Arhive categorie: Juniori A1

Juniori A1: Șomuz Fălticeni – Recolta Fântânele 4-0

Liga 4 Interconti – Etapa a 22-a

19 mai 2018

CS Gura Humorului – Moldova Drăgușeni 2-4

20 mai 2018

Viitorul Liteni – Zimbrul Siret 2-1

Progresul Frătăuții Vechi – Șomuzul Preutești 2-3

FC Pojorâta – Stejarul Cajvana 9-3

Siretul Dolhasca – Victoria Vatra Moldoviței 3-2

Șomuz Fălticeni – Recolta Fântânele 4-0

23 mai 2018

Juniorul Suceava – Foresta 2 Omnia

Clasament: 1. Viitorul Liteni – 56p./ 2. Foresta II Omnia – 47p./ 3. Juniorul Suceava – 42p./ 4. CS Gura Humorului – 41p./ 5. Șomuzul Preutești – 34p./ 6. Progresul Frătăuții Vechi – 32p. / 7. FC Pojorâta – 31p./ 8. Șomuz Fălticeni – 30p./ 9. Victoria Vatra Moldoviței – 29p./ 10. Stejarul Cajvana – 29p./ 11. Zimbrul Siret – 23p./ 12. Siretul Dolhasca – 17p. / 13. Recolta Fântânele – 16p./ 14. Moldova Drăgușeni – 6p.

Șomuz Fălticeni – Recolta Fântânele 4-0

Marcatori: Costaș (2), Pîslariu, Pandelea.

Șomuz: Bălăneasa, Croitoru, Diaconu, Artenie, Pintilei, Lupescu, Mihai A., Mihai C., Simion, Pîslariu, Costaș. Au mai intrat: Manolache, Agafiței, Pandelea, Rusu, Murărița. Antrenori: Cristian Rusu și Eduard Lichtenstein.

Juniori A1: Rezultatele etapei a 20-a

J/3.05 / Șomuz Fălticeni – Siretul Dolhasca 0-1
S/5.05 / CS Gura Humorului – Stejarul Cajvana 2-2
D/6.05 / Juniorul Suceava – Moldova Drăgușeni 7-1
Zimbrul Siret – Foresta II Omnia 0-2
Viitorul Liteni – Șomuzul Preutești 3-3
Progresul Frătăuții Vechi – Recolta Fântânele 2-4
FC Pojorâta – Victoria Vatra Moldoviței 2-2

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 CSO VIITORUL LITENI 50 20 16 2 2 93 28 65
2 ACS FORESTA II OMNIA SUCEAVA 44 20 14 2 4 58 15 43
3 CS GURA HUMORULUI 41 20 13 2 5 71 39 32
4 ACS JUNIORUL SUCEAVA 39 20 11 6 3 53 30 23
5 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI 29 20 10 2 8 63 45 18
6 AS STEJARUL CAJVANA 29 20 8 5 7 57 42 15
7 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI 28 20 8 4 8 57 50 7
8 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 28 20 8 4 8 51 47 4
9 FC POJORÂTA 27 20 8 3 9 64 60 4
10 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 26 20 8 2 10 36 48 -12
11 CS ZIMBRU SIRET 23 20 7 2 11 40 55 -15
12 AS RECOLTA FÂNTÂNELE 15 20 6 0 14 57 82 -25
13 CSO SIRETUL DOLHASCA 14 20 4 2 14 38 86 -48
14 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI 3 20 1 0 19 23 134 -111

Juniori A1: Rezultatele etapei a 18-a (22 aprilie)

Rezultatele etapei a 18-a:
Foresta II Omnia – Moldova Drăgușeni 10-0
Zimbrul Siret – Șomuzul Preutești 0-1
Juniorul Suceava – Stejarul Cajvana 2-1
Viitorul Liteni – Recolta Fântânele 13-2
CS Gura Humorului – Victoria Vatra Moldoviței 2-0
Progresul Frătăuții Vechi – Siretul Dolhasca 4-2
FC Pojorâta – Șomuz Fălticeni 5-3

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 CSO VIITORUL LITENI 48 18 16 0 2 86 21 65
2 CS GURA HUMORULUI 40 18 13 1 4 65 27 38
3 ACS FORESTA II OMNIA SUCEAVA 38 18 12 2 4 55 15 40
4 ACS JUNIORUL SUCEAVA 36 18 10 6 2 46 27 19
5 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI 28 18 10 1 7 59 39 20
6 AS STEJARUL CAJVANA 27 18 8 3 7 51 36 15
7 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI 26 18 8 2 8 53 46 7
8 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 26 18 8 2 8 36 46 -10
9 FC POJORÂTA 25 18 8 1 9 59 55 4
10 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 24 18 7 3 8 46 44 2
11 CS ZIMBRU SIRET 20 18 6 2 10 34 49 -15
12 CSO SIRETUL DOLHASCA 10 18 3 1 14 34 83 -49
13 AS RECOLTA FÂNTÂNELE 9 18 4 0 14 43 76 -33
14 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI 3 18 1 0 17 18 121 -103

 

Juniori A1: Șomuz Fălticeni – Progresul Frătăuții Vechi 3-0

Juniori A1: Șomuz Fălticeni – Progresul Frătăuții Vechi 3-0

Au marcat: Lupescu, Scutaru, Florescu (gol din poartă în poartă)

Florescu – Pintilei, Arteni, Diaconu, Gagiu, Cotaș, Lupecu, Mihai A., Mihai C., Scutaru, Croitoru /  Bălăneasa, Anton, Simion, Rusu, Florea.

Antrenor: Lichtentein Eduard.

 

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 CSO VIITORUL LITENI 45 17 15 0 2 73 19 54
2 CS GURA HUMORULUI 37 17 12 1 4 63 27 36
3 ACS FORESTA II OMNIA SUCEAVA 35 17 11 2 4 45 15 30
4 ACS JUNIORUL SUCEAVA 33 17 9 6 2 44 26 18
5 AS STEJARUL CAJVANA 27 17 8 3 6 50 34 16
6 AS VICTORIA VATRA MOLDOVIȚEI 26 17 8 2 7 53 44 9
7 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 26 17 8 2 7 33 41 -8
8 AS PROGRESUL FRĂTĂUȚII VECHI 25 17 9 1 7 55 37 18
9 FC POJORÂTA 22 17 7 1 9 54 52 2
10 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 21 17 6 3 8 45 44 1
11 CS ZIMBRU SIRET 20 17 6 2 9 34 48 -14
12 CSO SIRETUL DOLHASCA 10 17 3 1 13 32 79 -47
13 AS RECOLTA FÂNTÂNELE 9 17 4 0 13 41 63 -22
14 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI 3 17 1 0 16 18 111 -93

Juniori A1: Șomuz Fălticeni – Viitorul Liteni 0-2

Rezultatele etapei a 15-a

Vineri, 6 aprilie

Șomuz Fălticeni – Viitorul Liteni 0-2

Sâmbătă, 7 aprilie

Siretul Dolhasca – Juniorul Suceava 0-5

FC Pojorâta – CS Gura Humorului 5-4

Marți, 10 aprilie 

Stejarul Cajvana – Șomuzul Preutești 6-2

Recolta Fântânele – Moldova Drăgușeni 6-0

Victoria Vatra Moldoviței – Zimbrul Siret 4-3

Progresul Frătăuții Vechi – Foresta II Omnia Suceava 0-1

 

Clasament: 1. Viitorul Liteni – 39p. / 2. Foresta II Omnia – 32p. / 3. CS Gura Humorului – 31p. / 4. Juniorul Suceava – 27p. / 5. Victoria Vatra Moldoviței – 26p. / 6. Stejarul Cajvana – 24p./ 7. Șomuz Fălticeni – 23p. / 8. Progresul Frătăuții Vechi – 22p. / 9. FC Pojorâta – 19p./ 10. Șomuzul Preutești – 18p./ 11. Zimbrul Siret – 17p. / 12. Siretul Dolhasca – 10p. / 13. Recolta Fântânele – 9p. / 14. Moldova Drăgușeni – 0p.

Juniori A1: Juniorul Suceava – Șomuz Fălticeni 0-1

Rezultatele etapei a 14-a:

Foresta II Suceava – Stejarul Cajvana 3-0
Șomuzul Preutești – Recolta Fântânele 5-3
Moldova Drăgușeni – Victoria Vatra Moldoviței 2-7
Zimbrul Siret – Siretul Dolhasca 2-1
Juniorul Suceava – Șomuz Fălticeni 0-1
Viitorul Liteni – FC Pojorâta 5-3
CS Gura Humorului – Progresul Frătăuții Vechi 4-0

Juniorul Suceava – Șomuz Fălticeni 0-1 (0-1)

Marcator: Marian Anton (30)

Șomuz: Florescu Alex – Pintilei Andrei, Artenie Claudiu, Diaconu Aurel, Croitoru Paul, Mihai Cristi, Lupescu David, Mihai Alexandru, Costaș Petrișor, Scutaru Șerban, Florea Ștefan. Rezerve: Bălăneasa Ștefanos, Anton Marian, Simion Ștef, Leuca Marius, Rusu Adrian.

Antrenor: Eduard Lichtenstein

Clasament: 1. Viitorul Liteni -36p./ 2. CS Gura Humorului – 31p./ 3. Foresta II Suceava – 29p./ 4. Juniorul Suceava – 24p./ 5. Victoria Vatra Moldoviței – 23p./ 6. Șomuz Fălticeni – 23p./ 7. Progresul Frătăuții Vechi – 22p./ 8. Stejarul Cajvana – 21p./ 9. Șomuzul Preutești – 18p./ 10. Zimbrul Siret – 17p./ 11. FC Pojorâta – 16p./ 12. Siretul Dolhasca – 10p./ 13. Recolta Fântânele – 6p./ 14. Moldova Drăgușeni – 0p.

Juniori A1| Remiză între Preutești și Fălticeni

Șomuzul Preutești – Șomuz Fălticeni 2-2 (2-1)

Au marcat pentru Fălticeni: Costaș, Scutaru (pen.)

Șomuz Fălticeni: Florescu – Scutăreanu, Arteni, Pintilei, Mihai Al., Marian, Lupescu (Florea), Mihai I., Simion, Scutaru, Costaș.

Rezerve: Ștefanos, Murărița, Diaconu, Simion Ș.

Antrenor: Geo Stanca

Rezultatele etapei a 11-a (5 noiembrie 2017)

Șomuzul Preutești – Șomuz Fălticeni 2-2

Foresta II Suceava – Viitorul Liteni 2-0

Juniorul Suceava – CS Gura Humorului 0-1

Zimbrul Siret – Progresul Frătăuții Vechi 3-1

Moldova Drăgușeni – FC Pojorâta 0-2

Stejarul Cajvana – Siretul Dolhasca 4-2

Recolta Fântânele – Victoria Vatra Moldoviței 4-7

Clasament: 1. Viitorul Liteni – 27p./ 2. CS Gura Humorului – 25p./ 3. Foresta II Omnia – 23p./ 4. Juniorul Suceava – 22p./ 5. Progresul Frătăuții Vechi – 21p./ 6. Victoria Vatra Moldoviței – 18p./ 7. Stejarul Cajvana – 17p./ 8. Șomuz Fălticeni – 16p./ 9. Șomuzul Preutești – 14p./ 10. Zimbru Siret – 13p./ 11. FC Pojorâta – 12p./ 12. Recolta Fântânele – 9p./ 13. Siretul Dolhasca – 4p./ 14. Moldova Drăgușeni – 0p.

Juniorii de la Șomuz Fălticeni au obținut a 5-a victorie

Rezultatele etapei a 10-a:
Viitorul Liteni – Juniorul Suceava 1-2
CS Gura Humorului – ZimbruSiret 5-2
Progresul Frătăuții Vechi – Moldova Drăgușeni 9-3
FC Pojorâta – Șomuzul Preutești 2-1
Șomuz Fălticeni – Stejarul Cajvana 1-0
Siretul Dolhasca – Recolta Fântânele 4-3
Victoria Vatra Moldoviței – Foresta II Suceava 2-0

Șomuz Fălticeni – Stejarul Cajvana 1-0

A marcat: David Lupescu

Șomuz: Florescu – Scutăreanu, Pintilei, Arteni, Mihai Al.  – Pandelea , Mihai I., Lupescu, Florea – Costaș, Marian. Rezerve : Ștefanos, Diaconu, Murărița. Antrenor: Geo Stanca.

Clasament: 1. Viitorul Liteni – 27p./ 2. CS Gura Humorului – 22p./ 3. Juniorul Suceava – 22p./ 4. Progresul Frătăuții Vechi – 21p./ 5. Foresta II Omnia – 20p./ 6. Victoria Vatra Moldoviței – 15p./ 7. Șomuz Fălticeni – 15p./ 8. Stejarul Cajvana – 14p./ 9. Șomuzul Preutești – 13p./ 10. Zimbru Siret – 10p./ 11. FC Pojorâta – 9p./ 12. Recolta Fântânele – 9p./ 13. Siretul Dolhasca – 4p./ 14. Moldova Drăgușeni – 0p.

Juniori A1: Recolta Fântânele – Șomuz Fălticeni 0-4

Echipa pregătită de Geo Stanca a obținut a treia victorie în campionat, în deplasarea de la Fântânele. După startul mai puțin fericit de campionat, cele 12 puncte acumulate ajută echipa să urce în clasament.

Recolta Fântânele – Șomuz Fălticeni 0-4

Marcatori: Costaș, Scutaru, Lupescu, Diaconu.

Șomuz: Florescu – Mihai A. , Pintilei, Arteni, Murărița – Florea (70 Diaconu), Mihai I., Lupescu, Marian – Scutaru, Costaș,

Rezerve neutilizate: Ștefanos (portar).

Rezultatele etapei a 9-a: 

Foresta II Suceava – Juniorul Suceava 1-1
Zimbrul Siret – Viitorul Liteni 1-2
Moldova Draguseni – CS Gura Humorului 2-8
Somuzul Preutesti – Progresul Fratautii Vechi 0-2
Stejarul Cajvana – FC Pojorata 6-2
Recolta Fantanele – Somuz Falticeni 0-4
Victoria Vatra Moldovitei – Siretul Dolhasca 6-0

 

Juniori A1: Șomuz Fălticeni – Victoria Vatra Moldoviței 9-2

Șomuz Fălticeni – Victoria Vatra Moldoviței 9-2

Au marcat pentru Șomuz: Simion (4g) , Scutaru (2g) , Costas, Mihai Al., Lupescu

Șomuz: Florescu – Mihai Al. , Pintilei , Arteni, Scutăreanu, Mihai Ilie (C.), Lupescu, Diaconu, Simion, Scutaru, Florea. Au mai jucat: Bălăneasa , Pandelea, Costaș. Antrenor: Geo Stanca.

Rezultatele etapei a 8-a (15 octombrie 2017):
Juniorul Suceava – Zimbru Siret 3-2
Viitorul Liteni – Moldova Drăgușeni 13-2
CS Gura Humorului – Șomuzul Preutești 6-0
Progresul Frătăuții Vechi – Stejarul Cajvana 3-4
FC Pojorâta – Recolta Fântânele 3-1
Șomuz Fălticeni – Victoria Vatra Moldoviței 9-2
Siretul Dolhasca – Foresta II Suceava 1-7

Clasament: 1. Viitorul Liteni – 24p./ 2. Foresta II Omnia – 19p./ 3. Juniorul Suceava – 18p./ 4. CS Gura Humorului – 16p./ 5. Progresul Frătăuții Vechi – 15p./ 6. Șomuzul Preutești – 13p./ 7. Zimbru Siret – 13p./ 8. Stejarul Cajvana – 11p./ 9. Victoria Vatra Moldoviței – 9p./ 10. Recolta Fântânele – 9p./ 11. Șomuz Fălticeni – 9p./ 12. FC Pojorâta – 6p./ 13. Siretul Dolhasca – 1p./ 14. Moldova Drăgușeni – op.