Arhive categorie: Under 13

Fotbal juniori UNDER 13: Rezultatele primelor două etape

ETAPA 1 (14 SEPTEMBRIE)

LPS SUCEAVA – STA

ACS JUNIORUL CIMPULUNG MOLDOVENESC  2 – 6 CSM DORNA VATRA DORNEI

ACS JUNIORUL SUCEAVA 11 – 1  CS ZIMBRU SIRET

AS FORESTA FALTICENI 2016 1 – 6  CSM BUCOVINA RADAUTI

ACS SOMUZ FALTICENI 5 – 0  ACS FORESTA SUCEAVA

ACS LUCEAFARUL BUCOVINA 2012 SUCEAVA 1 – 2  CS GURA HUMORULUI

ETAPA A 2-A (21 SEPTEMBRIE)

CS GURA HUMORULUI – STA

ACS FORESTA SUCEAVA 1 – 4  ACS LUCEAFARUL BUCOVINA 2012 SUCEAVA

CSM BUCOVINA RADAUTI 1 – 0  ACS SOMUZ FALTICENI 2016

CS ZIMBRU SIRET 2 – 0 AS FORESTA FALTICENI 2016

CSM DORNA VATRA DORNEI 0 – 4  ACS JUNIORUL SUCEAVA

LPS SUCEAVA 14 – 0  ACS JUNIOR CIMPULUNG MOLDOVENESC

CLASAMENT:

1 ACS JUNIORUL SUCEAVA 6 2 2 0 0 15 1 14
2 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 6 2 2 0 0 7 1 6
3 LPS SUCEAVA 3 1 1 0 0 14 0 14
4 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 3 2 1 0 1 5 1 4
5 ACS LUCEAFĂRUL BUCOVINA SUCEAVA 3 2 1 0 1 5 3 2
6 CS GURA HUMORULUI 3 1 1 0 0 2 1 1
7 CSM DORNA VATRA DORNEI 3 2 1 0 1 6 6 0
8 CS ZIMBRU SIRET 3 2 1 0 1 3 11 -8
9 STA 0 0 0 0 0 0 0 0
10 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 0 2 0 0 2 1 8 -7
11 ACS FORESTA SUCEAVA 0 2 0 0 2 1 9 -8
12 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 0 2 0 0 2 2 20 -18

Fotbal U15 / U13: Meciurile juniorilor din Fălticeni în competițiile județene

Fotbal Under 15

Etapa a 7-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 11.00

Șomuz Fălticeni – Șomuzul Preutești (Stadionul Tineretului)

Fotbal Under 13

Etapa a 15-a

Sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 13.00

Șomuz Fălticeni – Juniorul Suceava (Stadionul Tineretului)

Foresta Moldovița – CN Nicu Gane Fălticeni

CSM Bucovina Rădăuți – Foresta Fălticeni

Under 13: Șomuz Fălticeni salvează onoarea fălticenenilor în etapa a 12-a

Rezultatele etapei a 12-a (30 aprilie 2019):

CN Nicu Gane Fălticeni – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc 0-3

CS Gura Humorului –  Zimbru Siret 8-1

ACS Juniorul Suceava – CSM Dorna Vatra Dornei 9-0

Foresta Fălticeni – LPS Suceava 0-3

Foresta Moldovița – Foresta Suceava 1-1

Bucovina Rădăuți – ACS Șomuz Fălticeni 0-1

cn_nicu_gane_1.JPG

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 LPS SUCEAVA 36 12 12 0 0 81 3 78
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 33 12 11 0 1 71 11 60
3 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 25 12 8 1 3 40 22 18
4 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 23 12 7 2 3 43 17 26
5 CSM DORNA VATRA DORNEI 21 12 7 0 5 47 27 20
6 CS GURA HUMORULUI 21 12 7 0 5 34 31 3
7 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 14 12 4 2 6 13 31 -18
8 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 12 12 4 0 8 28 40 -12
9 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 10 12 3 1 8 19 40 -21
10 CS ZIMBRU SIRET 7 12 2 1 9 20 52 -32
11 ACS FORESTA SUCEAVA 7 11 2 1 8 9 53 -44
12 CN NICU GANE FĂLTICENI 0 11 0 0 11 5 83 -78

Under 13: Șomuz Fălticeni învinge la limită Colegiul “Nicu Gane”

Under 13: Rezultatele etapei a 11-a

Șomuz Fălticeni – CN Nicu Gane Fălticeni 1-0

CSM Bucovina Rădăuți – Foresta Suceava 3-4

Foresta Fălticeni – CSM Dorna Vatra Dornei 3-1

Juniorul Suceava – Zimbru Siret 7-0

CS Gura Humorului – ACS Junior C-lung Moldovenesc 0-1

Clasament: 1. LPS Suceava – 33p./ 2. Juniorul Suceava – 30p./ 3. Foresta Fălticeni – 25p./ 4. Junior Câmpulung Moldovenesc – 23p./ 5. Dorna Vatra Dornei – 18p./ 6. CS Gura Humorului – 15p./ 7. Bucovina Rădăuți – 12p./ 8. Șomuz Fălticeni – 11p./ 9. Foresta Moldovița – 9p./ 10. Foresta Suceava – 9p./ 11. Zimbru Siret – 7p./ 12. CN Nicu Gane Fălticeni – 0p.

Under 13: Foresta și Șomuz Fălticeni au început returul cu victorii

Etapa a 10-a/ 16 martie 2019

CN Nicu Gane Fălticeni – CS Gura Humorului 0-3 (20.03.2019)

ACS Junior C-lung Moldovenesc – Juniorul Suceava 0-4

Zimbru Siret – Foresta Fălticeni 1-4

CSM Dorna Vatra Dornei – Foresta Moldovița 8-2

LPS Suceava – CSM Bucovina Rădăuți 8-0

Foresta Suceava – Șomuz Fălticeni 0-3

U13: Programul etapei a 8-a

ETAPA A 8-A / 10.11.2018 ORA 13:00

CN NICU GANE FALTICENI – ACS JUNIORUL SUCEAVA

TEREN: TINERETULUI (DATA 11.11, ORA 15:00)

ARBITRI:

A: PISTA ANDREI – SUCEAVA

A: BLANARIU ALEXANDRU – FALTICENI

 

CS GURA HUMORULUI –  ACS FORESTA FALTICENI 2016  

TEREN: GURA HUMORULUI

ARBITRI:

A: PRODAN DORIN – GURA HUMORULUI

A: PRODAN ADRIAN – GURA HUMORULUI

 

ACS JUNIOR CIMPULUNG MOLDOVENESC – ACS FORESTA MOLDOVITA 1947 

TEREN: CIMPULUNG MOLDOVENESC (DATA 14.11, ORA 16:00)

ARBITRI:

A: OSTAFICIUC ADRIAN – STROESTI (SUCEAVA)

A: GRIGORIU PETRICA – GURA HUMORULUI

 

CS ZIMBRU SIRET –  CSM BUCOVINA RADAUTI

TEREN: SIRET

ARBITRI:

A: POPOVICI SEBASTIAN – SIRET

A: STIUBIANU VLAD – SIRET

 

CSM DORNA VATRA DORNEI  – ACS SOMUZ FALTICENI

TEREN: VATRA DORNEI (ORA 11:00)

ARBITRI:

A: BUJOREAN ILIE – SUCEAVA

A: LUNGU COSMIN – SUCEAVA

 

LPS SUCEAVA –  ACS FORESTA SUCEAVA

TEREN: CAMPUS LPS

ARBITRI:

A:  CORDUNEANU ANDREI – FALTICENI

A: PISTA ANDREI – SUCEAVA

 

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 LPS SUCEAVA 21 7 7 0 0 45 2 43
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 18 7 6 0 1 31 10 21
3 CSM DORNA VATRA DORNEI 15 7 5 0 2 34 12 22
4 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 15 7 5 0 2 25 14 11
5 CS GURA HUMORULUI 15 7 5 0 2 22 17 5
6 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 13 7 4 1 2 33 11 22
7 CS ZIMBRU SIRET 7 7 2 1 4 18 28 -10
8 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 6 7 2 0 5 23 27 -4
9 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 6 7 2 0 5 11 21 -10
10 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 5 7 1 2 4 8 18 -10
11 ACS FORESTA SUCEAVA 3 7 1 0 6 4 36 -32
12 CN NICU GANE FĂLTICENI 0 7 0 0 7 4 62 -58

Under 13: Rezultatele etapei a 6-a

Etapa a 6-a (27 octombrie 2018)

CN NICU GANE FALTICENI –  ACS FORESTA FALTICENI 1-5

Teren: Tineretului / Arbitri: A: Plantos George – Falticeni / A: Ciobanu Bianca – Petia (Falticeni)

ACS JUNIORUL SUCEAVA – ACS FORESTA MOLDOVITA 8-0

CS GURA HUMORULUI – CSM BUCOVINA RADAUTI

ACS JUNIOR CIMPULUNG -ACS ȘOMUZ  FĂLTICENI 1-1

CS ZIMBRU SIRET – ACS FORESTA SUCEAVA 8-0

CSM DORNA VATRA DORNEI – LPS SUCEAVA 1-5

CLASAMENT: 

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 LPS SUCEAVA 18 6 6 0 0 33 2 31
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 15 6 5 0 1 27 8 19
3 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 15 6 5 0 1 23 10 13
4 CSM DORNA VATRA DORNEI 12 6 4 0 2 28 11 17
5 CS GURA HUMORULUI 12 6 4 0 2 19 15 4
6 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 10 6 3 1 2 28 10 18
7 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 6 6 2 0 4 22 22 0
8 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 6 6 2 0 4 9 18 -9
9 CS ZIMBRU SIRET 6 6 2 0 4 17 27 -10
10 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 4 6 1 1 4 7 17 -10
11 ACS FORESTA SUCEAVA 3 6 1 0 5 3 30 -27
12 CN NICU GANE FĂLTICENI 0 6 0 0 6 4 50 -46

Juniori U13: Programul etapei a 6-a

ETAPA A 6-A / 27 OCTOMBRIE 2018 

CN NICU GANE FALTICENI – ACS FORESTA FALTICENI 2016

TEREN: TINERETULUI

ARBITRI:

A: PLANTOS GEORGE – FALTICENI

A: CIOBANU BIANCA – PETIA(FALTICENI)

 

ACS JUNIORUL SUCEAVA – ACS FORESTA MOLDOVITA 1947

TEREN: ITCANI

ARBITRI:

A: OSTAFICIUC ADRIAN – STROESTI (SUCEAVA)

A: ILAS VASILE – SUCEAVA

 

CS GURA HUMORULUI – CSM BUCOVINA RADAUTI

TEREN: GURA HUMORULUI

ARBITRI:

A: COJOCARU DORU – GURA HUMORULUI

A: VIERU BOGDAN – GURA HUMORULUI

 

ACS JUNIOR CIMPULUNG 1 – 1 ACS SOMUZ FALTICENI

 

CS ZIMBRU SIRET – ACS FORESTA SUCEAVA

TEREN: SIRET

ARBITRI:

A: POPOVICI SEBASTIAN – SIRET

A: STIUBIANU VLAD – SIRET

 

CSM DORNA VATRA DORNEI – LPS SUCEAVA

TEREN: VATRA DORNEI (ORA 11:00)

ARBITRI:

A: LUNGU COSMIN – FALTICENI

A: GALAN ALEX – COROCAESTI (SUCEAVA)

Under 13: Rezultatele etapei a 3-a. Foresta Fălticeni învingătoare în derbiul cu Șomuz

Etapa a 3-a (5-6 octombrie 2018)

CS ZIMBRU SIRET 5 – 0  CN NICU GANE FALTICENI

CSM DORNA VATRA DORNEI 3  –  0 ACS JUNIOR CIMPULUNG

LPS SUCEAVA 8 – 0 CS GURA HUMORULUI

ACS FORESTA SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA

ACS SOMUZ FALTICENI 1 – 5  ACS FORESTA FALTICENI 2016

CSM BUCOVINA RADAUTI 3 – 1 ACS FORESTA MOLDOVITA 1947

 

Under 13 – Programul etapei a 3-a

Etapa a 3-a, 5-6 octombrie 2018

În curs de actualizare…

CS ZIMBRU SIRET – CN NICU GANE FALTICENI

TEREN: SIRET ( 05.10 , ORA 13:00 )

ARBITRI:

A: POPOVICI SEBASTIAN – SIRET

A:STIUBIANU VLAD- SIRET

 

 

CSM DORNA VATRA DORNEI – ACS JUNIOR CIMPULUNG

TEREN: VATRA DORNEI ( 05.10, ORA 17:00 )

ARBITRI:

A: COJOCARU DORU – GURA HUMORULUI

A: VIERU BOGDAN – GURA HUMORULUI

 

LPS SUCEAVA – CS GURA HUMORULUI

TEREN: LPS ( ORA 10:30)

ARBITRI:

A: LUNGU COSMIN – SUCEAVA

A: MOSTOFLEI ALEXANDRU – COSTINA ( RADAUTI)

 

ACS FORESTA SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA

TEREN: LITENI ( ORA 09:00)

ARBITRI:

A: NEAMTU CONSTANTIN – LITENI

A: CIURSA ALEXANDRU – DOLHASCA

 

ACS SOMUZ FALTICENI – ACS FORESTA FALTICENI 2016

TEREN: TINERETULUI ( 05.10, ORA 11:00 )

ARBITRI:

A: PLANTOS GEORGE – FALTICENI

A: CIOBANU IOANA BIANCA – FALTICENI

 

CSM BUCOVINA RADAUTI – ACS FORESTA MOLDOVITA 1947

TEREN:  RADAUTI 2 ( ORA 11:00 )

ARBITRI:

A: SAVU ADRIAN – BILCA

A:TCACIUC IONUT – DANILA ( SV )