La sfârșitul săptămânii trecute, la Câmpulung Moldovenesc s-a desfășurat a 3-a ediție a Memorialului „Sandrino Gherine”. O competiție care a adunat la start zeci de echipe de juniori din România.

Fălticeniul a fost reprezentat în competiție de cluburile Foresta Fălticeni 2016 (la categoriile 2006 – antrenor prof. Andrei Aileni, 2011 – antrenor Dumitru Hreamătă) și CSS Nicu Gane (categoriile 2009 și 2010, antrenor Iulian Darabă).

Cea mai bună clasare a fost obținută de grupa 2011 de la Foresta Fălticeni. Copiii pregătiți de profesorul Dumitru Hreamătă au jucat finala mare, pierdură în fața echipei Sporting Cluj (citește mai multe informații despre parcursul echipei din Fălticeni) 

 

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2006 – Program turneu

SAMBATA – 26.05.2018 – Teren 1A

10:30 – B – ACS JUNIOR Clg Mold. 2 – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 3
11:20 – A – ACS JUNIOR Clg Mold. 1 – FORESTA Falticeni 3 – 0
12:10 – A – MAGIC Iasi – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt 1 – 1
13:00 – B – AFC JUNIOR Botosani – JUNIORII Bacau 1 – 0
13:50 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ACS SPARTANII Iasi 6 – 0
14:40 – C – ASC CORONA Brasov – ACS SPORTING Galati 13 – 0
15:30 – A – FORESTA Falticeni – MAGIC Iasi 5 – 1
16:20 – A – ACS JUNIOR Clg M. 1 – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt 2 – 1
17:10 – B – ACS JUNIOR Clg Mold. 2 – JUNIORII Bacau 0 – 3
18:00 – B – ACS JUNIORUL Sv. – AFC JUNIOR Botosani 6 – 2
18:50 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ACS SPORTING Galati 6 – 0
19:40 – C – ACS SPARTANII Iasi – ASC CORONA Brasov 0 – 19

DUMINICA – 27.05.2018 – Teren 1A

09:00 – A – ACS JUNIOR Clg M. 1 – MAGIC Iasi 0 – 1
09:50 – A – CSM CEAHLAUL Piatra Neamt – FORESTA Falticeni 1 – 2
10:40 – B – ACS JUNIOR Clg M. 2 – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
11:30 – B – ACS JUNIORUL Sv. – JUNIORII Bacau 4 – 2
12:20 – C – SPORTING Galati – ACS SPARTANII Iasi 10 – 0
13:10 – C – ACS STEJARUL Cajvana – ASC CORONA Brasov

16:30 LOC 9/12 – MECI 1 – LOC 9 – 12 ACS Sporting Galați – CSM Ceahlau Piatra Neamț 0 – 3
17:20 LOC 9/12 – MECI 2 – ACS Spartanii Iași – ACS Junior C-lung 3 – 0
18:10 LOC 5/8 – MECI 3 – LOC 5 – 8 AS Foresta Fălticeni – AFC Junior Botoșani 0 – 2
19:00 LOC 5/8 – MECI 4 – LOC 5 – 8 Magic Iasi – Juniorii Bacău 0 – 5

LUNI – 28.05.2018 – Teren 1A

08:50 LOC 1/4 – MECI 5 – LOC 1 – 4 ACS Junior C-Lung – Corona Brașov 0 – 3
09:40 LOC 1/4 – MECI 6 – LOC 1 – 4 ACS Juniorul Sv – ACS Stejarul Cajvana 5 – 0
10:30 LOC 11/12 – MECI 7 – LOC 7 – 8 Foresta Fălticeni – Magic Iasi 6 – 0
11:20 LOC 9/10 – MECI 8 – LOC 9 – 10 CSM Ceahlău Piatra Neamț – ACS Spartanii Iași 8 – 0
12:10 LOC 7/8 – MECI 9 – LOC 11 – ACS Sporting Galați – ACS Junior C lung 2 0 – 3
13:00 LOC 5/6 – MECI 10 – LOC 5 – 6 AFC Junior Botoșani – Juniorii Bacău 0 – 0 ( 1 – 3)
13:50 FINALA MICA – MECI 11 – LOC 3 – 4 ACS Junior C Lung 1 – ACS Stejarul Cajvana 2 – 1
14:40 FINALA MARE – MECI 12 – LOC 1 – 2 Corona Brasov – ACS Juniorul Suceava 3 – 4
15:45 FESTIVITATEA DE PREMIERE – Stadion „RARAUL”

Clasament final 2006
1. ACS JUNIORUL SUCEAVA
2. CORONA BRAȘOV
3. ACS JUNIOR C – LUNG 1
4. ACS STEJARUL CAJVANA

……

7. FORESTA FĂLTICENI

 

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2009 – Program turneu

SAMBATA – 26.05.2018 – Teren iarba BTT

10:30 – A – CSS NICU GANE Falticeni – LPS Suceava 2 – 1
11:10 – B – ACS JUNIORUL Sv. – FC CENIZIA Radauti 3 – 4
11:50 – C – LUCEAFARUL BUCOVINA Sv. – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
12:30 – A – FC Botosani – PROFY – DIDI JUNIOR Iasi 0 – 8
13:10 – C – LPS Iasi – POLI MOLDOVA Iasi 1 – 2
13:50 – B – ARDEALUL Bistrita – CSMS Iasi 1 – 6
14:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – NICU GANE Falticeni (contestație)
15:10 – B – ARTYS Botosani – ACS JUNIORUL Sv. 2 – 0
15:50 – C – ACS SPORTING Galati – LUC. BUC. Sv. 3 – 2
16:30 – A – FC Botosani – PROFY – LPS Sv. 0 – 5
17:10 – B – ARDEALUL Bistrita – CENIZIA Radauti 0 – 0
17:50 – C – LPS Iasi – AFC JUNIOR Botosani 0 – 3
18:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – DIDI JUNIOR Iasi 0 – 2
19:10 – B – ARTYS Botosani – CSMS Iasi 0 – 2
19:50 – C – ACS SPORTING Galati – POLI MOLDOVA Iasi 3 – 1

DUMINICA – 27.05.2018 – Teren iarba BTT

08:00 – A – FC Botosani – PROFY – REAL JUNIOR Vaslui 5 – 1
08:40 – B – ARDEALUL Bistrita – ARTYS Botosani 1 – 0
09:20 – C – LPS Iasi – SPORTING Galati 1 – 3
10:00 – A – DIDI JUNIOR Iasi – LPS Sv. 5 – 1
10:40 – B – CSMS Iasi – CENIZIA Radauti 3 – 1
11:20 – C – POLI MOLDOVA Iasi – AFC JUNIOR Botosani 0 – 1
12:00 – A – NICU GANE Falticeni – FC Botosani – PROFY 4 – 0
12:40 – B – ACS JUNIORUL Sv. – ARDEALUL Bistrita 0 – 2
13:20 – C – LUC. BUC. Sv. – LPS Iasi

16:30 – A – REAL JUNIOR Vaslui – LPS Sv. 1 – 1
17:10 – B – ARTYS Botosani – CENIZIA Radauti 1 – 2
17:50 – C – SPORTING Galati – AFC JUNIOR Botosani 1 – 0
18:30 – A – NICU GANE Falticeni – DIDI JUNIOR Iasi 1 – 4
19:10 – B – ACS JUNIORUL Sv. – CSMS Iasi 2 – 1
19:50 – C – LUC. BUC. Sv. – POLI MOLDOVA Iasi

LUNI – 28.05.2018 – Teren iarba BTT

08:00 – LOC 1 – 4- CSMS Poli Iasi – Sporting Galați 4 – 0
08:40 – LOC 13 – 15 MECI 2 Real Junior Vaslui – Juniorul Suceava 0 – 2
09:20 – LOC 1 – 4 – MECI 3 Didi Iași – AFC Juniorul Botoșani 1 – 1 ( 2 – 1)
10:00 – LOC 13 – 15 – MECI 4 Juniorul Suceava – Luceafărul Buc Sv 3 – 0
10:40 – LOC 11 – 12 – MECI 5 LPS Iasi – Profy Botosani 2 – 2 ( 4 – 5)
11:20 – LOC 9 – 10 – MECI 6 LPS Suceava – Artys Botoșani 2 – 0
12:00 – LOC 7 – 8 – MECI 7 Ardealul Bistrița – Poli Moldova Iasi 0 – 0 ( 3 – 2)
12:40 – LOC 5 – 6 – MECI 8 Nicu Gane Fălticeni – Cenzura Rădăuți 0 – 1
13:20 – LOC 13 – 15 – MECI 9 Real Junior Vaslui – Luceafărul Buc. SV. 3 – 1
14:00 – FINALA MICA – MECI 10 Sporting Galați – Junior Botosani 0 – 0 ( 2 – 1)
14:40 – FINALA MARE – MECI 11 Poli Iasi – Didi Iasi 0 – 1
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – Stadion „RARAUL”

Clasament final 2009
1. AS DIDI JUNIOR IASI
2. CSMS POLI IASI
3. SPORTING GALAȚI
4. JUNIOR BOTOȘANI

……………………………………

6. CSS NICU GANE FĂLTICENI

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2010 – Program turneu

Sambata 26.05.2018 – Teren 2 Raraul

10:00 – A – CSM Vatra Dornei – CSS NICU GANE Falticeni 1 – 3
10:40 – B – LUC. BUC. Sv. – ARTYS Botosani 1 – 3
11:20 – C – ACS JUNIORUL Sv. – FC LPS Botosani 4 – 0
12:00 – D – LPS Sv. – AFC JUNIOR Botosani 0 – 1
12:40 – A – KINDER Tg. Mures – DIDI JUNIOR Iasi 1 0 – 3
13:20 – C – FAV KIDS Bacau – DIDI JUNIOR Iasi 2 1 – 2
14:00 – B – MAGIC Iasi – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 2
14:40 – D – LPS Sv. – ACS JUNIOR C-lg Mold. 4 – 1
15:20 – A – CSM Vatra Dornei – KINDER Tg. Mures 2 – 1
16:00 – C – ACS JUNIORUL Sv. – FAV KIDS Bacau 3 – 0
16:40 – B – LUC. BUC. Sv. – MAGIC Iasi 3 – 2
17:20 – D – SPORTING Galati – ACS JUNIOR C-lg Mold. 4 – 0
18:00 – A – NICU GANE Falticeni – DIDI JUNIOR Iasi 1. 0 – 1
18:40 – B – ARTYS Botosani – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 2
19:20 – C – FC LPS Botosani – DIDI JUNIOR Iasi 2 0 – 2
20:00 – D – AFC JUNIOR Botosani – SPORTING Galati 0 – 2

Duminica 27.05.2018 – Terenul 2 Raraul

08:30 – B – LUC. BUC. Sv. – REAL JUNIOR Vaslui 0 – 3
09:10 – A – CSM Vatra Dornei – DIDI JUNIOR Iasi 1 0 – 7
09:50 – C – ACS JUNIORUL Sv. – DIDI JUNIOR Iasi 2 5 – 0
10:30 – D – AFC JUNIOR BT. – ACS JUNIOR C-lg Mold. 2 – 0
11:10 – A – NICU GANE Falticeni – KINDER Tg. Mures 0 – 1
11:50 – B – ARTYS Botosani – MAGIC Iasi 0 – 3
12:30 – C – FC LPS Botosani – FAV KIDS Bacau 1 – 1
13:10 – D – LPS Sv. – SPORTING Galati 0 – 2

15:20 – LOC 9 – 16 – MECI 1 CSM Dorna Vatra Dornei – Artys Botosani 0 – 3
16:00 – LOC 9 – 16 – MECI 2 Luceafărul Buc Sv – Kinder Tg Mureș 1 – 2
16:40 – LOC 9 – 16 – MECI 3 FC Lps Botoșani – ACS Junior C-lung 2 – 0
17:20 – LOC 9 – 16 – MECI 4 LPS Suceava – AS Fav Kids Bacău 1 – 0
18:00 – LOC 1 – 8 – MECI 5 AS Didi Junior Iasi 1 – Magic Iași 0 – 0 ( 2 – 0 d.p.)
18:40 – LOC 1 – 8 – MECI 6 Real Junior Vaslui – CSS Nicu Gane Fălticeni 5 – 0
19:20 – LOC 1 – 8 – MECI 7 ACS Juniorul Suceava – AFC Junior Botoșani 5 – 0
20:00 – LOC 1 – 8 – MECI 8 ACS Sporting Galați – AS Didi Junior Iasi 2

Luni 28.05.2018

08:00 – LOC 9 – 12 – MECI 9 LPS Botosani – Artys Botoșani 0 – 4
08:30 – LOC 13 – 16 – MECI 13 CSM Dorna – ACS Junior C Lung 3 – 0
08:40 – LOC 9 – 12 – MECI 10 Kinder Tg Mureș – LPS Suceava 1 – 3
09:10 – LOC 13 – 16 – MECI 14 Luc Buc. Sv – Kids Bacău 0 – 2
09:20 – LOC 1 – 4 – MECI 11 Didi Iasi 1 – Juniorul Suceava 0 – 1
09:50 – LOC 5 – 8 – MECI 15 Magic Iasi – Junior Botosani 1 – 0
10:00 – LOC 1 – 4 – MECI 12 Real Junior Vaslui – Sporting Galați 4 – 1
10:30 – LOC 15 – 16 – MECI 16 ACS Junior C Lung – Luc. Buc. SV 0 – 1
10:40 – LOC 13 – 14 – MECI 17 CSM Dorna Vatra Dornei – Kids Bacău 1 – 3
11:10 – LOC 11 – 12 – MECI 18 LPS Botoșani – Kinder Tg Mureș 1 – 0
11:20 – LOC 5 – 8 – MECI 19 Nicu Gane Fălticeni – Didi Iasi 2. 0 – 2
12:00 – LOC 9 – 10 – MECI 20 Artys Botoșani – LPS Suceava 3 – 2
12:40 – LOC 7 – 8 – MECI 21 Junior Botosani – Nicu Gane Fălticeni 5 – 0
13:20 – LOC 5 – 6 – MECI 22 Magic Iasi – Didi Iași 2 0 – 3
14:00 – FINALA MICA – MECI 23 Didi Iasi 1 – Sporting Galați 1 – 1( 1 – 3)
14:40 – FINALA MARE – MECI 24 Juniorul Suceava – Real Junior Vaslui 0 – 3
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – STADION „RARAUL”

Clasament final 2010
1. AS Real Junior Vaslui
2. Juniorul Suceava
3. Sporting Galați
4. Didi Iasi 1

…………………………………………..

8. CSS Nicu Gane Fălticeni

Memorialul „Sandrino Gherine” 2018 – categoria 2011 – Program turneu

Sambata 26.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

12:00 – A – ACS JUNIOR Clg Mold. – AS FORESTA Falticeni. 0 – 0
12:40 – B – CSM Vatra Dornei – ACS JUNIORUL Sv. 1 – 0
13:20 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – VIITORUL Nasaud 0 – 4
14:00 – B – ARTYS Botosani – VIVA Buhusi Galben 8 – 0
14:40 – A – FC PIETRICICA P. N. – ACS JUNIOR Clg M. 0 – 4
15:20 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – FORESTA Falticeni 0 – 3
16:00 – B – SPORTING Cluj – CSM Vatra Dornei 3 – 1
16:40 – B – ARTYS Botosani – ACS JUNIORUL Sv. 3 – 3
17:20 – A – FC PIETRICICA P.N. – VIITORUL Nasaud 0 – 8
18:00 – A – ACS JUNIOR Clg M. – VIVA AKTIV Buhusi Alb 1 – 2
18:40 – B – ARTYS Botosani – SPORTING Cluj 1 – 5
19:20 – B – VIVA Buhusi Galben – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 7

Duminica 27.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

09:30 – A – FORESTA Falticeni – VIITORUL Nasaud 3 – 1
10:10 – B – SPORTING Cluj – VIVA Buhusi Galben 4 – 0
10:50 – B – CSM Vatra Dornei – ARTYS Botosani 1 – 0
11:30 – A – VIVA AKTIV Buhusi Alb – FC PIETRICICA P.N. 5 – 0
12:10 – A – ACS JUNIOR Clg M. – VIITORUL Nasaud 0 – 2
12:50 – B – SPORTING Cluj – ACS JUNIORUL Sv. 0 – 2
13:30 – A – FC PIETRICICA P.N. – FORESTA Falticeni 0 – 2
14:10 – B – CSM Vatra Dornei – VIVA Buhusi Galben

14:50-17:30 PAUZA DE MASA

17:30 – LOC 5 – 8 – MECI 1 Viva Aktiv Buhuși – Artys Botoșani 2 – 1
18:10 – LOC 5 – 8 – MECI 2 ACS Juniorul Sv – ACS Junior C – Lung 2 – 1
18:50 – LOC 1 – 4 – MECI 3 AS Foresta Fălticeni – CSM Vatra Dornei 3 – 1
19:30 – LOC 1 – 4 – MECI 4 Sporting Cluj – Viitorul Năsăud 2 – 0

Luni 28.05.2018 – Teren sintetic Aquarius

12:00 – LOC 9 – 10 – MECI 5 Viva Aktiv Buhuși Galben – FC Pietricica Piatra Neamț 2 – 0
12:40 – LOC 7 – 8 – MECI 6 Viva Buhuși Alb – ACS Junior C Lung 2 – 3
13:20 – LOC 5 – 6 – MECI 7 Artys Botoșani – ACS Juniorul Sv 2 – 4
14:00 – FINALA MICA – MECI 8 CSM Dorna – Viitorul Năsăud 0 – 2
14:40 – FINALA MARE – MECI 9 AS Foresta Fălticeni – Sporting Cluj 0 – 4
15:45 – FESTIVITATEA DE PREMIERE – STADION „RARAUL”

Clasament final 2011
1. SPORTING CLUJ
2. AS FORESTA FATICENI
3. VIITORUL NĂSĂUD
4. CSM VATRA DORNEI

 

Reclame