A.C.S. SOMUZ FALTICENI

Duminică, 13 mai 2018, au fost programate partidele etapei a 21-a în Liga a 4-a suceveană.

Liderul clasamentului, Șomuz Fălticeni, a obținut doar o remiză la Vatra Moldoviței în fața unui adversar incomod, pe un teren greu, afectat și de ploaia care a căzut încă din primele minute ale jocului.

Vatra Moldoviței a avut 2-0, goluri venite după două cornere. Fîrcal a deschis scorul cu o frumoasă lovitură de cap, în minutul 26, iar Strugari a transformat o lovitură de pedeapsă acordată pentru un henț în careu comis de Lelcu.

Atacantul fălticenenilor și-a răscumpărat greșeala cu o nouă dublă, reușită în minutele 66 și 87, după faze de joc bine lucrate de coechipierii săi.

De remiza Șomuzului a profitat direct Viitorul Liteni, care a câștigat la Drăgușeni, dar și Progresul Frătăuții Vechi, care a revenit pe podium, beneficiind și de remiza Juniorului Suceava.

Victoria Vatra Moldoviței – Șomuz Fălticeni 2-2…