Arhive etichetă: cn nicu gane

Futsal U19: CN Nicu Gane pierde la limită în fața Ceahlăului Piatra Neamț

Futsal Ceahlăul Piatra Neamț – CN Nicu Gane Fălticeni 4-3 (1-0)

Pentru CN Nicu Gane au marcat : Andrei Pintilei și Sava Sergiu (2 goluri)

Lotul CN Nicu Gane: Giuliano Andrei, Năstasă Alexandru, Bîgu Alexandru – Pintilei Andrei, Sava Sergiu, Ciursa Alexandru, Popa Sebastian, Rădășanu Gabriel, Chiriac Florin, Pintilei Petrică, Talpău Cristian, Gagiu Ionuț, Piciu Tiberiu, Nistor Emanuel.  Antrenor: Prof. Marcel Irimie

Mai multe detalii în Cronica de Fălticeni

Campionatul National Juniori U19 – Meciurile Etapei 6

Mar 11, 2019 17:30 Sporting Dărăbani CSM Vaslui 3-13
Mar 12, 2019 15:30 Futsal Poli Iasi Bukovina Vicov 5-5
Mar 14, 2019 18:00 Futsal Ceahlaul Piatra Neamt CN Nicu Gane Fălticeni 4-3

CLASAMENTment Etapa 5

Clasament Etapa 6

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. CSM Vaslui 6 4 0 2 49-22 27 12
2. Futsal Ceahlaul Piatra Neamt 6 4 0 2 24-21 3 12
3. Sporting Dărăbani 6 4 0 2 28-34 -6 12
4. Bukovina Vicov 6 2 1 3 33-30 3 7
5. Futsal Poli Iasi 6 2 1 3 29-38 -9 7
6. CN Nicu Gane Fălticeni 6 1 0 5 27-45 -18 3

Echipele Fălticeniului au pierdut în etapa a 3-a din Campionatul Under 13

Sâmbătă, 24 septembrie, a fost programată etapa a 3-a în Campionatul de fobal Under 13.

Cele două reprezentante ale Fălticeniului nu au adunat puncte.

ACS Foresta Fălticeni 2016 a pierdut la Vatra Dornei, în timp ce micii fotbaliști de la „Nicu Gane” au sperat până în ultimele 10 minute ale partidei de pe Stadionul „Tineretului” că pot obține un rezultat de egalitate în fața echipei Juniorul Câmpulung Moldovenesc. Sperând la golul egalizator, fălticenenii au mai încasat 3 goluri pe final de meci.

Campionatul Național de Juniori – Under 13

Etapa a 3-a (24 septembrie)

CN Nicu Gane Fălticeni – ACS Juniorul Cîmpulung Moldovenesc 0-4

ACS Juniorul 1 Suceava – CSM 1 Dorna Vatra Dornei 5-0

ACS Juniorul 2 Suceava – ACS Foresta Suceava 1-4

CS Omnia Suceava – CSS Rădăuți 3-4

LPS CSS Suceava – AS Viitorul Horodnic de Sus 16-2

CSM 2 Dorna Vatra Dornei – AS Foresta 2016 Fălticeni 6-2

Alexandru Săvescu

Echipa de volei de la C.N. „Nicu Gane” s-a calificat în faza finală a Olimpiadei Gimnaziilor

La sfârșitul săptămânii trecute, la Fălticeni s-a desfășurat Faza regională a Olimpiadei Gimnaziilor – Disciplina volei gimnazii băieți.

A fost un turneu desfășurat în trei de cele mai bune echipe din Suceava, Botoșani și Neamț.

Cu două victorii, echipa Colegiului Național „Nicu Gane” a câștigat etapa regională și s-a calificat ân faza finală care va fi programată în perioada 19-20 mai 2016, la Bacău.

Reamintim că „Nicu Gane” este calificată în faza finală și în competiția liceelor.

Alex Săvescu

Județul Suceava are două echipe calificate la turneul final – volei speranțe

Se cunosc cele opt echipe calificate la turneul final al Campionatului Național – Volei speranțe (masculin). Județul Suceava va avea două reprezentante în actul final al acestei competiții. Pe lângă CN Nicu Gane, calificată cu trei victorii, la turneul final merge și LPS Suceava, clasată pe locul doi în grupa semifinală.

Celelalte echipe calificate sunt: CSS Botoșani, Tomis Constanța, CSS Buzău, Lapi Dej, CNNT Craiova și CSS Caransebeș.

Rezultate și clasamente:

Faza semifinală – Seria I

Sâmbătă, 19 martie

CN Nicu Gane Fălticeni – CTF Mihai I București 3-0

CSS Botoșani – CSS Galați 0-3

CN Nicu Gane Fălticeni – CSS Galați 3-0

CSS Botoșani – CTF Mihai I București 3-0

Duminică, 20 martie

CTF Mihai I București – CSS Galați 3-0

CSS Botoșani – CN Nicu Gane Fălticeni 0-3

Clasament Seria I: 1. CN Nicu Gane – 9p./ 2. CSS Botoșani – 6p./ 3. CTF Mihai I – 3p./ 4. CSS Galați – 0p.

 

Seria a II-a

CSM A București – CVM Tomis Constanța 0-3

CSM B București – CSS Buzău 1-3

CVM Tomis Constanța – CSS Buzău 3-0

CSM A București – CSM B București 0-3

CSM B București – CVM Tomis Constanța 0-3

CSS Buzău – CSM A București 3-0

Clasament: 1. CVM Tomis Constanța – 9p./ 2. CSS Buzău – 6p./ 3. CSM B București – 3p./ 4. CSM A București – 0p.

Seria a III-a:

CS Ocna Mureș – CSS Zalău 3-1

CSS Lapi Dej – LPS Suceava 3-0

CSS Zalău – LPS Suceava 0-3

CS Ocna Mureș – CSS Lapi Dej 0-3

CSS Lapi Dej – CSS Zalău 3-0

LPS Suceava – CS Ocna Mureș 3-0

Clasament: 1. Lapi Dej – 9p./ 2. LPS Suceava – 6p./ 3. CS Ocna Mureș – 3p./ 4. CSS Zalău – 0p.

Seria a IV-a:

CNNT Craiova – CSS Caransebeș 3-0

CSS Blaj – CSS Toplița 3-0

CSS Caransebeș – CSS Toplița 3-0

CNNT Craiova – CSS Blaj 3-0

CSS Blaj – CSS Caransebeș 1-3

CSS Toplița – CNNT Craiova 0-3

Clasament: 1. CNNT Craiova – 9p./ 2. CSS Caransebeș – 6p./ 3. CSS Blaj – 3p./ 4. CSS Toplița – 0p.

Agenda sportivă. Șomuz joacă acasă cu Vatra Moldoviței. Armonia începe returul pe terenul liderului

Campionatul Național de Volei – Divizia Speranțe

Faza semifinală – Seria I

Sâmbătă, 19 martie

Ora 10.00: CN Nicu Gane Fălticeni – CTF Mihai I București;

Ora 11.30: CSS Botoșani – CSS Galați.

Ora 16.00: CN Nicu Gane Fălticeni – CSS Galați

Ora 17.30: CSS Botoșani – CTF Mihai I București

Duminică, 20 martie

Ora 10.00: CTF Mihai I București – CSS Galați

Ora 11.30: CSS Bacău – CN Nicu Gane Fălticeni

 

Liga 2 – Seria I

Etapa 23 / 19-20 martie 2016, Ora 11.00

Oțelul Galați – Farul Constanța

SC Bacău – Ceahlăul P. Neamț

Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni

Gloria Buzău – Dunărea Călărași

ACS Berceni – CS Balotești

Bucovina Pojorâta – stă

 

Duminică, 20 martie

Rapid CFR Suceava – Rapid București

 

Fotbal feminin – Liga 1

Seria a II-a / Etapa a XI-a (20 martie 2016, Ora 11.00)

Selena Constanța – Universitatea Alexandria

CSS Tîrgoviște – Armonia Fălticeni

Universitatea Galați – CSM Pașcani

Măgura Bacău – Viitorul Buzău

Viitorul Reghin – stă

 

Clasament: 1. CSS Tîrgoviște – 25p./ 2. Viitorul Reghin – 22p./ 3. Armonia Fălticeni – 15p./ 4. Viitorul Buzău – 14p./ 5. Selena Constanța – 11p./ 6. Măgura Bacău – 10p./ 7. Universitatea Galați – 5p./ 8. Universitatea Alexandria – 4p./ 9. CSM Pașcani – 3p.

 

Liga a IV-a Interconti

Etapa a XV-a (20 martie, ora 13.00)

Șomuzul Preutești – CS Gura Humorului

Rapid CFR II Siret – Progresul Frătăuții Vechi

Moldova Drăgușeni – Viitorul Verești

Recolta Fântânele – Bradul Putna

Viitorul Liteni – CSM Dorna Vatra Dornei

Șomuz Fălticeni – Victoria Vatra Moldoviței

(Ora 13.00 – Stadionul „Tineretului”. Arbitri: Petru Naghi, A1 – Răzvan Mutrescu, A2 – Constantin Spătaru. Observator Dumitru Antoniu)

Bucovina 2 Rădăuți – Știința Vicovu de Sus* 3-0 (*echipă retrasă din campionat)

În deschidere, de la ora 11.00, se dispută partidele din Campionatul de Juniori B1

 

Liga a V-a

Etapa a 15-a, Seria Est (20 martie 2016)

Internațional Salcea – Releul Mihoveni (ora 14.00)

Avântul Volovăț – Silva Udești (ora 14.00)

Steaua Dumbrăveni – Voința Zvoriștea (ora 11.00)

Bucovina Șerbăuți – Locomotiva Dornești (ora 14.00)

Viitorul Adîncata – Viitorul Cetatea Baia (ora 14.00)

Unirea Horodnic de Sus – Siretul Dolhasca (ora 11.00)

Știința Mitoc – Stejarul Cajvana (ora 14.00)

 

Etapa a 12-a, Seria Vest (20 martie 2016)

Pleșul Râșca – Sporting Poieni Solca (ora 14.00)

Avântul Frasin – Bradul Vama (ora 14.00)

Bistrița Broșteni – Forestierul Frumosu (ora 14.00)

Fagga Pârteștii de Jos – Vânătorul Dorna Candreni (ora 11.00)

Larix Dornișoara – Foresta Moldovița (ora 14.00)

Balada Ciprian Porumbescu – Victoria Păltinoasa (ora 14.00)