Liga 4: Rezultatele etapei a 6-a

Liga a 4-a Interconti

Etapa a 6-a / 7 octombrie 2018

Sporting Poieni Solca – Stejarul Cajvana 3-4

Viitorul Liteni – Moldova Drăgușeni 4-1

Progresul Frătăuții Vechi – Victoria Vatra Moldoviței 1-1

Amatorii Rarău – Zimbru Siret 5-0

Juniorul Suceava – Șomuzul Preutești 1-2

Recolta Fântânele – LPS Suceava 1-5

Viitorul Verești – Vânătorul Dorna Candrenilor 3-1

Siretul Dolhasca – FC Pojorâta 3-2

Clasament: 1. Șomuzul Preutești – 14p./ 2. Siretul Dolhasca – 12p./ 3. Progresul Frătăuții Vechi – 11p./ 4. FC Pojorâta – 10p./ 5. Amatorii Rarău – 10p./ 6. Victoria Vatra Moldoviței – 10p./ 7. Viitorul Liteni – 9p./ 8. LPS Suceava – 9p./ 9. Moldova Drăgușeni – 9p./ 10. Viitorul Verești – 9p./ 11. Recolta Fântânele – 7p./ 12. Juniorul Suceava – 6p./ 13. Stejarul Cajvana – 5p./ 14. Zimbru Siret – 4p./ 15. Vânătorul Dorna Candrenilor – 3p./ 16. Sporting Poieni Solca – 1p.

Campionatul de juniori Under 15 – Faza turneelor zonale

Asociația Județeană de Fotbal organizează Campionatul de juniori Under 15, destinat jucătorilor născuți după 1 ianuarie 2004, după un nou format.

În etapele judetene organizate de AJF-uri participă obligatoriu echipele de juniori apartinând cluburilor din liga I, a II-a, a III-a, liga a IV-a; Cluburile cu activitate exclusivă de juniori, cluburile aparținând M.E.C. și pe baza de înscriere și alte cluburi și asociații din județe, afiliate la F.R.F. sau A.J.F.

La nivelul AJF Suceava s-au înscris în competiție un număr de 21 de echipe.

Au fost organizate 3 turnee zonale: Turneul 1, la Fălticeni (30 septembrie) și Dolhasca (6 octombrie); Turneul 2, la Suceava (29 septembrie) și Rădăuți, Turneul 3, la Câmpulung Moldovenesc (7 octombrie) și Vatra Dornei (29 septembrie).

Câștigătoarele celor 3 turnee vor juca ulterior într-un campionat al elitelor Under 15.

acs_somuz_falticeni_under15.JPG

Rezultatele primului turneu, organizat la Fălticeni și Dolhasca.

Fălticeni

Juniorul Suceava – Recolta Fintinele 13-0

Moldova Draguseni – Somuz Falticeni 0-7

Recolta Fintinele – Somuz Falticeni 0-6

Juniorul Suceava – Moldova Draguseni 15-0

Moldova Draguseni – Recolta Fintinele 2-2

Somuz Falticeni – Juniorul Suceava 0-7

Dolhasca

Siretul Dolhasca – Șomuzul Preutesti 2 – 6
Șomuzul Preutesti – Viitorul Liteni 6 – 2
Viitorul Liteni – Siretul Dolhasca 1 – 4

Câștigătoarea turneului se va stabili după jocul dintre Juniorul Suceava și Șomuzul Preutești, pe data de 13 octombrie. Meciul decisiv se va disputa la Suceava.

Under 13 – Programul etapei a 3-a

Etapa a 3-a, 5-6 octombrie 2018

În curs de actualizare…

CS ZIMBRU SIRET – CN NICU GANE FALTICENI

TEREN: SIRET ( 05.10 , ORA 13:00 )

ARBITRI:

A: POPOVICI SEBASTIAN – SIRET

A:STIUBIANU VLAD- SIRET

 

 

CSM DORNA VATRA DORNEI – ACS JUNIOR CIMPULUNG

TEREN: VATRA DORNEI ( 05.10, ORA 17:00 )

ARBITRI:

A: COJOCARU DORU – GURA HUMORULUI

A: VIERU BOGDAN – GURA HUMORULUI

 

LPS SUCEAVA – CS GURA HUMORULUI

TEREN: LPS ( ORA 10:30)

ARBITRI:

A: LUNGU COSMIN – SUCEAVA

A: MOSTOFLEI ALEXANDRU – COSTINA ( RADAUTI)

 

ACS FORESTA SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA

TEREN: LITENI ( ORA 09:00)

ARBITRI:

A: NEAMTU CONSTANTIN – LITENI

A: CIURSA ALEXANDRU – DOLHASCA

 

ACS SOMUZ FALTICENI – ACS FORESTA FALTICENI 2016

TEREN: TINERETULUI ( 05.10, ORA 11:00 )

ARBITRI:

A: PLANTOS GEORGE – FALTICENI

A: CIOBANU IOANA BIANCA – FALTICENI

 

CSM BUCOVINA RADAUTI – ACS FORESTA MOLDOVITA 1947

TEREN:  RADAUTI 2 ( ORA 11:00 )

ARBITRI:

A: SAVU ADRIAN – BILCA

A:TCACIUC IONUT – DANILA ( SV )

Under 11 – Programul etapei a 3-a

Etapa a 3-a, 6 octombrie 2018

ACS FORESTA FALTICENI – AS STEJARUL CAJVANA

TEREN: NADA FLORILOR ( ORA 11:00 )

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP ( FALTICENI )

A: COVA INGRID – BUNESTI ( FALTICENI )

 

ACS FORESTA SUCEAVA – LPS SUCEAVA

TEREN: ITCANI ( ORA 09:30)

ARBITRI:

A: GROSARIU ANDREI – SUCEAVA

A: MONORANU GABRIEL – SUCEAVA

 

CSM BUCOVINA RADAUTI – ACS JUNIOR CIMPULUNG

TEREN: HORODNIC DE SUS ( ORA 15:00 )

ARBITRI:

A: SAVU ADRIAN – BILCA

A: TCACIUC IONUT – DANILA ( SV)

 

 ACS LUCEAFARUL BUCOVINA SUCEAVA – ACS JUNIORUL SUCEAVA

TEREN: BALON USV ( ORA 15:00 )

ARBITRI:

A: MOSTOFLEI ALEXANDRU – COSTINA ( RADAUTI)

A: LUNGU COSMIN – SUCEAVA

Under 11 – Rezultatele etapei a 2-a

Etapa a 2-a, 29 septembrie 2018

AS STEJARUL CAJVANA 2 – 12 ACS LUCEAFARUL BUCOVINA SUCEAVA

ACS JUNIORUL SUCEAVA 8 – 0 CSM BUCOVINA RADAUTI

ACS JUNIOR CIMPULUNG 2 – 8 ACS FORESTA SUCEAVA

LPS SUCEAVA 7 – 1 ACS FORESTA FALTICENI 2016

Clasament:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 ACS JUNIORUL SUCEAVA 6 2 2 0 0 20 2 18
2 LPS SUCEAVA 6 2 2 0 0 18 3 15
3 ACS LUCEAFĂRUL BUCOVINA SUCEAVA 3 2 1 0 1 14 5 9
4 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 3 2 1 0 1 6 8 -2
5 ACS FORESTA SUCEAVA 3 2 1 0 1 10 14 -4
6 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 3 2 1 0 1 3 10 -7
7 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 0 2 0 0 2 3 13 -10
8 AS STEJARUL CAJVANA 0 2 0 0 2 4 23 -19

 

Under 13 – Rezultatele etapei a 2-a

Etapa a 2-a: 29 septembrie 2018

CN NICU GANE FALTICENI 0 – 15  CSM BUCOVINA RADAUTI

TEREN: TINERETULUI ( ORA 14:00)

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP ( FALTICENI )

A: IFTODE DAVID – FALTICENI

  

ACS FORESTA MOLDOVITA 1947 1 – 0ACS SOMUZ FALTICENI

TEREN: MOLDOVITA ( ORA 13:00 )

ARBITRI:

A: URSACHI  LORICA – SUCEAVA

A: BUJOREAN ILIE – SUCEAVA

 

ACS FORESTA FALTICENI 2016 7 – 1 ACS FORESTA SUCEAVA

TEREN: NADA FLORILOR ( ORA 13:00 )

ARBITRI:

A: VIERU ADRIAN – HARTOP ( FALTICENI )

A: IFTODE DAVID – FALTICENI

 

 ACS JUNIORUL SUCEAVA 1 – 3  LPS SUCEAVA

TEREN: ITCANI (  ORA 10:30)

ARBITRI:

A: LUNGU COSMIN – SUCEAVA

A: MORUZ ALEXANDRU – SUCEAVA

 

CS GURA HUMORULUI 0 – 6 CSM DORNA VATRA DORNEI

TEREN: VATRA DORNEI ( ORA 17:00 )

ARBITRI:

 

 ACS JUNIOR CIMPULUNG 6 – 1 CS ZIMBRU SIRET

TEREN: CIMPULUNG  ( ORA 13:00 )

ARBITRI:

A: OSTAFICIUC ADRIAN – STROIESTI ( SV)

A: GROSARIU ANDREI – SUCEAVA

Clasament:

Loc Echipa Pct M V E I GD GP +/-
1 ACS JUNIOR CÎMPULUNG MOLDOVENESC 6 2 2 0 0 20 1 19
2 LPS SUCEAVA 6 2 2 0 0 7 1 6
3 CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI 3 2 1 0 1 16 5 11
4 CSM DORNA VATRA DORNEI 3 2 1 0 1 8 3 5
5 ACS ȘOMUZ FĂLTICENI 3 2 1 0 1 5 2 3
6 AS FORESTA FĂLTICENI 2016 3 2 1 0 1 7 5 2
7 ACS FORESTA MOLDOVIȚA 1947 3 1 1 0 0 1 0 1
8 ACS JUNIORUL SUCEAVA 3 2 1 0 1 4 5 -1
9 CS GURA HUMORULUI 3 2 1 0 1 3 7 -4
10 ACS FORESTA SUCEAVA 0 1 0 0 1 1 7 -6
11 CS ZIMBRU SIRET 0 2 0 0 2 2 9 -7
12 CN NICU GANE FĂLTICENI 0 2 0 0 2 0 29 -29