-a adus echipei pregătite de Dumitru Hreamătă locul al 4-lea.

Din lotul care a făcut deplasarea la acest turneu au făcut parte: Ștefan Rotărița, Luca Loghin, Iustin Isac, Eric Lateș, Luca Sandu, Mateo Ciocan, Ianis Ilie, Ștefan Gagiu și Andrei Rotărița.

Juniorii de la Foresta Fălticeni și CSS Nicu Gane Fălticeni au participat la Memorialul „Sandrino Gherine”

La sfârșitul săptămânii trecute, la Câmpulung Moldovenesc s-a desfășurat a 3-a ediție a Memorialului „Sandrino Gherine”. O competiție care a adunat la start zeci de echipe de juniori din România.

Fălticeniul a fost reprezentat în competiție de cluburile Foresta Fălticeni 2016 (la categoriile 2006 – antrenor prof. Andrei Aileni, 2011 – antrenor Dumitru Hreamătă) și CSS Nicu Gane (categoriile 2009 și 2010, antrenor Iulian Darabă).

Cea mai bună clasare a fost obținută de grupa 2011 de la Foresta Fălticeni. Copiii pregătiți de profesorul Dumitru Hreamătă au jucat finala mare, pierdură în fața echipei Sporting Cluj (citește mai multe informații despre parcursul echipei din Fălticeni) 

 

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2006 – Program turneu

SAMBATA – 26.05.2018 – Teren 1A

10:30 – B – ACS JUNIOR Clg Mold. 2 – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 3
11:20 – A – ACS JUNIOR Clg Mold. 1 – FORESTA Falticeni 3 – 0
12:10 – A – MAGIC Iasi – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt 1 – 1
13:00 – B – AFC JUNIOR Botosani – JUNIORII Bacau 1 – 0
13:50 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ACS SPARTANII Iasi 6 – 0
14:40 – C – ASC CORONA Brasov – ACS SPORTING Galati 13 – 0
15:30 – A – FORESTA Falticeni – MAGIC Iasi 5 – 1
16:20 – A – ACS JUNIOR Clg M. 1 – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt 2 – 1
17:10 – B – ACS JUNIOR Clg Mold. 2 – JUNIORII Bacau 0 – 3
18:00 – B – ACS JUNIORUL Sv. – AFC JUNIOR Botosani 6 – 2
18:50 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ACS SPORTING Galati 6 – 0
19:40 – C – ACS SPARTANII Iasi – ASC CORONA Brasov 0 – 19

DUMINICA – 27.05.2018 – Teren 1A

09:00 – A – ACS JUNIOR Clg M. 1 – MAGIC Iasi 0 – 1
09:50 – A – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt – FORESTA Falticeni 1 – 2
10:40 – B – ACS JUNIOR Clg M. 2 – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
11:30 – B – ACS JUNIORUL Sv. – JUNIORII Bacau 4 – 2
12:20 – C – SPORTING Galati – ACS SPARTANII Iasi 10 – 0
13:10 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ASC CORONA Brasov

16:30 LOC 9/12 – MECI 1 – LOC 9 – 12 ACS Sporting Galați – CSM Ceahlau Piatra Neamț 0 – 3
17:20 LOC 9/12 – MECI 2 – ACS Spartanii Iași – ACS Junior C-lung 3 – 0
18:10 LOC 5/8 – MECI 3 – LOC 5 – 8 AS Foresta Fălticeni – AFC Junior Botoșani 0 – 2
19:00 LOC 5/8 – MECI 4 – LOC 5 – 8 Magic Iasi – Juniorii Bacău 0 – 5

LUNI – 28.05.2018 – Teren 1A

08:50 LOC 1/4 – MECI 5 – LOC 1 – 4 ACS Junior C-Lung – Corona Brașov 0 – 3
09:40 LOC 1/4 – MECI 6 – LOC 1 – 4 ACS Juniorul Sv – ACS Stejarul Cajvana 5 – 0
10:30 LOC 11/12 – MECI 7 – LOC 7 – 8 Foresta Fălticeni – Magic Iasi 6 – 0
11:20 LOC 9/10 – MECI 8 – LOC 9 – 10 CSM Ceahlău Piatra Neamț – ACS Spartanii Iași 8 – 0
12:10 LOC 7/8 – MECI 9 – LOC 11 – ACS Sporting Galați – ACS Junior C lung 2 0 – 3
13:00 LOC 5/6 – MECI 10 – LOC 5 – 6 AFC Junior Botoșani – Juniorii Bacău 0 – 0 ( 1 – 3)
13:50 FINALA MICA – MECI 11 – LOC 3 – 4 ACS Junior C Lung 1 – ACS Stejarul Cajvana 2 – 1
14:40 FINALA MARE – MECI 12 – LOC 1 – 2 Corona Brasov – ACS Juniorul Suceava 3 – 4
15:45 FESTIVITATEA DE PREMIERE – Stadion „RARAUL”

Clasament final 2006
1. ACS JUNIORUL SUCEAVA
2. CORONA BRAȘOV
3. ACS JUNIOR C – LUNG 1
4. ACS STEJARUL CAJVANA

……

7. FORESTA FĂLTICENI

 

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2009 – Program turneu

SAMBATA – 26.05.2018 – Teren iarba BTT

10:30 – A – CSS NICU GANE Falticeni – LPS Suceava 2 – 1
11:10 – B – ACS JUNIORUL Sv. – FC CENIZIA Radauti 3 – 4
11:50 – C – LUCEAFARUL BUCOVINA Sv. – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
12:30 – A – FC Botosani – PROFY – DIDI JUNIOR Iasi 0 – 8
13:10 – C – LPS Iasi – POLI MOLDOVA Iasi 1 – 2
13:50 – B – ARDEALUL Bistrita – CSMS Iasi 1 – 6
14:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – NICU GANE Falticeni (contestație)
15:10 – B – ARTYS Botosani – ACS JUNIORUL Sv. 2 – 0
15:50 – C – ACS SPORTING Galati – LUC. BUC. Sv. 3 – 2
16:30 – A – FC Botosani – PROFY – LPS Sv. 0 – 5
17:10 – B – ARDEALUL Bistrita – CENIZIA Radauti 0 – 0
17:50 – C – LPS Iasi – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
18:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – DIDI JUNIOR Iasi 0 – 2
19:10 – B – ARTYS Botosani – CSMS Iasi 0 – 2
19:50 – C – ACS SPORTING Galati – POLI MOLDOVA Iasi 3 – 1

DUMINICA – 27.05.2018 – Teren iarba BTT

08:00 – A – FC Botosani – PROFY – REAL JUNIOR Vaslui 5 – 1
08:40 – B – ARDEALUL Bistrita – ARTYS Botosani 1 – 0
09:20 – C – LPS Iasi – SPORTING Galati 1 – 3
10:00 – A – DIDI JUNIOR Iasi – LPS Sv. 5 – 1
10:40 – B – CSMS Iasi – CENIZIA Radauti 3 – 1
11:20 – C – POLI MOLDOVA Iasi – AFC JUNIOR Botosani 0 – 1
12:00 – A – NICU GANE Falticeni – FC Botosani – PROFY 4 – 0
12:40 – B – ACS JUNIORUL Sv. – ARDEALUL Bistrita 0 – 2
13:20 – C – LUC. BUC. Sv. – LPS Iasi

16:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – LPS Sv. 1 – 1
17:10 – B – ARTYS Botosani – CENIZIA Radauti 1 – 2
17:50 – C – SPORTING Galati – AFC JUNIOR Botosani 1 – 0
18:30 – A – NICU GANE Falticeni – DIDI JUNIOR Iasi 1 – 4
19:10 – B – ACS JUNIORUL Sv. – CSMS Iasi 2 – 1
19:50 – C – LUC. BUC. Sv. – POLI MOLDOVA Iasi

LUNI – 28.05.2018 – Teren iarba BTT

08:00 – LOC 1 – 4- CSMS Poli Iasi – Sporting Galați 4 – 0
08:40 – LOC 13 – 15 MECI 2 Real Junior Vaslui – Juniorul Suceava 0 – 2
09:20 – LOC 1 – 4 – MECI 3 Didi Iași – AFC Juniorul Botoșani 1 – 1 ( 2 – 1)
10:00 – LOC 13 – 15 – MECI 4 Juniorul Suceava – Luceafărul Buc Sv 3 – 0
10:40 – LOC 11 – 12 – MECI 5 LPS Iasi – Profy Botosani 2 – 2 ( 4 – 5)
11:20 – LOC 9 – 10 – MECI 6 LPS Suceava – Artys Botoșani 2 – 0
12:00 – LOC 7 – 8 – MECI 7 Ardealul Bistrița – Poli Moldova Iasi 0 – 0 ( 3 – 2)
12:40 – LOC 5 – 6 – MECI 8 Nicu Gane Fălticeni – Cenzura Rădăuți 0 – 1
13:20 – LOC 13 – 15 – MECI 9 Real Junior Vaslui – Luceafărul Buc. SV. 3 – 1
14:00 – FINALA MICA – MECI 10 Sporting Galați – Junior Botosani 0 – 0 ( 2 – 1)
14:40 – FINALA MARE – MECI 11 Poli Iasi – Didi Iasi 0 – 1
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – Stadion „RARAUL”

Clasament final 2009
1. AS DIDI JUNIOR IASI
2. CSMS POLI IASI
3. SPORTING GALAȚI
4. JUNIOR BOTOȘANI

……………………………………

6. CSS NICU GANE FĂLTICENI

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2010 – Program turneu

Sambata 26.05.2018 – Teren 2 Raraul

10:00 – A – CSM Vatra Dornei – CSS NICU GANE Falticeni 1 – 3
10:40 – B – LUC. BUC. Sv. – ARTYS Botosani 1 – 3
11:20 – C – ACS JUNIORUL Sv. – FC LPS Botosani 4 – 0
12:00 – D – LPS Sv. – AFC JUNIOR Botosani 0 – 1
12:40 – A – KINDER Tg. Mures – DIDI JUNIOR Iasi 1 0 – 3
13:20 – C – FAV KIDS Bacau – DIDI JUNIOR Iasi 2 1 – 2
14:00 – B – MAGIC Iasi – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 2
14:40 – D – LPS Sv. – ACS JUNIOR C-lg Mold. 4 – 1
15:20 – A – CSM Vatra Dornei – KINDER Tg. Mures 2 – 1
16:00 – C – ACS JUNIORUL Sv. – FAV KIDS Bacau 3 – 0
16:40 – B – LUC. BUC. Sv. – MAGIC Iasi 3 – 2
17:20 – D – SPORTING Galati – ACS JUNIOR C-lg Mold. 4 – 0
18:00 – A – NICU GANE Falticeni – DIDI JUNIOR Iasi 1. 0 – 1
18:40 – B – ARTYS Botosani – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 2
19:20 – C – FC LPS Botosani – DIDI JUNIOR Iasi 2 0 – 2
20:00 – D – AFC JUNIOR Botosani – SPORTING Galati 0 – 2

Duminica 27.05.2018 – Terenul 2 Raraul

08:30 – B – LUC. BUC. Sv. – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 3
09:10 – A – CSM Vatra Dornei – DIDI JUNIOR Iasi 1 0 – 7
09:50 – C – ACS JUNIORUL Sv. – DIDI JUNIOR Iasi 2 5 – 0
10:30 – D – AFC JUNIOR BT. – ACS JUNIOR C-lg Mold. 2 – 0
11:10 – A – NICU GANE Falticeni – KINDER Tg. Mures 0 – 1
11:50 – B – ARTYS Botosani – MAGIC Iasi 0 – 3
12:30 – C – FC LPS Botosani – FAV KIDS Bacau 1 – 1
13:10 – D – LPS Sv. – SPORTING Galati 0 – 2

15:20 – LOC 9 – 16 – MECI 1 CSM Dorna Vatra Dornei – Artys Botosani 0 – 3
16:00 – LOC 9 – 16 – MECI 2 Luceafărul Buc Sv – Kinder Tg Mureș 1 – 2
16:40 – LOC 9 – 16 – MECI 3 FC Lps Botoșani – ACS Junior C-lung 2 – 0
17:20 – LOC 9 – 16 – MECI 4 LPS Suceava – AS Fav Kids Bacău 1 – 0
18:00 – LOC 1 – 8 – MECI 5 AS Didi Junior Iasi 1 – Magic Iași 0 – 0 ( 2 – 0 d.p.)
18:40 – LOC 1 – 8 – MECI 6 Real Junior Vaslui – CSS Nicu Gane Fălticeni 5 – 0
19:20 – LOC 1 – 8 – MECI 7 ACS Juniorul Suceava – AFC Junior Botoșani 5 – 0
20:00 – LOC 1 – 8 – MECI 8 ACS Sporting Galați – AS Didi Junior Iasi 2

Luni 28.05.2018

08:00 – LOC 9 – 12 – MECI 9 LPS Botosani – Artys Botoșani 0 – 4
08:30 – LOC 13 – 16 – MECI 13 CSM Dorna – ACS Junior C Lung 3 – 0
08:40 – LOC 9 – 12 – MECI 10 Kinder Tg Mureș – LPS Suceava 1 – 3
09:10 – LOC 13 – 16 – MECI 14 Luc Buc. Sv – Kids Bacău 0 – 2
09:20 – LOC 1 – 4 – MECI 11 Didi Iasi 1 – Juniorul Suceava 0 – 1
09:50 – LOC 5 – 8 – MECI 15 Magic Iasi – Junior Botosani 1 – 0
10:00 – LOC 1 – 4 – MECI 12 Real Junior Vaslui – Sporting Galați 4 – 1
10:30 – LOC 15 – 16 – MECI 16 ACS Junior C Lung – Luc. Buc. SV 0 – 1
10:40 – LOC 13 – 14 – MECI 17 CSM Dorna Vatra Dornei – Kids Bacău 1 – 3
11:10 – LOC 11 – 12 – MECI 18 LPS Botoșani – Kinder Tg Mureș 1 – 0
11:20 – LOC 5 – 8 – MECI 19 Nicu Gane Fălticeni – Didi Iasi 2. 0 – 2
12:00 – LOC 9 – 10 – MECI 20 Artys Botoșani – LPS Suceava 3 – 2
12:40 – LOC 7 – 8 – MECI 21 Junior Botosani – Nicu Gane Fălticeni 5 – 0
13:20 – LOC 5 – 6 – MECI 22 Magic Iasi – Didi Iași 2 0 – 3
14:00 – FINALA MICA – MECI 23 Didi Iasi 1 – Sporting Galați 1 – 1( 1 – 3)
14:40 – FINALA MARE – MECI 24 Juniorul Suceava – Real Junior Vaslui 0 – 3
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – STADION „RARAUL”

Clasament final 2010
1. AS Real Junior Vaslui
2. Juniorul Suceava
3. Sporting Galați
4. Didi Iasi 1

…………………………………………..

8. CSS Nicu Gane Fălticeni

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2011 – Program turneu

Sambata 26.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

12:00 – A – ACS JUNIOR Clg Mold. – AS FORESTA Falticeni. 0 – 0
12:40 – B – CSM Vatra Dornei – ACS JUNIORUL Sv. 1 – 0
13:20 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – VIITORUL Nasaud 0 – 4
14:00 – B – ARTYS Botosani – VIVA Buhusi Galben 8 – 0
14:40 – A – FC PIETRICICA P. N. – ACS JUNIOR Clg M. 0 – 4
15:20 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – FORESTA Falticeni 0 – 3
16:00 – B – SPORTING Cluj – CSM Vatra Dornei 3 – 1
16:40 – B – ARTYS Botosani – ACS JUNIORUL Sv. 3 – 3
17:20 – A – FC PIETRICICA P.N. – VIITORUL Nasaud 0 – 8
18:00 – A – ACS JUNIOR Clg M. – VIVA AKTIV Buhusi Alb 1 – 2
18:40 – B – ARTYS Botosani – SPORTING Cluj 1 – 5
19:20 – B – VIVA Buhusi Galben – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 7

Duminica 27.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

09:30 – A – FORESTA Falticeni – VIITORUL Nasaud 3 – 1
10:10 – B – SPORTING Cluj – VIVA Buhusi Galben 4 – 0
10:50 – B – CSM Vatra Dornei – ARTYS Botosani 1 – 0
11:30 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – FC PIETRICICA P.N. 5 – 0
12:10 – A – ACS JUNIOR Clg M. – VIITORUL Nasaud 0 – 2
12:50 – B – SPORTING Cluj – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 2
13:30 – A – FC PIETRICICA P.N. – FORESTA Falticeni 0 – 2
14:10 – B – CSM Vatra Dornei – VIVA Buhusi Galben

14:50-17:30 PAUZA DE MASA

17:30 – LOC 5 – 8 – MECI 1 Viva Aktiv Buhuși – Artys Botoșani 2 – 1
18:10 – LOC 5 – 8 – MECI 2 ACS Juniorul Sv – ACS Junior C – Lung 2 – 1
18:50 – LOC 1 – 4 – MECI 3 AS Foresta Fălticeni – CSM Vatra Dornei 3 – 1
19:30 – LOC 1 – 4 – MECI 4 Sporting Cluj – Viitorul Năsăud 2 – 0

Luni 28.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

12:00 – LOC 9 – 10 – MECI 5 Viva Aktiv Buhuși Galben – FC Pietricica Piatra Neamț 2 – 0
12:40 – LOC 7 – 8 – MECI 6 Viva Buhuși Alb – ACS Junior C Lung 2 – 3
13:20 – LOC 5 – 6 – MECI 7 Artys Botoșani – ACS Juniorul Sv 2 – 4
14:00 – FINALA MICA – MECI 8 CSM Dorna – Viitorul Năsăud 0 – 2
14:40 – FINALA MARE – MECI 9 AS Foresta Fălticeni – Sporting Cluj 0 – 4
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – STADION „RARAUL”

Clasament final 2011
1. SPORTING CLUJ
2. AS FORESTA FATICENI
3. VIITORUL NĂSĂUD
4. CSM VATRA DORNEI

 

Juniori A1: Șomuz Fălticeni – Viitorul Liteni 0-2

Rezultatele etapei a 15-a

Vineri, 6 aprilie

Șomuz Fălticeni – Viitorul Liteni 0-2

Sâmbătă, 7 aprilie

Siretul Dolhasca – Juniorul Suceava 0-5

FC Pojorâta – CS Gura Humorului 5-4

Marți, 10 aprilie 

Stejarul Cajvana – Șomuzul Preutești 6-2

Recolta Fântânele – Moldova Drăgușeni 6-0

Victoria Vatra Moldoviței – Zimbrul Siret 4-3

Progresul Frătăuții Vechi – Foresta II Omnia Suceava 0-1

 

Clasament: 1. Viitorul Liteni – 39p. / 2. Foresta II Omnia – 32p. / 3. CS Gura Humorului – 31p. / 4. Juniorul Suceava – 27p. / 5. Victoria Vatra Moldoviței – 26p. / 6. Stejarul Cajvana – 24p./ 7. Șomuz Fălticeni – 23p. / 8. Progresul Frătăuții Vechi – 22p. / 9. FC Pojorâta – 19p./ 10. Șomuzul Preutești – 18p./ 11. Zimbrul Siret – 17p. / 12. Siretul Dolhasca – 10p. / 13. Recolta Fântânele – 9p. / 14. Moldova Drăgușeni – 0p.

Juniori U13 – Rezultatele etapei a 12-a

Rezultatele etapei:

Dorna Vatra Dornei – Foresta Fălticeni 3-0
Zimbrul Siret – LPS Suceava 0-3
Foresta Suceava – Juniorul Suceava 0-3 (neprezentare)
CSS Rădăuți – Junior Câmpulung 2-4
Stejarul Cajvana – Omnia Suceava 4-1
Foresta Moldovita – CN “Nicu Gane” Fălticeni 0-5

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 30p./ 2. Junior Câmpulung – 30p./ 3. LPS Suceava – 29p./ 4. Juniorul Suceava – 27p./ 5. CN Nicu Gane Fălticeni – 21p./ 6. Omnia Suceava – 19p./ 7. Foresta Fălticeni – 14p./ 8. CSS Rădăuți – 12p./ 9. Stejarul Cajvana – 9p./ 10. Foresta Suceava – 6p./ 11. Zimbrul Siret – 6p./ 12. Foresta Moldovița – 6p.

Conform deciziei Comitetului Executiv din data de 06.03.2018 clubul ACS STEJARUL CAJVANA va participa în locul echipei ACS JUNIOR 2 CÎMPULUNG MOLDOVENESC în returul de campionat 2017-2018.

Juniori U11 – Rezultatele etapei a 12-a

Rezultatele etapei:

Dorna Vatra Dornei – Juniorul Suceava 2-3
LPS Suceava – Bucovina Rădăuți 7-0
Foresta Fălticeni – Junior Câmpulung 1-1
Zimbrul Siret – Foresta Suceava 3-0 (neprezentare)

 Clasament: 1. LPS Suceava – 36p./ 2. Juniorul Suceava – 30p./ 3. Dorna Vatra Dornei – 21p./ 4. Junior Câmpulung – 16p./ 5. Zimbrul Siret – 16p./ 6. Foresta Suceava – 9p./ 7. Foresta Fălticeni – 8p./ 8. Bucovina Rădăuți – 6p.