Arhive categorie: Under 13

Under 13 – Rezultatele etapei a 2-a

Etapa a 2-a: 29 septembrie 2018

CN NICU GANE FALTICENI 0 – 15  CSM BUCOVINA RADAUTI

TEREN: TINERETULUI ( ORA 14:00)

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP ( FALTICENI )

A: IFTODE DAVID – FALTICENI

  

ACS FORESTA MOLDOVITA 1947 1 – 0ACS SOMUZ FALTICENI

TEREN: MOLDOVITA ( ORA 13:00 )

ARBITRI:

A: URSACHI  LORICA – SUCEAVA

A: BUJOREAN ILIE – SUCEAVA

 

ACS FORESTA FALTICENI 2016 7 – 1 ACS FORESTA SUCEAVA

TEREN: NADA FLORILOR ( ORA 13:00 )

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP ( FALTICENI )

A: IFTODE DAVID – FALTICENI

 

 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1 – 3  LPS SUCEAVA

TEREN: ITCANI (  ORA 10:30)

ARBITRI:

A: LUNGU COSMIN – SUCEAVA

A: MORUZ ALEXANDRU – SUCEAVA

 

CS GURA HUMORULUI 0 – 6 CSM DORNA VATRA DORNEI

TEREN: VATRA DORNEI ( ORA 17:00 )

ARBITRI:

 

 ACS JUNIOR CIMPULUNG 6 – 1 CS ZIMBRU SIRET

TEREN: CIMPULUNG  ( ORA 13:00 )

ARBITRI:

A: OSTAFICIUC ADRIAN – STROIESTI ( SV)

A: GROSARIU ANDREI – SUCEAVA

Clasament:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 6 2 2 0 0 20 1 19
2 LPS SUCEAVA 6 2 2 0 0 7 1 6
3 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 3 2 1 0 1 16 5 11
4 CSM DORNA VATRA DORNEI 3 2 1 0 1 8 3 5
5 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 3 2 1 0 1 5 2 3
6 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 3 2 1 0 1 7 5 2
7 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 3 1 1 0 0 1 0 1
8 ACS JUNIORUL SUCEAVA 3 2 1 0 1 4 5 -1
9 CS GURA HUMORULUI 3 2 1 0 1 3 7 -4
10 ACS FORESTA SUCEAVA 0 1 0 0 1 1 7 -6
11 CS ZIMBRU SIRET 0 2 0 0 2 2 9 -7
12 CN NICU GANE FĂLTICENI 0 2 0 0 2 0 29 -29

Under 13 – Rezultatele primei etape

Prima etapă 22-23 septembrie 2018

ACS Junior Cîmpulung Moldovenesc 14 – 0 CNN Gane Fălticeni 

Teren : Cimpulung ( ora 13:00)

A: Cojocaru Doru -(Gura Humorului)

A: Vieru Bogdan- (Gura Humorului)

 

CS Zimbrul Siret 1 – 3 Cs Gura Humorului 

Teren : Siret (ora 13:00 )

A: Popovici Sebastian- (Siret)

A: Stubianu Vlad-(Siret)

 

Csm Dorna Vatra Dornei 2 – 3 Acs Juniorul Suceava

Teren : Vatra Dornei ( ora 13:00)

A: Prodan Dorin-(Gura Humorului)

A: Prodan Adrian-(Gura Humorului)

 

LPS Suceava 4 – 0 Acs Foresta Falticeni 2016

Teren : Lps Suceava (21.09.2018  ora 18:00)

A: Ursache Lorica-(Suceava)

A: Galan Alex-(Suceava)

 

Acs Foresta Suceava 1 – 0 Acs Foresta Moldovita 1947 

Teren : Liteni (  03.10.2018 , ORA 16:00)

 A: Blanariu Alexandru – (Falticeni)

A: Vieru Adrian- (Falticeni)

 

Acs Somuz Falticeni 5 – 1 Csm Bucovina Radauti

Teren : Tineretului (23.09.2018 ora 11:00)

A: Vieru Adrian-(Falticeni)

A: Cova Ingrid-(Falticeni)

Under 13 – Rezultatele etapelor 15, 16 și 17

ETAPA 15 – 11 APRILIE 2018

ACS STEJARUL CAJVANA – CSM DORNA VATRA DORNEI 0-0

ACS FORESTA MOLDOVIȚA – CSS RĂDĂUȚI 1-14

CS NICU GANE FĂLTICENI – ACS FORESTA  SUCEAVA 9-0

CS OMNIA SUCEAVA – CS ZIMBRU SIRET 2-0

ACS JUNIOR 1 CÎMPULUNG MOLDOVENESC – AS FORESTA FĂLTICENI 1-0

ACS JUNIORUL SUCEAVA – LPS SUCEAVA 2-2

 

ETAPA 16 – 14 APRILIE 2018

CSM DORNA VATRA DORNEI – ACS JUNIORUL SUCEAVA 5-0

LPS SUCEAVA –  ACS JUNIOR 1 CÎMPULUNG MOLDOVENESC 1-0

AS FORESTA FĂLTICENI 2016 – CS OMNIA SUCEAVA 1-2

CS ZIMBRU SIRET- CS NICU GANE FĂLTICENI 0-3

ACS FORESTA SUCEAVA –  ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1-6

CSS RĂDĂUȚI – ACS STEJARUL CAJVANA 8-0

 

ETAPA 17 – 21 APRILIE 2018

CSS RĂDĂUȚI – CSM DORNA VATRA DORNEI 3-4

ACS STEJARUL CAJVANA – ACS FORESTA SUCEAVA (09.05)

CS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 – CS ZIMBRU SIRET 1-6

CS NICU GANE FĂLTICENI – AS FORESTA FĂLTICENI 2-0

CS OMNIA SUCEAVA – LPS SUCEAVA 0-1

ACS JUNIOR 1 CÎMPULUNG MOLDOVENESC – ACS JUNIORUL SUCEAVA 2-1

CLASAMENT: 

1 CSM DORNA VATRA DORNEI 45
2 ACS JUNIOR 1 CÎMPULUNG MOLDOVENESC 42
3 LPS SUCEAVA 36
4 ACS JUNIORUL SUCEAVA 34
5 CN NICU GANE FĂLTICENI 33
6 CS OMNIA SUCEAVA 31
7 CSS RĂDĂUȚI 24
8 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 17
9 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 12
10 CS ZIMBRU SIRET 9
11 ACS FORESTA SUCEAVA 6
12 ACS STEJARUL CAJVANA 6

Juniori U13 – Rezultatele etapelor 13 și 14

Etapa a 13-a  – 04.04.2018

FORESTA MOLDOVIȚA –  DORNA VATRA DORNEI 0-15

CS NICU GANE FĂLTICENI –   STEJARUL CAJVANA 2-0

OMNIA SUCEAVA – CSS RĂDĂUȚI 0-1

JUNIOR 1 CÎMPULUNG MOLDOVENESC –  FORESTA SUCEAVA

JUNIORUL SUCEAVA –  ZIMBRUL SIRET 3-1

LPS SUCEAVA – FORESTA FĂLTICENI 1-2

 

Etapa a 14-a – 07.04.2018

DORNA VATRA DORNEI –  LPS SUCEAVA 1-0

FORESTA FĂLTICENI – JUNIORUL SUCEAVA 0-1

ZIMBRUL SIRET –  JUNIOR 1 CÎMPULUNG MOLDOVENESC 0-4

FORESTA SUCEAVA –  OMNIA SUCEAVA 0-1

CSS RĂDĂUȚI – CS NICU GANE FĂLTICENI 4-1

STEJARUL CAJVANA – FORESTA MOLDOVIȚA 3-0

Clasament: 1 – 2 Dorna Vatra Dornei – 36p. / Junior 1 Câmpulung Moldovenesc – 36p./ 3. Juniorul Suceava – 33p./ 4. LPS Suceava – 29p./ 5. Omnia Suceava – 28p./ 6. CN Nicu Gane Fălticei – 21p. / 7. CSS Rădăuți – 18p. / 8. Foresta Fălticeni – 14p./ 9. Foresta Moldovița – 9p. / 10. Stejarul Cajvana – 9p./ 11. Foresta Suceava – 6p. / 12. Zimbrul Siret – 6p.

Juniori U13 – Rezultatele etapei a 12-a

Rezultatele etapei:

Dorna Vatra Dornei – Foresta Fălticeni 3-0
Zimbrul Siret – LPS Suceava 0-3
Foresta Suceava – Juniorul Suceava 0-3 (neprezentare)
CSS Rădăuți – Junior Câmpulung 2-4
Stejarul Cajvana – Omnia Suceava 4-1
Foresta Moldovita – CN “Nicu Gane” Fălticeni 0-5

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 30p./ 2. Junior Câmpulung – 30p./ 3. LPS Suceava – 29p./ 4. Juniorul Suceava – 27p./ 5. CN Nicu Gane Fălticeni – 21p./ 6. Omnia Suceava – 19p./ 7. Foresta Fălticeni – 14p./ 8. CSS Rădăuți – 12p./ 9. Stejarul Cajvana – 9p./ 10. Foresta Suceava – 6p./ 11. Zimbrul Siret – 6p./ 12. Foresta Moldovița – 6p.

Conform deciziei Comitetului Executiv din data de 06.03.2018 clubul ACS STEJARUL CAJVANA va participa în locul echipei ACS JUNIOR 2 CÎMPULUNG MOLDOVENESC în returul de campionat 2017-2018.

Înfrângeri pe linie pentru echipele din Fălticeni în competițiile juniorilor

Juniori Under 15 – Rezultatele etapei a 9-a:
Juniorul II Suceava – CN “Nicu Gane” Falticeni 4-0
Bucovina Radauti – Foresta Suceava 4-3
Juniorul Suceava – Zimbru Siret 5-1
LPS Suceava – Dorna Vatra Dornei 2-3

JC Echipa M V E I Gol Pct.
1. Juniorul Suceava 9 9 0 0 76-4 27
2. LPS Suceava 9 7 0 2 52-13 21
3. Juniorul II Suceava 9 6 0 3 31-13 18
4. Bucovina Radauti 9 4 1 4 21-23 13
5. Dorna Vatra Dornei 9 3 1 5 16-35 10
6. Foresta Suceava 9 2 1 6 19-53 7
7. Zimbru Siret 9 2 0 7 15-52 6
8. CN “Nicu Gane” Falticeni 9 1 1 7 10-47 4

Juniori Under 13 – Rezultatele etapei a 9-a:
Omnia Suceava – Dorna Vatra Dornei 0-5
CN “Nicu Gane” Falticeni – Junior Campulung 1-2
Foresta Moldovita – Juniorul Suceava 0-7
Junior II Campulung – LPS Suceava 0-7
CSS Radauti – Foresta Falticeni 3-0
Foresta Suceava – Zimbrul Siret 3-0

JD Echipa M V E I Gol Pct.
1. Dorna Vatra Dornei 9 6 3 0 59-7 21
2. Junior Campulung 9 6 3 0 27-5 21
3. LPS Suceava 9 6 2 1 29-5 20
4. CN “Nicu Gane” Falticeni 9 6 0 3 46-13 18
5. Juniorul Suceava 9 5 3 1 34-11 18
6. Omnia Suceava 9 4 1 4 23-19 13
7. CSS Radauti 9 4 0 5 28-19 12
8. Foresta Suceava 9 3 0 6 20-23 9
9. Foresta Falticeni 9 2 2 5 9-19 8
10. Zimbru Siret 9 2 0 7 12-47 6
11. Junior II Campulung 9 2 0 7 7-66 6
12. Foresta Moldovita 9 1 0 8 5-65 0

Juniori Under 11 – Rezultatele etapei a 9-a:
Junior Campulung – Dorna Vatra Dornei 0-3
Bucovina Radauti – Foresta Suceava 1-0 (foto)
Juniorul Suceava – Zimbru Siret 9-0
LPS Suceava – Foresta Falticeni 9-0

JE Echipa M V E I Gol Pct.
1. LPS Suceava 9 9 0 0 98-2 27
2. Juniorul Suceava 9 8 0 1 54-6 24
3. Dorna Vatra Dornei 9 6 0 3 43-24 18
4. Zimbru Siret 9 3 1 5 10-64 10
5. Junior Campulung 9 3 0 6 16-31 9
6. Foresta Suceava 9 3 0 6 11-41 9
7. Bucovina Radauti 9 2 0 7 8-37 6
8. Foresta Falticeni 9 1 1 7 6-42 4

Rezultatele înregistrate în Campionatele de juniori – 28 octombrie

Campionatul Național de Juniori Under 15

Rezultatele etapei a 7-a

Bucovina Rădăuți – CN Nicu Gane Fălticeni 2-2

Juniorul 2 Suceava – Juniorul 1 Suceava 1-4

Foresta Suceava – LPS Suceava 0-6

Zimbru Siret – Dorna Vatra Dornei 6-3

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1 21 7 7 0 0 59 3 56
2 LPS SUCEAVA 18 7 6 0 1 45 10 35
3 ACS JUNIORUL SUCEAVA 2 12 7 4 0 3 24 12 12
4 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 10 7 3 1 3 16 17 -1
5 CSM DORNA VATRA DORNEI 7 7 2 1 4 12 31 -19
6 ACS FORESTA SUCEAVA 7 7 2 1 4 16 37 -21
7 CS ZIMBRU SIRET 6 7 2 0 5 14 42 -28
8 CSS CN NICU GANE FĂLTICENI 1 7 0 1 6 8 42 -34

 

Campionatul Național de Juniori Under 13

Rezultatele etapei a 7-a

Junior 1 Clung Moldovenesc – Dorna Vatra Dornei 3-3

Omnia Suceava – Juniorul Suceava 2-6

CS Nicu Gane Fălticeni – LPS Suceava 2-3

Foresta Moldovița – Foresta Fălticeni 3-0*

Junior 2 Clung Moldovenesc – Zimbru Siret 0-3

CS Rădăuți – Foresta Suceava 5-2

*(cf. Comisiei de Discplină din 02.11.2017)

CLASAMENT: 

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 CN NICU GANE FĂLTICENI 18 7 6 0 1 45 6 39
2 CSM DORNA VATRA DORNEI 15 7 4 3 0 47 7 40
3 ACS JUNIOR 1 CÎMPULUNG MOLDOVENESC 15 7 4 3 0 20 4 16
4 LPS SUCEAVA 14 7 4 2 1 15 5 10
5 CS OMNIA SUCEAVA 13 7 4 1 2 23 9 14
6 ACS JUNIORUL SUCEAVA 12 7 3 3 1 22 11 11
7 ACS FORESTA SUCEAVA 6 7 2 0 5 17 16 1
8 CSS RĂDĂUȚI 6 7 2 0 5 15 19 -4
9 CS ZIMBRU SIRET 6 7 2 0 5 12 34 -22
10 ACS JUNIOR 2 CÎMPULUNG MOLDOVENESC 6 7 2 0 5 7 54 -47
11 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 5 7 1 2 4 4 16 -12
12 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 3 7 1 0 6 5 51 -46

 

Campionatul Național de Juniori Under 11

Rezultatele etapei a 7-a

Bucovina Rădăuți – Dorna Vatra Dornei 3-0*

Junior Clung Moldovenesc – Juniorul Suceava 2-4

Foresta Suceava – LPS Suceava 0-12

Zimbru Siret – Foresta Fălticeni 2-2

(cf. Comisiei de Disciplină din 02.11.2017)

CLASAMENT: 

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 LPS SUCEAVA 21 7 7 0 0 75 2 73
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 18 7 6 0 1 39 6 33
3 CSM DORNA VATRA DORNEI 12 7 4 0 3 36 24 12
4 CS ZIMBRU SIRET 10 7 3 1 3 10 41 -31
5 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 6 7 2 0 5 14 28 -14
6 ACS FORESTA SUCEAVA 6 6 2 0 4 10 33 -23
7 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 4 6 1 1 4 5 27 -22
8 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 3 7 1 0 6 7 35 -28

 

Derbi fălticenean în Campionatul de Juniori Under 13

Derbi fălticenean în Campionatul de Juniori Under 13, pe Stadionul “Nada Florilor”. Gazda jocului disputat la finalul săptămânii, Foresta Fălticeni (antrenor prof. Andrei Aileni), a pierdut cu 0-3 în fața echipei CS Nicu Gane (antrenor prof. Iulian Darabă).

“Nicu Gane” continuă astfel seria foarte bună a rezultatelor obținute în această ediție de campionat, acumulând punctaj maxim la jumătatea turului și un avans de patru puncte față de a doua echipă clasată.

“Un joc care a stat sub semnul orgoliilor și a dorinței de victorie, atât pe terenul de joc, dar și în rândul susținătorilor. Organizați mai bine si cu dorința de revanșă, am reușit sa ne facem jocul și să ne adjudecăm victoria cu scorul de 3-0.

Dacă altădată eram o ținta ușoară de doborât, prin muncă, seriozitate și mobilizare am adus un plus de valoare ca echipă și un joc ce ne-a condus spre victorie. Le mulțumesc părinților, care de fiecare dată ne-au susținut, ne-au încurajat și au fost alaturi de noi.”, ne-a declarat antrenorul Iulian Darabă.

Rezultatele etapei a 6-a:
Dorna Vatra Dornei – CSS Rădăuți 4-0
Foresta Suceava – Junior II Câmpulung Moldovenesc 7-0
Zimbru Siret – Foresta Moldovița 7-0
Foresta Fălticeni – CS “Nicu Gane” Fălticeni 0-3
LPS Suceava – Omnia Suceava 0-0
Juniorul Suceava – Junior Câmpulung Moldovenesc 0-0

Clasament: 1. CS Nicu Gane Fălticeni – 18p./ 2. Dorna Vatra Dornei – 14p./ 3. Junior Câmpulung Moldovenesc – 14p./ 4. Omnia Suceava – 13p./ 5. LPS Suceava – 11p./ 6. Juniorul Suceava – 9p./ 7. Foresta Suceava – 6p./ 8. CSS Rădăuți – 6p./ 9. Foresta Fălticeni – 5p. / 10. Zimbru Siret – 3p./11. Junior II Câmpulung Moldovenesc – 3p./ 12. Foresta Moldovița – 0p.

Juniori U13 – Rezultatele etapei a 5-a

Rezultatele etapei a 5-a

Juniorul Suceava – Dorna Vatra Dornei 4-4
Junior Campulung – LPS Suceava 2-0
Omnia Suceava – Foresta Fălticeni 1-2
CN “Nicu Gane” Fălticeni – Zimbru Siret 11-1
Foresta Moldovița – Foresta Suceava 0-5
Junior II Câmpulung – CSS Rădăuți 0-5

Clasament: 1. CS Nicu Gane Fălticeni – 15p (40-3) / 2. Junior Câmpulung – 13p./ 3. Omnia Suceava – 12p./ 4. Dorna Vatra Dornei – 11p./ 5. LPS Suceava – 10p./ 6. Juniorul Suceava – 8p./ 7. CSS Rădăuți – 6p./ 8. Foresta Fălticeni – 5p./ 9. Foresta Suceava – 3p./ 10. Junior II Câmpulung – 3p./ 11. Zimbru Siret – 0p./ 12. Foresta Moldovița – 0p.

Juniori Under 13 – Rezultatele etapei a 4-a

Rezultatele etapei a 4-a

Dorna Vatra Dornei – Junior II Campulung 16-0
CSS Radauti – Foresta Moldovita 9-0
Foresta Suceava – CN “Nicu Gane” Falticeni 1-2
Zimbrul Siret – Omnia Suceava 1-3
Foresta Falticeni – Junior Campulung 0-0
LPS Suceava – Juniorul Suceava 3-0

Clasament: 1. CN Nicu Gane Fălticeni – 12p. (+27) / 2. Omnia Suceava – 12p. (+19) / 3. Dorna Vatra Dornei – 10p./ 4. Junior Câmpulung Moldovenesc – 10p. / 5. LPS Suceava – 10p. / 6. Juniorul Suceava – 7p./ 7. CSS Rădăuți – 3p./ 8. Junior II Câmpulung Moldovenesc – 3p. / 9. Foresta Fălticeni – 2p./ 10. Foresta Suceava – 0p./ 11. Zimbru Siret – 0p. / 12. Foresta Moldovița – 0p.