Programul complet al Campionatului Mondial de Fotbal – Rusia 2018

Joi 14 iunie
18,00 (ora Romaniei) Rusia – Arabia Saudita, la Moscova (stadionul Lujniki), in Grupa A

Vineri 15 iunie
15,00 Egipt – Uruguay, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa A
18,00 Maroc – Iran, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa B
21,00 Portugalia – Spania, la Soci (stadionul Fist), in Grupa B

Sambata 16 iunie
13,00 Franta – Australia, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa C
16,00 Argentina – Islanda, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa D
19,00 Peru – Danemarca, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa C
22,00 Croatia – Nigeria, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa D

Duminica 17 iunie
15,00 Costa Rica – Serbia, la Samara (Samara Arena), in Grupa E
18,00 Germania – Mexic, la Moscou (stadionul Lujniki), in Grupa F
21,00 Brazilia – Elvetia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa E

Luni 18 iunie
15,00 Suedia – Coree de Sud, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa F
18,00 Belgia – Panama, la Soci (stadionul Fist), in Grupa G
21,00 Tunisia – Anglia, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa G

Marti 19 iunie
15,00 Columbia – Japonia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa H
18,00 Polonia – Senegal, la Moscou (stadionul Spartak), in Grupa H
21,00 Rusia – Egipt, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa A

Miercuri 20 iunie
15,00 Portugalia – Maroc, la Moscova (stadionul Lujniki), in Grupa B
18,00 Uruguay – Arabia Saudita, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa A
21,00 Iran – Spania, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa B

Joi 21 iunie
15,00 Danemarca – Australia, la Samara (Samara Arena), in Grupa C
18,00 Franta – Peru, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa C
21,00 Argentina – Croatia, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa D

Vineri 22 iunie
15,00 Brazilia – Costa Rica, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa E
18,00 Nigeria – Islanda, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa D
21,00 Serbia – Elvetia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa E

Sambata 23 iunie
15,00 Belgia – Tunisia, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa G
18,00 Coreea de Sud – Mexic, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa F
21,00 Germania – Suedia, la Soci (stadionul Fist), in Grupa F

Duminica 24 iunie
15,00 Anglia – Panama, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa G
18,00 Japonia – Senegal, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa H
21,00 Polonia – Columbia, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa H

Luni 25 iunie
17,00 Arabia Saudita – Egipt, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa A
17,00 Uruguay – Rusia, la Samara (Samara Arena), in Grupa A
21,00 Spania – Maroc, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa B
21,00 Iran – Portugalia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa B

Marti 26 iunie
17,00 Danemarca – Franta, la Moscova (stadionul Lujniki), in Grupa C
17,00 Australia – Peru, la Soci (stadionul Fist), in Grupa C
21,00 Nigeria – Argentina, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa D
21,00 Islanda – Croatia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa D

Miercuri 27 iunie
17,00 Coreea de Sud – Germania, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa F
17,00 Mexic – Suedia, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa F
21,00 Serbia – Brazilia, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa E
21,00 Elvetia – Costa Rica, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa E

Joi 28 iunie
17,00 Japonia – Polonia, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa H
17,00 Senegal – Columbia, la Samara (Samara Arena), in Grupa H
21,00 Anglia – Belgia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa G
21,00 Panama – Tunisia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa G

OPTIMILE DE FINALA
Sambata 30 iunie
17,00 primul loc in Grupa C – locul 2 in Grupa D, la Kazan (Kazan Arena), O1
21,00) primul loc in Grupa A – locul 2 in Grupa B, la Soci (stadionul Fist), O2

Duminica 1 iulie
17,00 primul loc in Grupa B – locul 2 in Grupa A, la Moscova (stadionul Lujniki) O5
21,00 primul loc in Grupa D – locul 2 in Grupa C, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), O6

Luni 2 iulie
17,00 primul loc in Grupa E – locul 2 in Grupa F, la Samara (Samara Arena) O3
21,00 primul loc in Grupa G – locul 2 in Grupa H, la Rostov pe Don (Rostov Arena), O4

Marti 3 iulie
17,00 primul loc in Grupa F – locul 2 in Grupa E, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), O7
21,00 primul loc in Grupa H – locul 2 in Grupa G, la Moscova (stadionul Spartak) O8

SFERTURI DE FINALA
Vineri 6 iulie
17,00 castigatoarea O1 – castigatoarea O2, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), sfertul 1
21,00 castigatoarea O3 – castigatoarea O4, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2

Sambata 7 iulie
17,00 castigatoarea O7 – castigatoarea O8, la Samara (Samara Arena), sfertul 3
21,00 castigatoarea O5 – castigatoarea O6, la Soci (stadionul Fist), sfertul 4

SEMIFINALE
Marti 10 iulie
21,00 castigatoarea sfertului 1 – castigatoarea sfertului 2, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

Miercuri 11 iulie
21,00 castigatoarea sfertului 3 – castigatoarea sfertului 4, la Moscova (stadionul Lujniki)

FINALA MICA
Sambata 14 iulie
17,00 la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

FINALA
Duminica 15 iulie
18,00, la Moscova (stadionul Lujniki).

cupa-mondiala-2018-programul-complet-al-turneului-joi-rusia-arabia-saudita-in-deschiderea-de-la-moscova_size6

Reclame