Arhive categorie: under 15

Fotbal juniori UNDER 15: Rezultatele primelor două etape

ETAPA 1 (14 SEPTEMBRIE / CAMPUS LPS SUCEAVA)

ACS JUNIORUL SUCEAVA  9 – 0  ACS ȘOMUZ FĂLTICENI

ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC  3 – 0 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI

 

ETAPA A 2-a (21 SEPTEMBRIE / TEREN: CIMPULUNG MOLDOVENESC)

ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 1 – 8  ACS JUNIORUL SUCEAVA

ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 0 – 4  LPS SUCEAVA

Fotbal U15 / U13: Meciurile juniorilor din Fălticeni în competițiile județene

Fotbal Under 15

Etapa a 7-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 11.00

Șomuz Fălticeni – Șomuzul Preutești (Stadionul Tineretului)

Fotbal Under 13

Etapa a 15-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 13.00

Șomuz Fălticeni – Juniorul Suceava (Stadionul Tineretului)

Foresta Moldovița – CN Nicu Gane Fălticeni

CSM Bucovina Rădăuți – Foresta Fălticeni

U15: Programul etapei a 3-a în Seria I

ETAPA A 3-A/ 10.11.2018 ORA 11:00

ACS SOMUZ FALTICENI –  CSO VIITORUL LITENI

TEREN: FALTICENI (DATA 11.11, ORA 13:00)

ARBITRI:

A: BLANARIU ALEX – FALTICENI

A1: PISTA ANDREI – SUCEAVA

A2: CORDUNEANU ANDREI – BOROAIA (FALTICENI)

 

CSO SIRETUL DOLHASCA  –  ACS SOMUZUL PREUTESTI

TEREN: DOLHASCA

ARBITRI:

A: PLANTOS GEORGE – FALTICENI

A1: CIURSA ALEX – DOLHASCA (FALTICENI)

A2: CHELARU I.A.S. – FALTICENI

 

ACS RECOLTA FINTINELE – AS MOLDOVA DRAGUSENI

TEREN: FINTINELE

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP (FALTICENI)

A1: CIOBANU BIANCA – PETIA (FALTICENI)

A2: IFTODE DAVID – FALTICENI

CLASAMENT SERIA I

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 6 2 2 0 0 11 1 10
2 CSO SIRETUL DOLHASCA 4 2 1 1 0 6 5 1
3 CSO VIITORUL LITENI 3 2 1 0 1 7 7 0
4 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 3 2 1 0 1 4 7 -3
5 ACS RECOLTA FINTINELE 1 2 0 1 1 4 8 -4
6 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI 0 2 0 0 2 4 8 -4

Under 15: Rezultatele primei etape

Etapa 1 – 27 octombrie 2018

Seria I

ACS SOMUZUL PREUTESTI – CSO VIITORUL LITENI (AMANAT)

ACS SOMUZ FALTICENI – AS MOLDOVA DRAGUSENI 4-1

Teren: Tineretului / Arbitri: A: Pintilii Bogdan – Suceava; A1: Iftode Silviu – Falticeni; A2: Vasiliu Andra – Preutesti (Fălticeni)

CSO SIRETUL DOLHASCA – ACS RECOLTA FINTINELE 2-2

Seria 2

CSS RADAUTI  – AS STEJARUL CAJVANA 7-3

CS OMNIA SUCEAVA – AS SPORTING POIENI SOLCA 20-0

ACS VIITORUL VERESTI  – AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI (8 noiembrie)

Seria 3

CSM DORNA  VATRA DORNEI – AS AMATORII RARAU 9-1

AS VANATORUL DORNA CANDRENI – FC POJORITA 6-1

CSM DORNA VATRA DORNEI – AS VICTORIA VATRA MOLDOVITEI 7-3

Începe noul sezon al Campionatului de Juniori U15

ETAPA 1 / 27 OCTOMBRIE 2018

SERIA I

ACS SOMUZUL PREUTESTI – CSO VIITORUL LITENI (AMANAT)

TEREN: PREUTESTI

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP(FALTICENI)

A1: COVA INGRID – BUNESTI (SUCEAVA)

A2: CIURSA ALEXANDRU – DOLHASCA(FALTICENI)

 

ACS SOMUZ FALTICENI – AS MOLDOVA DRAGUSENI

TEREN: TINERETULUI (ORA 12:00)

ARBITRI:

A: PINTILII BOGDAN – SUCEAVA

A1: IFTODE SILVIU – FALTICENI

A2: VASILIU ANDRA – PREUTESTI( FALTICENI)

 

CSO SIRETUL DOLHASCA –  ACS RECOLTA FINTINELE

TEREN: DOLHASCA (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP(FALTICENI)

A1: COVA INGRID – BUNESTI (SUCEAVA)

A2: CIURSA ALEXANDRU – DOLHASCA(FALTICENI)

SERIA A 2-A

CSS RADAUTI – AS STEJARUL CAJVANA

TEREN: RADAUTI (ORA 15:00)

ARBITRI:

A: SAVU ADRIAN – BILCA (RADAUTI)

A1:  APETREI CONSTANTIN – RADAUTI

A2: SAVU IONUT – BILCA (RADAUTI)

 

CS OMNIA SUCEAVA – AS SPORTING POIENI SOLCA

TEREN: MOARA

ARBITRI:

A: IRICIUC GEORGE – SUCEAVA

A1: GROSARIU ANDREI – SUCEAVA

A2: RAUS RAMONA – SUCEAVA

 

ACS VIITORUL VERESTI  – AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI

TEREN: FRATAUTII VECHI (DATA 08.11, ORA 15:00)

 

SERIA A III-A

CSM DORNA  VATRA DORNEI – AS AMATORII RARAU

TEREN: VATRA DORNEI (ORA 12:30)

ARBITRI:

A: GALAN ALEXANDRU – COROCAESTI (SUCEAVA)

A: LUNGU COSMIN – FALTICENI

 

AS VANATORUL DORNA CANDRENI   – FC POJORITA

TEREN: DORNA CANDRENILOR

ARBITRI:

A: PRODAN DORIN – GURA HUMORULUI

A1: PRODAN ADRIAN – GURA HUMORULUI

A2: GRIGORIU PETRICA – GURA HUMORULUI

 

CSM DORNA VATRA DORNEI 2 – AS VICTORIA VATRA MOLDOVITEI

TEREN: VATRA DORNEI (ORA 14:00)

ARBITRI:

A: LUNGU COSMIN – FALTICENI

A: GALAN ALEXANDRU – COROCAESTI (SUCEAVA)

 

Campionatul de juniori Under 15 – Faza turneelor zonale

Asociația Județeană de Fotbal organizează Campionatul de juniori Under 15, destinat jucătorilor născuți după 1 ianuarie 2004, după un nou format.

În etapele judetene organizate de AJF-uri participă obligatoriu echipele de juniori apartinând cluburilor din liga I, a II-a, a III-a, liga a IV-a; Cluburile cu activitate exclusivă de juniori, cluburile aparținând M.E.C. și pe baza de înscriere și alte cluburi și asociații din județe, afiliate la F.R.F. sau A.J.F.

La nivelul AJF Suceava s-au înscris în competiție un număr de 21 de echipe.

Au fost organizate 3 turnee zonale: Turneul 1, la Fălticeni (30 septembrie) și Dolhasca (6 octombrie); Turneul 2, la Suceava (29 septembrie) și Rădăuți, Turneul 3, la Câmpulung Moldovenesc (7 octombrie) și Vatra Dornei (29 septembrie).

Câștigătoarele celor 3 turnee vor juca ulterior într-un campionat al elitelor Under 15.

acs_somuz_falticeni_under15.JPG

Rezultatele primului turneu, organizat la Fălticeni și Dolhasca.

Fălticeni

Juniorul Suceava – Recolta Fintinele 13-0

Moldova Draguseni – Somuz Falticeni 0-7

Recolta Fintinele – Somuz Falticeni 0-6

Juniorul Suceava – Moldova Draguseni 15-0

Moldova Draguseni – Recolta Fintinele 2-2

Somuz Falticeni – Juniorul Suceava 0-7

Dolhasca

Siretul Dolhasca – Șomuzul Preutesti 2 – 6
Șomuzul Preutesti – Viitorul Liteni 6 – 2
Viitorul Liteni – Siretul Dolhasca 1 – 4

Câștigătoarea turneului se va stabili după jocul dintre Juniorul Suceava și Șomuzul Preutești, pe data de 13 octombrie. Meciul decisiv se va disputa la Suceava.

Under 15 – Rezultatele etapelor 15 și 16

ETAPA A 15-A / 14 APRILIE 2018

ACS JUNIORUL SUCEAVA 1 – CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 8-2

LPS SUCEAVA – ACS JUNIORUL 2 SUCEAVA 4-2

CSM DORNA VATRA DORNEI – CN NICU GANE FĂLTICENI 0-0

ACS FORESTA SUCEAVA – CS ZIMBRU SIRET 1-2

 

ETAPA A 16-A / 21 APRILIE 2018

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI  – ACS JUNIORUL 2 SUCEAVA 1-5

ACS JUNIORUL SUCEAVA 1  – LPS SUCEAVA 0-3

CN NICU GANE FĂLTICENI  –  CS ZIMBRU SIRET 1-1

CSM DORNA VATRA DORNEI – ACS FORESTA SUCEAVA (09.05)

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct
1 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1 45
2 LPS SUCEAVA 37
3 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 31
4 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 19
5 CSM DORNA VATRA DORNEI 17
6 CSS CN NICU GANE FĂLTICENI 12
7 CS ZIMBRU SIRET 12
8. ACS FORESTA SUCEAVA 10

Juniori U15 – Rezultatele etapelor 13 și 14

Etapa a 13-a – 04.04.2018

CS ZIMBRUL SIRET – CN NICU GANE FĂLTICENI 0-1

ACS FORESTA SUCEAVA  – CSM DORNA VATRA DORNEI 0-2

ACS JUNIORUL SUCEAVA 2  – LPS SUCEAVA 1-1

CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI –  ACS JUNIORUL 1 SUCEAVA 1-4

 

Etapa a 14-a  (07.04.2018)

CN NICU GANE FĂLTICENI  –  CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 3-2

ACS JUNIORUL SUCEAVA 1 – ACS JUNIORUL 2 SUCEAVA 4-1

LPS SUCEAVA –  ACS FORESTA SUCEAVA 7-0

CSM DORNA VATRA DORNEI – CS ZIMBRU SIRET 9-1

Clasament: 1. Juniorul 1 Suceava – 42p. / 2. LPS Suceava – 31p. / 3. Juniorul 2 Suceava – 28p. / 4. Bucovina Rădăuți – 19p./ 5. Dorna Vatra Dornei – 16p. / 6. Foresta Suceava – 10p. / 7. CN Nicu Gane Fălticeni – 10p. / 8. Zimbrul Siret – 9p.

Juniori U15 – Rezultatele etapei a 12-a

Rezultatele etapei:

CN “Nicu Gane” Fălticeni – Juniorul Suceava 1-10
LPS Suceava – Bucovina Rădăuți 10-1
Dorna Vatra Dornei – Juniorul II Suceava 0-2
Zimbrul Siret – Foresta Suceava 3-0 (neprezentare)

Clasament: 1. Juniorul Suceava – 36p./ 2. LPS Suceava – 27p./ 3. Juniorul II Suceava – 27p./ 4. Bucovina Rădăuți – 19p./ 5. Dorna Vatra Dornei – 10p./ 6. Foresta Suceava – 10p./ 7. Zimbrul Siret – 9p./ 8. CN Nicu Gane Fălticeni – 4p.

Înfrângeri pe linie pentru echipele din Fălticeni în competițiile juniorilor

Juniori Under 15 – Rezultatele etapei a 9-a:
Juniorul II Suceava – CN “Nicu Gane” Falticeni 4-0
Bucovina Radauti – Foresta Suceava 4-3
Juniorul Suceava – Zimbru Siret 5-1
LPS Suceava – Dorna Vatra Dornei 2-3

JC Echipa M V E I Gol Pct.
1. Juniorul Suceava 9 9 0 0 76-4 27
2. LPS Suceava 9 7 0 2 52-13 21
3. Juniorul II Suceava 9 6 0 3 31-13 18
4. Bucovina Radauti 9 4 1 4 21-23 13
5. Dorna Vatra Dornei 9 3 1 5 16-35 10
6. Foresta Suceava 9 2 1 6 19-53 7
7. Zimbru Siret 9 2 0 7 15-52 6
8. CN “Nicu Gane” Falticeni 9 1 1 7 10-47 4

Juniori Under 13 – Rezultatele etapei a 9-a:
Omnia Suceava – Dorna Vatra Dornei 0-5
CN “Nicu Gane” Falticeni – Junior Campulung 1-2
Foresta Moldovita – Juniorul Suceava 0-7
Junior II Campulung – LPS Suceava 0-7
CSS Radauti – Foresta Falticeni 3-0
Foresta Suceava – Zimbrul Siret 3-0

JD Echipa M V E I Gol Pct.
1. Dorna Vatra Dornei 9 6 3 0 59-7 21
2. Junior Campulung 9 6 3 0 27-5 21
3. LPS Suceava 9 6 2 1 29-5 20
4. CN “Nicu Gane” Falticeni 9 6 0 3 46-13 18
5. Juniorul Suceava 9 5 3 1 34-11 18
6. Omnia Suceava 9 4 1 4 23-19 13
7. CSS Radauti 9 4 0 5 28-19 12
8. Foresta Suceava 9 3 0 6 20-23 9
9. Foresta Falticeni 9 2 2 5 9-19 8
10. Zimbru Siret 9 2 0 7 12-47 6
11. Junior II Campulung 9 2 0 7 7-66 6
12. Foresta Moldovita 9 1 0 8 5-65 0

Juniori Under 11 – Rezultatele etapei a 9-a:
Junior Campulung – Dorna Vatra Dornei 0-3
Bucovina Radauti – Foresta Suceava 1-0 (foto)
Juniorul Suceava – Zimbru Siret 9-0
LPS Suceava – Foresta Falticeni 9-0

JE Echipa M V E I Gol Pct.
1. LPS Suceava 9 9 0 0 98-2 27
2. Juniorul Suceava 9 8 0 1 54-6 24
3. Dorna Vatra Dornei 9 6 0 3 43-24 18
4. Zimbru Siret 9 3 1 5 10-64 10
5. Junior Campulung 9 3 0 6 16-31 9
6. Foresta Suceava 9 3 0 6 11-41 9
7. Bucovina Radauti 9 2 0 7 8-37 6
8. Foresta Falticeni 9 1 1 7 6-42 4