Liga 5: Șomuz II Baia încheie sezonul de toamnă pe podium

Liga a 5-a – Seria I / Etapa a 10-a/ 11 noiembrie 2018

Unirea Horodnic de Sus – Voința Zvoriștea 5-5

Releul Mihoveni Șcheia – Academica Gălănești 3-1

Locomotiva Dornești – Steaua Dumbrăveni 1-6

Viitorul Adâncata – Bucovina Frătăuții Noi 2-1

Viitorul Negostina – Sporting Voința Bunești 2-0

Polul Nord Brodina – Concordia Grămești 3-5

Clasament Seria I:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 Voința Zvoriștea 25 10 8 1 1 45 25 20
2 Viitorul Negostina 24 10 8 0 2 32 11 21
3 Unirea Horodnic de Sus 23 10 7 2 1 41 22 19
4 Releul Mihoveni Șcheia 22 10 7 1 2 31 21 10
5 Concordia Grămești 21 10 7 0 3 37 14 23
6 Steaua Dumbrăveni 16 10 5 1 4 26 26 0
7 Sporting Voința Bunești 13 10 4 1 5 23 27 -4
8 Viitorul Adâncata 10 10 3 1 6 23 27 -4
9 Bucovina Frătăuții Noi 8 10 2 2 6 19 33 -14
10 Academica Gălănești 7 10 2 1 7 27 36 -9
11 Polul Nord Brodina 6 10 2 0 8 18 33 -15
12 Locomotiva Dornești 0 10 0 0 10 5 52 -47

Liga a 5-a – Seria a II-a / Etapa a 9-a/ 11 noiembrie 2018

Viitorul Stroești  – a stat

Avântul Frasin – Bistrița Brosteni 1-3

Viitorul Valea Suhei – Balada Ciprian Porumbescu 2-6

Forestierul Frumosu – Minerul Iacobeni  2-0

Șomuz II Fălticeni (Baia) – Bradul Vama 5-0

Au marcat: Nechitoaia Bogdan (2 goluri), Bucovineanu Daniel, Spinare Cristian, Podogorețchi Vadim.

Arbitri: A: Avadanei Ionuț – Suceava, A1: Ilaș Vasile – Suceava, A2: Vasiliu Andra – Preutești. Observator: Filipciuc Ioan – Suceava

Șomuz: Vamesu A. – Cazacu A., Ursache O., Bucovinean D., Harbuz R., Nechitoaia C., Nechitoaia B., Spinare C., Scutariu A., Podogorodețchi V., Stanca G.

Rezerve: Amariei B, Pupăză M., Zegleanu F., Rusu C.

Antrenor: Zegleanu Florin, Delegat: Lichtenstein Eduard.

 

Clasament Seria a II-a:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 Forestierul Frumosu 19 8 6 1 1 24 12 12
2 Șomuz II Fălticeni (Baia) 16 8 5 1 2 24 13 11
3 Bradul Vama 15 8 5 0 3 23 12 11
4 Viitorul Stroești 14 8 4 2 2 24 19 5
5 Minerul Iacobeni 13 8 4 1 3 23 15 8
6 Balada Ciprian Porumbescu 11 8 3 2 3 20 17 3
7 Bistrița Brosteni 11 8 3 2 3 17 17 0
8 Viitorul Valea Suhei 3 8 1 0 7 15 30 -15
9 Avântul Frasin 1 8 0 1 7 8 43 -35

Liga 4: Șomuzul Preutești realizează scorul etapei. Liteniul pierde prima poziție

Etapa a 11-a / 11 noiembrie 2018

LPS Suceava – Sporting Poieni Solca 4-1

Șomuzul Preutești  – Vânătorul Dorna Candrenilor 7-1

Zimbru Siret  – FC Pojorâta 2-1

Victoria Vatra Moldoviței – Siretul Dolhasca 3-1

Moldova Drăgușeni  – Viitorul Verești 4-6

Stejarul Cajvana – Recolta Fântânele 4-3

Viitorul Liteni  –  Juniorul Suceava 3-3

Progresul Frătăuții Vechi  – Amatorii Rarău 6-1

Clasament: 1. Progresul Frătăuții Vechi – 24p./ 2. Viitorul Liteni – 23p./ 3. FC Pojorâta – 20p./ 4. Șomuzul Preutești – 20p./ 5. Siretul Dolhasca – 19./ 6. Victoria Vatra Moldoviței – 19p./ 7. LPS Suceava – 19p./ 8. Viitorul Verești – 19p./ 9. Juniorul Suceava – 17p./ 10. Moldova Drăgușeni – 16p./ 11. Stejarul Cajvana – 11p./ 12. Recolta Fântânele – 11p./ 13. Amatorii Rarău – 10p./ 14. Vânătorul Dorna Candrenilor – 9p./ 15. Zimbru Siret – 7p./ 16. Sporting Poieni Solca – 1p.   

Liga 3: Colegiul „Nicu Gane” întâlnește acasă Zimbrul Tulcea în ultimul meci al turului

Duminică, 11 noiembrie 2018, sunt programate partidele ultimei etape a turului.

Liderul campionatului, în Seria a II-a, CN Nicu Gane Fălticeni, primește vizita echipei Zimbrul Tulcea.

Meciul se va disputa de la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”.

Nov 10, 2018 14:00 Universitatea 2 Galati   – CSM Paşcani Info
Nov 11, 2018 11:00 CN Nicu Gane   – Zimbrul Tulcea Info
Nov 11, 2018 13:00 FC Onești   – ACS Activ Slobozia Info
Clasament:
Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 CN Nicu Gane 4 4 0 0 31-2 29 12
2 CSM Paşcani 4 3 0 1 9-4 5 9
3 Universitatea 2 Galati 4 2 1 1 21-12 9 7
4 Zimbrul Tulcea 4 1 1 2 15-16 -1 4
5 ACS Activ Slobozia 4 1 0 3 13-24 -11 3
6 FC Onești 4 0 0 4 1-32 -31 0

U13: Programul etapei a 8-a

ETAPA A 8-A / 10.11.2018 ORA 13:00

CN NICU GANE FALTICENI – ACS JUNIORUL SUCEAVA

TEREN: TINERETULUI (DATA 11.11, ORA 15:00)

ARBITRI:

A: PISTA ANDREI – SUCEAVA

A: BLANARIU ALEXANDRU – FALTICENI

 

CS GURA HUMORULUI –  ACS FORESTA FALTICENI 2016  

TEREN: GURA HUMORULUI

ARBITRI:

A: PRODAN DORIN – GURA HUMORULUI

A: PRODAN ADRIAN – GURA HUMORULUI

 

ACS JUNIOR CIMPULUNG MOLDOVENESC – ACS FORESTA MOLDOVITA 1947 

TEREN: CIMPULUNG MOLDOVENESC (DATA 14.11, ORA 16:00)

ARBITRI:

A: OSTAFICIUC ADRIAN – STROESTI (SUCEAVA)

A: GRIGORIU PETRICA – GURA HUMORULUI

 

CS ZIMBRU SIRET –  CSM BUCOVINA RADAUTI

TEREN: SIRET

ARBITRI:

A: POPOVICI SEBASTIAN – SIRET

A: STIUBIANU VLAD – SIRET

 

CSM DORNA VATRA DORNEI  – ACS SOMUZ FALTICENI

TEREN: VATRA DORNEI (ORA 11:00)

ARBITRI:

A: BUJOREAN ILIE – SUCEAVA

A: LUNGU COSMIN – SUCEAVA

 

LPS SUCEAVA –  ACS FORESTA SUCEAVA

TEREN: CAMPUS LPS

ARBITRI:

A:  CORDUNEANU ANDREI – FALTICENI

A: PISTA ANDREI – SUCEAVA

 

CLASAMENT:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 LPS SUCEAVA 21 7 7 0 0 45 2 43
2 ACS JUNIORUL SUCEAVA 18 7 6 0 1 31 10 21
3 CSM DORNA VATRA DORNEI 15 7 5 0 2 34 12 22
4 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 15 7 5 0 2 25 14 11
5 CS GURA HUMORULUI 15 7 5 0 2 22 17 5
6 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 13 7 4 1 2 33 11 22
7 CS ZIMBRU SIRET 7 7 2 1 4 18 28 -10
8 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 6 7 2 0 5 23 27 -4
9 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 6 7 2 0 5 11 21 -10
10 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 5 7 1 2 4 8 18 -10
11 ACS FORESTA SUCEAVA 3 7 1 0 6 4 36 -32
12 CN NICU GANE FĂLTICENI 0 7 0 0 7 4 62 -58

U15: Programul etapei a 3-a în Seria I

ETAPA A 3-A/ 10.11.2018 ORA 11:00

ACS SOMUZ FALTICENI –  CSO VIITORUL LITENI

TEREN: FALTICENI (DATA 11.11, ORA 13:00)

ARBITRI:

A: BLANARIU ALEX – FALTICENI

A1: PISTA ANDREI – SUCEAVA

A2: CORDUNEANU ANDREI – BOROAIA (FALTICENI)

 

CSO SIRETUL DOLHASCA  –  ACS SOMUZUL PREUTESTI

TEREN: DOLHASCA

ARBITRI:

A: PLANTOS GEORGE – FALTICENI

A1: CIURSA ALEX – DOLHASCA (FALTICENI)

A2: CHELARU I.A.S. – FALTICENI

 

ACS RECOLTA FINTINELE – AS MOLDOVA DRAGUSENI

TEREN: FINTINELE

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP (FALTICENI)

A1: CIOBANU BIANCA – PETIA (FALTICENI)

A2: IFTODE DAVID – FALTICENI

CLASAMENT SERIA I

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 ACS ȘOMUZUL PREUTEȘTI 6 2 2 0 0 11 1 10
2 CSO SIRETUL DOLHASCA 4 2 1 1 0 6 5 1
3 CSO VIITORUL LITENI 3 2 1 0 1 7 7 0
4 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 3 2 1 0 1 4 7 -3
5 ACS RECOLTA FINTINELE 1 2 0 1 1 4 8 -4
6 AS MOLDOVA DRĂGUȘENI 0 2 0 0 2 4 8 -4

Șomuz Fălticeni joacă sâmbătă pe terenul Gloriei Buzău

Un joc în care fălticenenii nu au nimic de pierdut, dată fiind valoare adversarului.

Lider de conjunctură, în clasamentul care nu ia în calcul rezultatele celor de la CSM Roman (echipă retrasă din campionat), buzoienii nu concep să piardă cu Fălticeniul.

Gloria așteaptă ajutor și de la concitadina Metalul, care va juca, la aceeași oră, pe terenul Oțelului Galați.

Știrea integrală în Cronica de Fălticeni

Șomuzul Preutești și Moldova Drăgușeni eliminate din Cupa României, în Turul 3

Miercuri și joi, 7-8 noiembrie 2018, s-au disputat partidele din Turul al 3-lea al Cupei României, faza județeană.

Cinci partide au avut nevoie de lovituri de departajare pentru stabilirea echipei care se califică mai departe.

Între surprizele acestei etape se regășește și eliminarea echipei Șomuzul Preutești, după lovituri de departajare, o echipă obișnuită să joace finala acestei competiții, pe care a și câștigat-o.

Tot după lovituri de departajare a ieșit din competiție și Moldova Drăgușeni.

În schimb, Siretul Dolhasca merge mai departe după ce Steaua Dumbrăveni a declarat forfait, iar deținătoarea trofeului, Viitorul Liteni, a eliminat Juniorul Suceava.

Asociația Județeană de Fotbal va organiza în acest an și meciurile din Turul 4, programat pe data de 21 noiembrie.

Rezultatele Turului 3:

AS POLUL NORD BRODINA 1 – 1 AS VIITORUL NEGOSTINA (07.11.2018, ora 15:00) (6-5 după lovituri de departajare)

AS VICTORIA VATRA MOLDOVITEI 3 – 1 AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI (07.11.2018, ORA 15:00)

ACS JUNIORUL SUCEAVA 0 – 3 CSO VIITORUL LITENI (O7.11.2018, ORA 15:00)

AS STEAUA DUMBRAVENI 0 – 3 ACS SIRETUL DOLHASCA (07.11.2018, ora 15:00) (nu s-a disputat)

08.11.2018

ACS RELEUL MIHOVENI SCHEIA  1 – 1 FC POJORATA (08.11.2018, ORA 15:00)  (2-5 după lovituri de departajare)

ACS RECOLTA FANTANELE 2  – 2 AS MOLDOVA DRAGUSENI (08.11.2018, ORA 15:00)  (5-2 după lovituri de departajare)

AS BRADUL VAMA 1 – 1   AS VANATORUL D. CANDRENI (08.11.2018, ORA 15:00)  (3-4 după lovituri de departajare)

CS SOMUZUL PREUTESTI 0 – 0 CS ZIMBRU SIRET (08.11.2018, ora 15:00) (3-4 după lovituri de departajare)

Futsal U19: Fălticenenii surclasați pe teren propriu de CSM Vaslui

S-au încheiat partidele etapei a 4-a în prima serie a Campionatului Național de Futsal rezervat echipelor de tineret Under 19.

Reprezentanta Fălticeniului, CN Nicu Gane, a întâlnit pe teren propriu liderul CSM Vaslui.

Băieții pregătiți de profesorul Marcel Irimie au suferit o înfrângere drastică.  Fălticenenii au deschis scorul în chiar primul minut, dar treptat Vasluiul a pus stăpânire pe joc și a surclasat echipa gazdă cu 4-16.

CN Nicu Gane Fălticeni – CSM Vaslui 4-16

CN Nicu Gane: Blanariu, Cozma, Dascălu, Gagiu, Pintilei Andrei, Pintilei Petrică, Cristea, Simion Ștefan, Simion Flavius, Nistor.

Golurile Fălticeniului au fost marcate de: Gagiu, Simion Ștefan, Simion Flavius ș Dascălu.

“După un asemenea scor nu sunt multe de declarat. Am fost depășiți total, de un adversar mult mai bine pregătit și organizat, din toate punctele de vedere. Din păcate nu am reușim să contăm în joc. Sper să reușim să strângem rândurile, în următoarele runde, și să facem uitată rușinea din această seară”, ne-a declarat antrenorul Marcel Irimie.

În ultimele două etape ale turului, CN Nicu Gane mai are de jucat cu Bukovina Vicov, în deplasare (10 noiembrie) și acasă, cu Sănătatea Darabani (18 noiembrie).

Rezultatele etapei a 3-a

Nov 4, 2018 15:00 Bukovina Vicov 2 – 4 Sporting Dărăbani
Nov 5, 2018 18:45 CN Nicu Gane Fălticeni 4 – 16 CSM Vaslui
Nov 6, 2018 18:00 Futsal Ceahlaul Piatra Neamt 5 – 3 Futsal Poli Iasi

 

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1. CSM Vaslui 3 3 0 0 30-11 19 9
2. Sporting Dărăbani 3 2 0 1 12-13 -1 6
3. Bukovina Vicov 3 1 0 2 16-13 3 3
4. Futsal Ceahlaul Piatra Neamt 3 1 0 2 9-12 -3 3
5. Futsal Poli Iasi 3 1 0 2 16-22 -6 3
6. CN Nicu Gane Fălticeni 3 1 0 2 15-27 -12 3