Arhive categorie: Juniori B 1

Juniori B1: Șomuz Fălticeni – Șomuzul Preutești 3-0

Liga Juniori B1:

Rezultatele etapei 22

CSM Dorna Vatra Dornei – Viitorul Verești 3-0

Victoria Vatra Moldoviței – Progresul Frătăuții Vechi 0-5

Bucovina 2 Rădăuți – CS Gura Humorului 0-2

Șomuz Fălticeni – Șomuzul Preutești 3-0

Viitorul Liteni – Rapid II CRF Siret 5-1

Recolta Fântânele – Moldova Drăgușeni 8-4

Bradul Putna – *Știința Vic. de Sus 3-0 (echipă retrasă din campionat)

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 50p./ 2. Șomuz Fălticeni – 47p./ 3. Viitorul Liteni – 46p./ 4. Progresul Fr. Vechi – 44p./ 5. Viitorul Verești – 38p./ 6. Rapid II CFR Suceava – 33p./ 7. Recolta Fântânele – 29p./ 8. Șomuzul Preutești – 27p./ 9. Știința Vicovu de Sus – 25p./ 10. Moldova Drăgușeni – 25p./ 11. Bradul Putna – 22p./ 12. Bucovina 2 Rădăuți – 20p./ 13. CS Gura Humorului – 18p./ 14. Victoria Vatra Moldoviței – 15p.

 

Șomuz Fălticeni – Șomuzul Preutești 3-0

Au marcat: Plăcintă, Scutaru

Șomuz: Florescu – Osoianu, Drobotă, Avram, Cucoș, Scutaru, Mihai, Plăcintă, Costaș, Simion, Florea. Rezerve: Bălăneasa, Lupescu, Aioanei, Mihai A., Fitu. Antrenor: prof. Iulian Darabă.

Juniori B1: Şomuz Fălticeni revine pe locul 2

Rezultatele etapei a 19-a:

Progresul Frătăuții Vechi – Viitorul Verești 1-4

CS Gura Humorului – Bradul Putna 0-3

Șomuzul Preutești – Dorna Vatra Dornei 1-3

Rapid CFR II Siret – Victoria Vatra Moldoviței 3-1

Moldova Drăgușeni – Bucovina 2 Rădăuți 2-2

Recolta Fântânele – Șomuz Fălticeni 0-5

Viitorul Liteni – Știința Vicovu de Sus* 3-0 (echipă retrasă din campionat)

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 44p./ 2. Şomuz Fălticeni – 41p./ 3. Progresul Fr. Vechi – 38p./ 4. Viitorul Liteni – 34p./ 5. Viitorul Vereşti – 32p./ 6. Rapid II Siret – 30p./ 7. Ştiinţa Vic. de Sus – 25p./ 8. Şomuzul Preuteşti – 24p./ 9. Recolta Fîntînele – 23p./ 10. Bucovina 2 Rădăuţi – 21p./ 11. Moldova Drăguşeni – 20p./ 12. Bradul Putna – 16p./ 13. CS Gura Humorului – 15p./ 14.  Vict. Vatra Moldoviţei – 9p.

Campionat Juniori B1 – Rezultatele etapei a 16-a

Bucovina 2 Rădăuți – Șomuz Fălticeni 1-4 (1-1)

Au marcat: Simiraș (3 g.), Artenie

Șomuz: Florescu – Scutaru, Avram, Aioanei, Drobotă, Simion, Simiraș, Plăcintă, Artenie, Costaș, Mihai. Rezerve: Cojocaru, Bălăneasa, Florea, Lupescu, Fitu. Antrenor: Iulian Darabă

Știința Vicovu de Sus – CS Gura Humorului 0-3*

Progresul Frătăuții Vechi – Șomuzul Preutești 3-2

Viitorul Verești – Rapid II Siret 2-1

Bradul Putna – Moldova Drăgușeni 7-1

Dorna Vatra Dornei – Recolta Fântânele 7-0

Victoria Vatra Moldoviței – Viitorul Liteni 5-1

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 38p./ 2. Șomuz Fălticeni – 34p./ 3. Progresul Fr. Vechi – 32p./ 4. Rapid II CFR Siret – 30p./ 5. Viitorul Liteni – 27p./ 6. Știința Vicovu de Sus – 25p.*/ 7. Viitorul Verești – 23p./ 8. Șomuzul Preutești – 23p./ 9. Recolta Fântânele – 20p./ 10. Bucovina 2 Rădăuți – 17p./ 11. Moldova Drăgușeni – 16p./ 12. CS Gura Humorului – 15p./ 13. Bradul Putna – 9p./ 14. Victoria Vatra Moldoviței – 6p./

Juniorii de la Șomuz Fălticeni au provocat prima înfrângere a liderului în campionat

Campionatul de fotbal al Juniorilor B1 a debutat cu o mare surpriză. Șomuz Fălticeni, echipă pregătită de Iulian Darabă, a reușit în prima etapă a returului, în deplasarea de la Ciocănești, ceea ce nu a reușit nimeni în primele 13 etape. Fălticenenii au învins liderul, CSM Dorna Vatra Dornei, în deplasare, cu 2-1, provocându-i prima înfrângere din acest sezon.

Șomuz: Florescu – Cucoș, Avram, Osoianu, Mihai, Simion, Simiraș, Plăcintă, Artenie, Costaș, Mihai, Rezerve: Cojocaru, Scutaru, Bălăneasa, Florea, Lupescu, Manolea. Antr. Iulian Darabă

Rezultatele etapei:
Sâmbătă, 12 martie
CS Gura Humorului – Rapid CFR II Siret  2-7
Duminică, 13 martie
Progresul Frătăuţii Vechi – Moldova Drăguşeni 10-2
Viitorul Vereşti – Recolta Fîntînele 1-0
Bradul Putna – Viitorul Liteni 5-3
Dorna Vatra Dornei – Şomuz Fălticeni 1-2
Victoria Vatra Moldoviţei – Bucovina 2 Rădăuţi 0-4
Ştiinţa Vicovu de Sus – Şomuzul Preuteşti 0-3

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 35p./ 2. Rapid II Siret – 29p./ 3. Progresul Frătăuții Vechi – 28p./ 4. Șomuz Fălticeni – 28p./ …/ 6. Viitorul Liteni – 24p./ 7. Șomuzul Preutești – 20p./ …/ 10. Moldova Drăgușeni – 15p./ …/ 14. Bradul Putna – 3p.

Alex Săvescu

Juniori B1: Rezultatele ultimei etape a turului

Juniori B1 – Etapa a 13-a

CS Gura Humorului – Moldova Drăgușeni 0-2

Dorna Vatra Dornei – Bucovina II Rădăuți 2-2

Bradul Putna – Șomuz Fălticeni 0-4

Viitorul Verești – Viitorul Liteni 1-4

Progresul Frătăuții Vechi – Recolta Fântânele 9-1

Știința Vicovu de Sus – Victoria Vatra Moldoviței 3-0

Șomuzul Preutești – Rapid CFR II Siret 0-1

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 35p./ 2. Rapid II CFR Siret – 26p./ 3. Progresul Frătăuţii Vechi – 25p./ 4. Ştiinţa Vicovu de Sus – 25p./ 5. Şomuz Fălticeni – 25p./ 6. Viitorul Liteni – 25p./ 7. Recolta Fântânele – 20p./ 8. Şomuzul Preuteşti – 17p./ 9. Viitorul Vereşti – 16p./ 10. Moldova Drăguşeni – 15p./ 11. CS Gura Humorului – 12p./ 12. Bucovina II Rădăuţi – 11p./ 13. Vatra Moldoviţei – 6p./ 14. Bradul Putna – op.  

Juniori B1 – Rezultatele etapei a 12-a

Şomuz Fălticeni – Viitorul Vereşti 2-0

Victoria Vatra Moldoviței – Dorna Vatra Dornei 0-10

Bucovina II Rădăuți – Bradul Putna 13-0

Viitorul Liteni – Progresul Frătăuții Vechi 2-1

Recolta Fântânele – CS Gura Humorului 1-0

Moldova Drăgușeni – Șomuzul Preutești 1-3

Rapid CFR II (Siret) – Știința Vicovu de Sus 0-0

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 34p./ 2. Rapid CFR – 23p/ 3. Progresul Fr. Vechi – 22p./ 4. Ştiinţa Vic. de Sus – 22p./ 5. Şomuz Fălticeni – 22p./ 6. Viitorul Liteni – 21p./ 7. Recolta Fântânele – 20p./ 8. Şomuzul Preuteşti – 17p./ 9. Viitorul Vereşti – 16p./ 10. CS Gura Humorului – 12p./ 11. Moldova Drăguşeni – 12p./ 12. Bucovina II Rădăuţi – 10p./ 13. vatra Moldoviţei – 6p./ 14. Bradul Putna – 0p. 

Liga Juniori B1 |Rezultate etapa a 11-a

Progresul Fr. Vechi – Șomuz Fălticeni 1-1

Șomuzul Preutești – Recolta Fântânele 1-4

CS Gura Humorului – Viitorul Liteni 2-2

Știința Vicovu de Sus – Dorna Vatra Dornei 0-1

Bradul Putna – Victoria Vatra Moldoviței 8-2

Viitorul Verești – Bucovina II Rădăuți 4-2

Rapid CFR II Siret – Moldova Drăgușeni 9-0

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 31p./ 2. Progresul Fr. Vechi – 22p./ 3. Rapid CFR II Siret – 22p./ 4. Știința Vic. de Sus – 21p./ 5. Șomuz Fălticeni – 19p./ 6. Viitorul Liteni – 18p./ 7. Recolta Fântânele 17p./ 8. Viitorul Verești – 16p./ 9. Șomuzul Preutești – 14p./ 10. CS Gura Humorului – 12p./ 11. Moldova Drăgușeni – 12p./ 12. Bucovina II Rădăuți – 7p./ 13. Bradul Putna – 6p./ 14. Vatra Moldoviței – 3p.

Campionatul de Juniori B1 | Etapa a X-a

Rezultatele etapei a X-a: 

Dorna Vatra Dornei – Bradul Putna 4-0

Victoria Vatra Moldoviţei – Viitorul Vereşti 0-10

Bucovina II Rădăuţi – Progresul Frătăuţii Vechi 3-1

Şomuz Fălticeni – CS Gura Humorului 3-2

Viitorul Liteni – Şomuzul Preuteşti 1-1

Recolta Fântânele – Rapid II CFR Siret 0-0

Moldova Drăguşeni – Ştiinţa Vicovu de Sus 1-2

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 28p./ 2. Progresul Fr. Vechi – 21p./ 3. Știința Vicovu de Sus – 21p./ 4. Rapid CFR II Siret – 19p./ 5. Șomuz Fălticeni – 18p./ 6. Viitorul Liteni – 17p./ 7. Șomuzul Preutești – 14p./ 8. Recolta Fântânele – 14p./ 9. Viitorul Verești – 13p./ 10. Moldova Drăgușeni -12p./ 11. CS Gura Humorului – 11p./ 12. Bucovina II Rădăuți – 7p./ 13. Victoria Vatra Moldoviței – 3./ 14. Bradul Putna – 3p.

Liga Juniori B1 | Rezultate etapa a 8-a

liteni-falticeni_jB1 Rezultate etapa a 8-a (11 octombrie 2015)

Şomuz Fălticeni – Rapid CFR II Siret 4-2

Bucovina II Rădăuți – Șomuzul Preutești 0-6

Bradul Putna – Viitorul Verești 0-11

Dorna Vatra Dornei – Progresul Frătăuții Vechi 3-1

Victoria Vatra Moldoviței – CS Gura Humorului 1-12

Viitorul Liteni – Moldova Drăgușeni 10-3

Recolta Fîntînele – Știința Vicovu de Sus 1-0

Clasament: 1. Dorna Vatra Dornei – 22p./ 2. Progresul Fr. Vechi – 18p./ 3. Rapid CFR II – 18p./ 4. Ştiinţa Vic. de Sus – 15p./ 5. Viitorul Liteni – 13p./ 6. Şomuzul Preuteşti – 13p./ 7. Recolta Fântânele – 13p./ 8. Şomuz Fălticeni – 12p./ 9. CS Gura Humorului – 10p./ 10. Viitorul Vereşti – 10p./ 11. Moldova Drăguşeni – 9p./ 12. Bucovina II Rădăuţi – 3p./ 13. Victoria Vatra Moldoviţei – 3p./ 14. Bradul Putna – 3p.

Campionatul Juniori B1| Rezultate etapa a 7-a

Foto: Moldova Drăgușeni - Șomuz Făllticeni
Foto: Moldova Drăgușeni – Șomuz Făllticeni

Etapa a 7-a în Campionatul județean al Juniorilor B1, programată în zilele de 3 – 4 octombrie 2015, s-a închieiat cu următoarele rezultate:

Moldova Drăgușeni – Șomuz Fălticeni 4-5

Știința Vicovu de Sus –Viitorul Verești 1-0

Progresul Frătăuții Vechi – Bradul Putna 16-0

Șomuzul Preutești – Victoria Vatra Moldoviței 6-1

Rapid CFR II Siret – Bucovina II Rădăuți 4-0

Recolta Fântânele – Viitorul Liteni 0-2

CS Gura Humorului – CSM Dorna Vatra Dornei 2-3

Clasament: 1.Dorna Vatra Dornei – 19p./ 2. Progresul Fr. Vechi – 18p./ 3. Rapid CFR II Siret – 18p./ 4. Știința Vicovu de Sus – 15p./ 5. Viitorul Liteni – 12p./ 6. Șomuzul Preutești – 10p./ 7. Moldova Drăgușeni – 9p./ 8. Recolta Fântânele – 9p./ 9. Șomuz Fălticeni – 9p./ 10. CS Gura Humorului – 7p./ 11. Viitoru Verești – 7p./ 12. Bucovina II Rădăuți – 3p./ 13. Vatra Moldoviței– 3p./ 14. Bradul Putna – 3p.