Șomuzul Preutești – Viitorul Liteni 2-1 (1-1)

Într-un alt derby al etapei și al zonei, Șomuzul Preutești a obținut încă trei puncte pe teren propriu în fața Viitorului Liteni. A fost 1-1 încă din minutul 2!

Oaspeții au deschis scorul în primul minut după un șut de la circa 40 de minute, iar gazdele au egalat imediat după reluarea jocului prin Andrei Ciurlă.

Din minutul 80 oaspeții au evoluat în 10 jucători, după eliminarea lui Grădinaru pentru cumul de cartonașe galbene.

Victoria a fost obținută in extremis, în ultimul minut al prelungirilor, prin reușita lui Cătălin Vasiliu.

Imediat după gol oaspeții au mai avut un jucător eliminat. Meciul s-a încheiat cu proteste și cu gestul de revoltă al lui Mihai Guriță, care a părăsit terenul aruncându-și tricoul.